• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
Matchless - специалист
pesho
Не съм казвал ,че няма.Най използвания размер е този.Работил съм и с 6/60.А 6/40 точно наистина несъм засичал.Както и да е...не оспорвам нищо,а и мисля ,че започнахме да издребняваме.. :)
Последна промяна от Matchless на пет юли 03, 2009 7:41 am, променено общо 1 път.
pesho - специалист
Sorry,от постта ти се разбира все едно са само 6х35 размер....карай да върви...
Takezo Sensey - модератор
Ясно Matchless , просто споделих ...имаше лек спор 6х35 или 6х40 е .Няма значение , аре с'я мир ... :partyman:
Приятели разбрах със сигурност че PVC дюбел на тавана не се слага. Според вас кое е по здраво: метален анкер-пирон (дюбел-пирон) като на takezo или анкер клин като на тонито. Имам идея за фигури от дърво под ГК така че наистина ми трябва здравина. :?
flecher1 - специалист
тонито написа:
Не се заблуждавайте момчета.На таван винаги се слагат метални дюбели.
Тези дюбели са идеални току що завърших един таван и точно с такива захванах окачвачите.

Прикачен файл

1874.jpg
1874.jpg (5.23 KиБ) Видяна 12734 пъти
mlado-maistor4e - специалист
Таван метални дюбели, стени ако са тухли зависи или 6x40 или 6х60, бетонни стени Дюбел пирон 6х40. Ютонга го карам с най-дългите рапиди. те са дълги като видии все едно 3 рапиди размер 3.5 сляти мн са дълги. :razz: :lol:
flecher1 написа:
тонито написа:
Не се заблуждавайте момчета.На таван винаги се слагат метални дюбели.
Тези дюбели са идеални току що завърших един таван и точно с такива захванах окачвачите.
За бетонен таван е супер.На първия ми строеж тавана беше равен,добре направен и само с такива дюбели и дъски дебели 25 мм и широки 50 мм правехме конструкцията за гипсокартона-дюбелите през 100-120 см.Няма измълване от бетона,пробвал съм(още се учех тогава и правех грешки понякога).
detelin - специалист
за таван метални ползваи
tottenham - специалист
за сведение само да споделя. значи през 2007г. си направих тавана с ГК и използвах металени анкерени дюбели като показания от Fletcher1 и до момента таваните не са ми мръднали.
Мн съм доволен. тогава си правих експерименти и зависвах със собственото си тегло 90кг. на всеки един д.о. никой не поддаде. Не знам с пирон дюбелите как е, но ми се струва малко .... съмнително.
muki - напреднал
аиде и аз да се включа като нов във форума.с представянето ми какво и как работя по натам ако някои изобщо го интересува.Та по въпроса искам да провокирам като съм сигорен че ще има хора които ще кажат че две мнения няма,та как ковете анкерите на окачвачите,с един в средеата или два в двете уши отстрани.Аз ги кова с два има ли хора които са обедени че е излишно и могат да се защитят с литература.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "директни окачвачи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: