• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KingLin - майстор
Tsilkov написа:
на практика гориш.
Горя напълно като феникс или как?
Tsilkov - майстор
KingLin написа:
Tsilkov написа:
на практика гориш.
Горя напълно като феникс или как?
По скоро като факел. Гори ти имота защото електропровода е прекаран през други парцели - ако поискаш да го поместиш (за енергото е все тая и не е огромна драма) засягаш с новия сервитут вещното право на други собственици и те съответно ще обжалват.
Последна промяна от Tsilkov на съб авг 27, 2016 1:41 pm, променено общо 1 път.
kolcho - специалист
Tsilkov написа:
Тва със стълба няма кво да го гадаете - ходи се в общината за виза (може да те накарат да го нанесеш в кадастъра за твоя сметка) и всичко лъсва.Ако си му в сервитута - на практика гориш.
За гадаенето си напълно прав. Но останах с впечатление, че колегата вече е извървял този път. Или греша?
Нека той да каже, за да не гадаем :wink:
zz_stefanov - майстор
Покрай вас попаднах в нета на това, за обща култура http://www.bgkantora.bg/statii/Servituti :)
Здравей, мисля, че бих могла да ти бъда полезна с информация относно идеите ти и самия строеж. Все пак, това ми е работата :) ако желаеш, пиши ми на akonadi@abv.bg. Поздрави!
Здравейте, KingLin,

Случаят с разпределението на 300-те квадрата РЗП на Вашата къща е доста интересен.

Първо - поздравления за парцела. Пожелавам да Ви да построите на него дом, с който да се гордеете.

А решението дали къщата да бъде на един, два или три етажа бих Ви предложим да вземете, отчитайки:
- броя и помещенията които искате да съдържа къщата;
- големината и ориентацията на парцела.

* В случая с едноетажна сграда имате покрив и фундаменти върху по голяма площ.
* В случая с двуетажна сграда имате стълбище.
p.v.x - майстор
Dimitrov_S написа:
Пожелавам да Ви да построите на него дом, с който да се гордеете.
Значи вие ще му го проектирате и построите , а на него ще му остане възможността да се гордее. :lol: :lol:

Я метни и един ценоразпис , че и ние да знаем , на каква цена можем волно да си се гордеем. :-D :lol: :lol:

:rock:
KingLin - майстор
Малък анекдот, развил се по телефона, във връзка с подадена от мен молба за заличаване на сгради (водят се в кадастъра, но реално ги няма в парцела):
- Ало, обаждам се във връзка с молбата бла бла бла. Ама аз виждам, че все още има сгради в парцела!
Аз искрено учуден:
- Г-жо, да не сте объркали парцела? В моя парцел сгради няма!
Тя:
- Ми аз тука на гугъла гледам и там се виждат покривите им.
Аз:
- Г-жо, долу под картата със ситен шрифт пише годината на снимките.
Тя:
- Аааа да, вярно че 2013 пише.
Аз:
- Ако имате проблем с транспорта, мога да ви взема от кметството, да ви покажа реалната обстановка и да ви върна с колата.
Тя:
- Нищо, нищо, аз ви вярвам. В понеделник ще можете да си вземете документа.


Без коментар :-D
KingLin - майстор
Слвд като ми беше казано че ще отнеме само 1 седмица вече 2 месеца чакам общинския съвет да гласува новия РУП дето ще ми вземе ония 4 метра лице. Мъка. А се надявах вече да съм при архитекта по това време.
KingLin - майстор
Една напред, две назад. След 1 година мотане ми се обадиха, че били готови и ми дадоха даже копие-извадка на ПУП-а. Отивам да си вадя актуални скица в кадастъра и гледам няма промяна. Жената на гишето се сети, че е въвеждала промените точно за тази местност, ама не можеше да ми даде отговор, защо точно моя парцел не е готов. Поиска изходящия номер на писмото с което са пратени промените от общината. В кметството обаче нова греда. Сервират ми, че жената, която се била занимавала с това, напуснала и сега нямало кой да се сети кое, къде и как. Баси държавата. Даде ми номер в районна община на който да звънна. Звъннах. Оказа се, че това е номера на портиера :-D Пълен цирк!
С жената взехме да ровим в интернет и намерихме публикацията в държавен вестник и с нея обратно в общината. Там секретарката ни прати при новоназначената архитектка и, разгеле, тя намери това мистериозно писмо, пратено до кадастъра. С него вече разбрахме, че реално в така предвидения и приет РУП от кадастъра са намерили грешка и са върнали запитване към голяма община и сега чакаме пак тия там да се натуткат. Един вид се върнахме в начална точка. И апропо разбрахме, че всъщност РУП-а е одобрен официално април 2016 г. и още не могат да се намоткат.
ПЕ.АЛИИИИ!
Оф, гледам да се правя на мирна козичка, когато съм при органите и някъде ще ми избие гарнитурата, ако скоро не мръдне нещо. Олекна ми малко и за малко сега :|
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: