• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
Щом има контактор на всеки етаж значи терморегулаторите са три,на всеки етаж отделен терморегулатор! И защо изобщо са нужни терморегулатори след като има петтактови ключове, тоест темперарурата се регулира от тях?
Iwani - напреднал
В оригинал изглежда инсталацията е имала подобен вид, с терморегулатори (снимки). Пет-тактови ключове не определят точната температура, те регулират различните комбинации на включване на нагревателите (малък;голям;малък и голям успоредно; малък и голям последователно;изключено), ако не греша.
FM STEREO - специалист
Ако е било така слагаш по един т.регулатор и контактор за всеки етаж и си готов. Не си споменал каква мощност са нагревателите?
Iwani - напреднал
Мисля, че споменах, но по прибилзително 1500 всеки, тоест 4.1500 на етаж. Или иначе казано 6 kW на етаж. Значи първоначалната ми схема е вярна, така ли.
FM STEREO - специалист
Щом са по 6kW това прави 26А,може контакторите да прекъсват само определени нагреватели,например голям горен и долен, а малките да са вързани от петтактовите ключове. Предполагам,че горният и долният нагревател са всъщност два,един по малък и втори по голям,като от едната им страна краищата им са свързани,тоест има един общ, който заедно с другите два края отива на клемите на петтактовият ключ,тези два края минават през силовите контакти на контактора и тогава отиват към клемите на петтактовият ключ.Контактор 16А спокойно ще свърши работа в случая. Схема за свързването на ключовете са ти дали колегите по нагоре.Точно как е било свързването на контакторите и нагревателите им не знам,но може да се изпълни така.
Последна промяна от FM STEREO на съб сеп 10, 2016 10:18 am, променено общо 3 пъти.
fikata - майстор
FM STEREO написа:
Щом има контактор на всеки етаж значи терморегулаторите са три,на всеки етаж отделен терморегулатор! И защо изобщо са нужни терморегулатори след като има петтактови ключове, тоест темперарурата се регулира от тях?
:?
FM STEREO - специалист
fikata написа:
FM STEREO написа:
Щом има контактор на всеки етаж значи терморегулаторите са три,на всеки етаж отделен терморегулатор! И защо изобщо са нужни терморегулатори след като има петтактови ключове, тоест темперарурата се регулира от тях?
:?
Добре де,ключовете регулират мощността,а температурата от терм.регулаторите.
Iwani - напреднал
Смятам, че си ориентирах в изгражданто на схема. Дали може да ми поясните, защо фазата преди да влезе в 5-тактови ключове преминава през пресвач полюсен(ON-OFF), при положени че първият-последен такт прекъсва фазата.
FM STEREO - специалист
За да има сигурно изключване,защото може да се случи така,че някои от перата на петтактовият ключ да залепи и при изключено положение на ключа фурната да продължи да работи.
Iwani - напреднал
Ясно, но тук възниква друг въпрос, какъв трябва да бъде ключът, който прекъсва фазата на целия етаж? През него трябва да преминават всичките 6 киловата. Тоест 16-амеперов, каквито са масовите такива, няма да свърши работа. А в оригинал и трите са еднакви. Благодаря за отделеното време на всички!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Схема за фурна Пауталия 3 - ­ 3-етажна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: