• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Благодаря.п параметър 55 решаваш реално да е 288 градуса така ли .
SoMeBoDy1 - специалист
Още не съм стигнал 144 градуса, за да видя дали е 144 или 288
реално този се обезсмисля, защото модулира по вода. Тези 144 поне при мен не ги стига.
Стига градусите на водата 55 и почва до модулира. Като падне под 55 пак вдига киловатите да компенсира и така
докато влезе в режим цялата система.
filmatoplo - майстор
И при мен модулира по водата ,аз съм настроил 60 гр .намаля огъня и температурата спада до 59 след това усилва огъня и стига до 61 градус и така средно държи 60 гр .
SoMeBoDy1 - специалист
и при мен е така. Мился, че е по-добре от това да модулира по газове.
nokoniko - специалист
SoMeBoDy1 написа:
par 10 - 21
par 24 - 155
par 50 - 20
par 51 - 130
par 52 - 55
par 53 - 20
par 55 - 144
par 67 - 50
par 95/96 - 10
На par51 си написал 130/какво означава това 130/....? :?
filmatoplo - майстор
Параметър 51 нали е стайна температура .
nokoniko - специалист
filmatoplo написа:
Параметър 51 нали е стайна температура .
Да стайна е ,но 130 ????????? :? :? :?
nikrum - специалист
Радвам се че се получават нещата , ако се гони ефективност ще трябва да си познаваме уреда/според мен/.
Тези параметри дето си задал изглеждат ОК,аз само бих препоръчал да занулиш пар 53 и да си поставиш един ббойл, с който получаваш стаен термостат с възможност лесно и интуитивно програмиране на произволни часови и температурни зони, мониторинг на температурната крива, управление през комп където и да си и управление през IOS или android smart телефон ...Много му се радвам!!
Камината изключва на всеки 60 мин и продухва камерата за 180 сек/поне това е фабрично настроено/ за самопочистване от пепел в кошницата.То не се влияе от зададените работни температурни диапазони.Ако искаш да не губиш топлина през комина намали пар 55 на стойност 47.Това ти осигурява димни газове до 94 гр, което си е доста ефективно .Ако си с термо глави на радиаторите и те затварят ,може да изключва и заради достигане на горния праг на темп на водата при теб сега е 55+10=65 гр. Просто виж като изключи дали си близо до него и ако да го вдигни от пар 96 с още 5 гр примерно или остави макс отворени термо главите на някои консуматори, или намали пар 52 на 50 гр примерно защото времето не е студено...И така
nikrum - специалист
nokoniko написа:
filmatoplo написа:
Параметър 51 нали е стайна температура .
Да стайна е ,но 130 ????????? :? :? :?
Аз си го настроих на 230 , за да е недостижима и да не ми бърка работата.Нещата биха се опростили ако беше отключена конфигурация 3 за котел, където тези въздушните параметри се игнорират за сметка на датчици за контрол на входяща темп на водата и още два параметъра за темп на евентуален воден буфер....
SoMeBoDy1 - специалист
да стайна ако си по температура на въздуха с външен термостат.
ако си по температура на водата( пар 52), а не по въздуха този пар е друг.
Поне така си мисля.

Има дневен програматор/таймер за пускане на котела. Слагате час on/off и после слагате температура на въздуха.
Стигнахме до заключението, че като зададете температура на въздуха по този начин софтуера автоматично променч настройките
Пример: Задаваш в таймера температура 29 градуса , 51 става автоматично 133 ( или нещо подобно), а не 29 както си задал по таймер.
Следователно това не е температура на въздуха.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: