Всички въпроси за вилата.
hidrazin - майстор
Тези дето си ги гледал като цена надхвърлят няколко пъти цената на целия ти басейн заедно с труда.
:partyman:
markony - напреднал
Правиш си конструкцията, както ти харесва. С размерите отиваш в първата фирма за ТИР покривала да ти направят едно покривало от винил и си готов.
Kokar - специалист
Има 101 непретенциозни решения на проблема.

Включително малка мачта в басейна и покривалото ти или новоизработено такова от здравите винилни билбордови реклами.
Със сигурност има и нова употреба такъв материал. Подходящи обтегачи около басейна.
Ниска себестойност и лесно за съхранение.

Друг е въпроса/форума, ако търсиш визия/решение като на снимките.
velinsl - специалист
Респект за усилията и полученият резултат!
Едно покривало ушиваш сразмера на басейна и малко отгоре. По средата на басейна в кръстачката от коледната елха набиваш на нея стирката за пода на жената и си готов.

Майтапа на страна, но мачтата така или иначе е нужна. Към нея свържи налкото дълги "елемента"(бамбук, метални профили), като и да се навържат като "индианските палатки"(навързани всички в една точка точно върху средата на басейна вързани за мачтата) и отгоре покривалото. По този начин дължината на тези елементи ще е само малко по-голяма от радиуса(а не диаметър на басейна).

Какви размери е басейна и колко време го копа?
И по-интересното - какво направи с изкопаната земна маса?
hristo_k1984 - специалист
Басейна е 3.66м ,1.10 висок.За 4 дена го изкопахме.Пръста я пренасях с ръччна количка на около 80-100 метра от къщата,само там имаше място къде да я слагам.Копаеше се много лесно,защото почвата не беше камениста.
hristo_k1984 - специалист
Ето до къде стигнах с покриването на басейна,без да съм влагал много средства.Визуално не изглежда естетически добре ,но за мен е важното да е ефективно.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Kokar - специалист
Чудесно е станало, модулно!
Ако ти се струва постно, можеш ти, някой от фамилията или местен самодеец да изографиса покривалото според предпочитанията...
hidrazin - майстор
hristo_k1984 написа:
Визуално не изглежда естетически добре ,но за мен е важното да е ефективно.
И колко е ефективно? Покривалото трябва да е лесно за сваляне и махане не само зимата а и лятото.
Трябва да може един човек да го маха и сваля и то лесно.
Ноооо... ти си знаеш. Пак ще дискутираме...
:partyman:
hristo_k1984 - специалист
Ефективно до толкова,че водата не се събира отгоре а си пада на страни.Монтира се за около 10-15 мин.и ще се ползва само зимата
hidrazin - майстор
Ми обади се догодина да дойда и да го пробваме...
От мен зельоная марка - кедрова, житна ... по избор.

Изображение
В склада до Бозуковото кафене имат всякаква и е добра. :shock:
:partyman:

Тема "Сглобяем басейн на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: