Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boqnkov - специалист
Здравейте! Имам следния проточен бойер:
http://www.siemens-home.de/produktliste ... n-overview , но не е монтиран още.
Някой който има такъв (подобен Сименс) може ли да каже дали ще има проблем, ако се върже последователно на обемен бойлер и входящта вода към проточния да е с температура около 30 градуса. По спецификация на проточния входящта вода е с темп. от 4 до 20 гр. Идеята е с малка мощност на проточния да дозагрявам вода от обемния, която да става за къпане. Като свърши евтината топла вода от обемния се вдига мощността на проточния и топлата вода продължава. Обемния със серпентина ще се загрява от термпопомпа. Проточния има плавно регулиране на мощността започващо от 3kW. Притеснението ми е да не би да има датчик на проточния и ако отчете вода по - топла от 20гр. да не включва нагревателите. Лошото е че към момента нямам условия да направя пробата, а трябва да го реша защото изграждам инсталацията.
rulом - специалист
излишна гимнастика, при термопомпата нема да имаш 20°С никоги....
всъщност още се чудя що идиотите слагат бойлер към термпомпа, сигур за пуста икономия на ток.....
реално, ако се сложи един топлообменник и се върже директно на топлата вода, определено ще е по евтино и по комфортно, що нема да има свръшване.....а проточния остава за резервна гума, кога нема да се пуща ТП
Чираче - майстор
Не си оригинален с тоя северозападнал диалект :lol:
preslav - майстор
boqnkov написа:
Здравейте! Имам следния проточен бойер:
http://www.siemens-home.de/produktliste ... n-overview , но не е монтиран още.
Някой който има такъв (подобен Сименс) може ли да каже дали ще има проблем, ако се върже последователно на обемен бойлер и входящта вода към проточния да е с температура около 30 градуса. По спецификация на проточния входящта вода е с темп. от 4 до 20 гр. Идеята е с малка мощност на проточния да дозагрявам вода от обемния, която да става за къпане. Като свърши евтината топла вода от обемния се вдига мощността на проточния и топлата вода продължава. Обемния със серпентина ще се загрява от термпопомпа. Проточния има плавно регулиране на мощността започващо от 3kW. Притеснението ми е да не би да има датчик на проточния и ако отчете вода по - топла от 20гр. да не включва нагревателите. Лошото е че към момента нямам условия да направя пробата, а трябва да го реша защото изграждам инсталацията.
Честно казано ти се чудя - давайки едни пари защо не попита продавача, а сега при свършен факт питаш как да си чукам на главата това нещо! Също като колежката ми, купила си таблет и едва след това се сетила, че ще трябва нещо да си качва на него, че пита как - ама ти не си колежката, НАЛИ?
Допускам не, напълно съм сигурен, че Сименсите са си сложили датчик на входа и при вода с повече от 20 градуса от бойлера ще ти се покаже среден пръст - нещо ми се мярна обаче, че е на 400 Волта, бъркам ли?
Аз не бих се занимавал с простотии, аман от икономии - спазвай изискванията на производителя и си гледай кефа!
boqnkov - специалист
Бойлера изпадна на повече от разумна цена и като го взимах си бях съвсем наясно, че ще го ползвам на 100%. Просто не съм се интересувал относно това с дозагряването защото тогава не знаех как ще се отоплявам. Цялата гимнастика за която говоря е изграждането на една допълнителна тръба между мястото отредено за обемен бойлер в подпокривното и мястото на което ще е проточния бойлер, но докато се чудех взех че я направих пък каквото сабя покаже след време. Сега ще съм единствено на проточния. Директна вода през топлообменник на ТП, който работи тук-там и то с температура 35гр. няма да го коментирам.
krismarg - специалист
Подобна система работи много добре при колега, но бойлера се загрява от панели на покрива и при температура на изходящата вода под настроената, водата се отклонява към проточен бойлер пуснат на 3kW.
fox_vt - майстор
И при мен е подобна система но трите степени на проточния се включват от терморелета. Обемния се загрява само от слънчев колектор и водата във него достига до 75 градуса. Тази вода винаги минава през проточния, но той има само термоизключвател на 60 градуса да спре нагревателите ако работят. Незнам дали е съвпадение но сменям трети магнит на датчика за поток, или са ментета или много горещата вода ги скапва бързо.

Тема "Последователно свързани обемен и проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: