• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Бе и аз си мислех за люнет, ама дърводелски струг без самоход не виждам как ще стане с люнет.

Бе то може да се измисли някакво подпиране в средата, ама трябва да пръкъсваш детайла. И не съм виждал такива.
kendal - специалист
Защо бе Веско, люнетите са два подвижен и неподвижен,защо да не може на дърводелски струг да ползваш неподвижен,ако го няма в оборудването на струга няма такъв не е проблем да се направи .
bulhomes2 - майстор
Така си мисля. Щото трябва да прекъсваш детайла около мястото на подпиране на неподвижния люнет. Може и да бъркам, ама не мога да си представя друг начин.
kendal - специалист
Нещо не мога да схвана основната мисъл?Какъв е проблема да обработиш до люнета ,да го преместиш и да дообработиш останалата част от детайла?Все пак говорим за дървоструговане нали?
bulhomes2 - майстор
Точно преди малко гледах един дървен корниз. В колата ми е. Един комшия - стар дърводелец, ми го даде да го занеса на един магазин в Монтана. Ми метър и нещо, фи около 20-25 мм, идеално право, .. си мисля - на струг трябва да е със самоход със сигурност и с подвижен люнет. Или да го минава през някакъв режещ калибър. Утре ще го питам, ако го видя.

Мисълта ми е, че това идеално право с прекъсване ще е трудно за изработка. Не че е невъзможно, ама тоя комшия продава корниза със всичките му чалактури, боядисан, лакиран, опакован за 24 лв. Сигурно има по-лек вариант.
Последна промяна от bulhomes2 на пон окт 10, 2016 10:32 pm, променено общо 1 път.
kendal - специалист
Такова чудо го работят с бусола по бързо и по точно.
bulhomes2 - майстор
Гугъла разправя за компаси, като го питам за бусола, ама по картинките видях, че май е точно режещия калибър, за какъвто си мислех.
kendal - специалист
На времето работех в един цех където имаше производство на такива корнизи,та оттам помня че така наричаха инструмента,но може да не е точна терминологията.
bulhomes2 - майстор
Абе то сигурно бусола е правилното, ама аз не го знаех.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Струговане на дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: