• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
krasimir111 - напреднал
Аз се отплявам с камина на пелети. Отоплявам 70 квадрата тухла без изолация,имам пвц дограма. Камината ми е 16 киловата, 13 на водната риза и 3 на камината.За твоята квадратура това е предостатъчно. Миналата зима я изкарах с тон и половина пелети,като не съм спирал камината. Тя и зимата беше мека.
andy_forresite - майстор
mar80 написа:
Забравих да уточня глидерите са Н500. Външните стени са тухла без изолация. Дограмата ПВЦ трикамерна.
Малко са тези глидери. Ще ти е студено. Принципно се залага глидер Н500 на всеки квадратен метър жилищна площ. Това може да е достатъчно, а може и да не е. Зависи колко е студено навън и доколко стаята съумява да си запази топлината.

Краси111, понеже за първа година ще ползвам пелети, би ли ми казал как така си успял да се отопляваш с 1500 кг без спиране на камината? Колко месеца си отоплявал?
На мен минималната мощност е 3 киловата. Да кажем че гори само на толкова, което няма как да стане, ама нали пример трябва да дам. Изгаря 570 грама/час. Така, смятам 180 дни отоплителен сезон х 24 часа = 4320 часа. Тези 4320 часа умножавам по 0,570 кг и получавам 2462 килограма и 400 грама. Какво пропускам :? :goodman:
mar80 - специалист
Глидерите са си много добре, 75 вата на кубик съм ги пуснал. Въпроса е камината колко киловата да е.
andy_forresite - майстор
За по колко вата са ти ги продали? Те са по 160-70 някъде при 90/70/20.
mar80 - специалист
Не слагам парно за първи път. Радиаторите са си много добре. Търся съвет за пелетна камина, защото до сега не съм слагат нещо на пелети.
andy_forresite - майстор
200 кубика по 75 вата както си ги смятал = 15000. 15000:60=250 вата от глидер. И на Н600 не е толкова.
Камината я взимаш да е с максимална мощност колкото на радиаторите. По-мощна няма смисъл. Може и малко по-слаба да е. На 10 кв радиатори всяка съществуваща пелетна камина с ВР става. То слаби няма.
mar80 - специалист
В тия 200 кубика си включил помещението което ще отоплява самата камина, баня с мокро помещение към 8 квадрата, коридора е 12 квадрата там радиатора не е завишен. Квадратите не са точно 80 към 75 са. Не се напрягай излишно, радиаторите са дори завишени повече от необходимото.
lebendi - специалист
mar80 отоплявам 70кв.м (185куб.м)етаж от къща без никаква изолация с PVC дограма с пелетна камина 11+3kw.Камината е монтирана в кухня 12кв. с дограми от север и изток и въпреки това е най-топлото помещение на етажа-на моменти не се диша.
mar80 - специалист
Сподели с какъв модел си, разход. Модела, който аз гледам е 12+2 kW.
lebendi - специалист
RITTIUM 14 на TIM SISTEM Сърбия, към нея са свързани 56 ал.глидера(H300 или H350),един панелен 1800×300 и 80л. бойлер с разход за сезона 2.5т пелети.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: