• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
vgeorgiev - специалист
toolegittoquit написа:
vgeorgiev написа:
Ти от какво патиш ?
От неравен под.
Колко неравен ? Би ли ми казал и за вратите, за да не страдам и аз :)
toolegittoquit - майстор
vgeorgiev написа:
Колко неравен ? Би ли ми казал и за вратите, за да не страдам и аз :)
Ами по ръбовете е надигнат пода, защото великите майстори не са направили ъглите на стаята като хората.
А мене ако питаш - първо вратите, после редиш.
don_dzatara - специалист
Здравейте, ще използвам темата за да не създавам нова. Ще слагам еднакакъв ламинат в 3 стаи. В стаите нямат праг и са с равни подове. Трябва ли изцяло да се реди ламината без да се прекъсва или е по-добре да се сложи декоративна лайна под вратите? Има ли значение каква подложка трябва да купя за ламинат 8мм? Какви са разликите в подложките и коя е по-добра?
Chefo77 - майстор
don_dzatara написа:
Здравейте, ще използвам темата за да не създавам нова. Ще слагам еднакакъв ламинат в 3 стаи. В стаите нямат праг и са с равни подове. Трябва ли изцяло да се реди ламината без да се прекъсва или е по-добре да се сложи декоративна лайна под вратите? Има ли значение каква подложка трябва да купя за ламинат 8мм? Какви са разликите в подложките и коя е по-добра?
Всъщност единствената причина да НЕ СЕ прекъсва, е че така изглежда по-добре.
Подложката е въпрос на бюджет и очаквания. Няма конкретни изисквания за тази дебелина на ламината. По принцип най-добро съотношение качество - цена е XPS 5 мм. Полиетиленовата е вариант само в дебелини 2 и 3 мм, в никакъв случай 5 мм.
  • 1
  • 2

Тема "редене на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: