• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Andri01 - майстор
Ако пробваш да икономисаш и 1м.-гориш. Спират строежа. Личен опит :(.
Svetoslavoff1 - майстор
За денивелацията, недостатъка може да се превърне в предимство - паркираш колата направо от улицата на площадка или гараж, а под него нещо работилничка, котелно, летен възел, кокошарник или свинарник(шегичка де:)))
Това за строеж на границата... Мога на лс да ти пратя координати на човек за консултация.
И маалце по-спокойно :) :partyman: Не съм видял досега недоброжелателен или какъв да е извън добрия тон пост по темата.
KingLin - майстор
Жоре аз съм спокоен човек не се изнервям за дълго :) Пък координатите утре освен ако не ти е изникнало по-важно мероприятие и няма да идваш. Това за гаража с работилница от долу или до него ми е мечта ама заради жиците къщата ще е максимално близо до пътя та не мога да си го представя още как ще стане още.
tangarov - специалист
Колега, по снимката ти виждам, че наистина е електропровод Средно напрежение (20kV). Хубавото е че габаритите му са по-големи от тези на ниско напрежение (стълбовете са по-високи и оттам и жиците минават по-високо, но пък евентуално изместване ще струва по скъпо.
molt - специалист
Е обиди се :) не съм искал.Конкретно и точно за това което си питал.
1-Законово - никои от форума не може да каже как стоят нещата.Има община,архитект които може да ти кажат за твоя конкретен случаи.
2-Финансово - архитектите правят и количествени сметки.Ако имаш желание може да ти направи за 3 етажна за 2 етажна...
Ако приемеш съвет подготви се за архитекта.Той искаш не искаш ще те консултира по-лични въпроси.
Ще пита шейх ли си и колко спални искаш, колко деца/човека да предвиди да не се редите на опашка за тоалетна или баня......и още много лични въпроси.А за "любимия" ми въпрос тъщата/роднини ако искаш само ако искаш може да му споменеш :)

п.с:
Като не иска да мислим вместо теб не пускай тема.Тук никои не пише без да мисли ...... предполагам.
За натрупания опит той е като закона не е съпоставим/еднакъв.Всеки иска различни неща.
Като са ти лични въпросите не отговаряй!Само ми е интересно коя врачка ще ти каже без да знае колко спални,бани,гаражи,.....искаш, кое е по-добре.
Без лоши чувства просто исках да помогна за това питах.Жив и здрав да успееш да направиш каквото си решил по-скоро и най-добре :drinkers:
KingLin - майстор
molt не съм се обидил а само леко се подразних че все това около тъщата се върти. А архитекта ще го видим що за психолог е и дали има кушетка :D За спални гаражи и разпределение още ми е рано да говоря но определено и това ще коментираме тук.
Сега отивам да пийна биричка с някой хора от форума та да видим там какво ще мъдрим :) Наздраве!
p.v.x - майстор
Нали бях на морето да си пека.. :-D се включвам по късно.
Имам мнения по темата , и автора ако желае мога да ги споделя.
Извинявам се , че съм ти драскал по снимката.
Ще е хубаво ако и ти ни я разясниш.
Освен тази съществуваща къща , до дъното на имота са интересни и другите имоти около теб.
Говоря за моментната ситуация , и евентуални бъдещи проекти , в съседните на теб имоти.
:rock:

Прикачен файл

jere.jpg
Последна промяна от p.v.x на пет авг 26, 2016 9:19 pm, променено общо 1 път.
kolcho - специалист
p.v.x написа:
Извинявам се , че съм ти драскал по снимката.
Ще е хубаво ако и ти ни я разясниш.
Само за протокола: когато от посока север гледаш към юг, няма как запад да ти се падне отляво, там е изток. И обратното.
:wink:
p.v.x - майстор
kolcho написа:
p.v.x написа:
Извинявам се , че съм ти драскал по снимката.
Ще е хубаво ако и ти ни я разясниш.
Само за протокола: когато от посока север гледаш към юг, няма как запад да ти се падне отляво, там е изток. И обратното.
:wink:
Прав си.Объркал съм.
Не се притеснявай. Знам от къде изгрява слънцето. :-D
Tsilkov - майстор
VLADO66 написа:
НАРЕДБА № 3 ОТ 9 ЮНИ 2004 Г. ЗА УСТРОЙСТВОТО НА ЕЛЕКТРИЧЕСКИТЕ УРЕДБИ И ЕЛЕКТРОПРОВОДНИТЕ ЛИНИИ
Чл. 621. Най-малкото допустимо хоризонтално разстояние от крайните проводници на ВЛ при неотклонено положение до сгради и съоръжения (предпазна зона на ВЛ) е:
1. при напрежение 20 kV - 10 m;
Тва със стълба няма кво да го гадаете - ходи се в общината за виза (може да те накарат да го нанесеш в кадастъра за твоя сметка) и всичко лъсва.Ако си му в сервитута - на практика гориш.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: