• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
emosms - специалист
Здравейте,

Откъде може да се купи L образен алуминиев профил 15 x 15 mm, с дебелина минимум 1.5 мм?
2 мм ще е по-добре.
(за Пловдив)

Преди съм взимал от Маркита и от магазин за мебелен обков.
Единия е прахово боядисан, бял, другия мат.
Само че сега им карат 1мм, дето става само за декоративни цели.

Къде има складове за такива неща? Ангел Стоилов казаха че нямат алумин, в Етем казаха че могат да произведат, ама трябвало минимум 300 кг...
А в каталога им това е напълно стандартен индустриален профил. Не някакъв клиентски, с изчанчена форма.

Ако трябва и да не е в Пловдив, ама да пращат по куриер.

Поздрави!
fill - специалист
p.v.x написа:
http://www.avlonbg.com/bg/profili-lajst ... ebeli.html
Ба си цифрата..."Етем БГ"имат дистрибутори,дето си поръчват по над 300 кг профили и ги поддържат на склад.Утре/ако се сетя/ще дам координати на дистрибутор.Убеден съм,че ще го имат и то на прилична цена.
turbobiit - напреднал
В единият дистребутор на етем няма със сигурност.Аз съм човека на склада им.Ленокса видя ли срещу мебелна къша,бившият авио завод.Булевард марица,зад бриколажа също има склад-бившите складове на кореком ли са били незнам точно.Сега са складове за строителни материали.В профилинк имаше алумии,ама винкели незнам.До старата база на еконт на кукленско има склад за профили виж там фирмата е папагал.Имаше и склад на 6 ти септември в еди двор преди кока колата,в него продават дърва за огрев,паркет и автомивка има.На въртящият мотокар влизаш навътре към линиите и 200 м в ляво има склад за алуминии.Сарис и те продават алуминии на етем.От страни на мега лукс също има склад на алтест,околовръсното на тракия.Алумил доставят до Пловдив.Само че повечето винкели са на 1.2мм дебелина.Виж сайта на роси стара загора мебелен обкое и те доставят.Балкан юг на карловско шосе може и там да има.
emosms - специалист
Ами трябва да се разходя там, към южната индустриална (пловдив) .
Аvlon не отговориха на мейли, не съм звънял, балкан юг не съм ходил чак до там, не са отговорили на мейл, роси казаха че им е наистина 1,5мм както си пише :), пращат по еконт.
В мерит в сайта пише че е 1,6мм, но като бях на място, профила е мижав 1мм.

В общи линии, мисля варианти как да си направя една кутия.
Включително от пълтен поликарбонат/плексиглас - ама не намирам кой.. никой не се хваща да огъва точно. Също, пластмасарията май ще е по-скъпа.

Финален вариант е конструкцията да е на лазер/абкант - боядисано. Да разчертая профилите, и да видя могат ли да ми ги огънат както си мисля..
Ако не - рамка от алумин. Само да не е чикиджийски 1мм, дето е чисто ДЕКОРАТИВЕН и за друго не става. Чиста работа.
И пак с някои плексигласови панели, искам да е прозрачна кутията :D.
fill - специалист
02/9201601 - за алуминиеви профили.02/9798221 - поликарбонат и всякакви пластмаси.
Ся,ако обясниш какво искаш да правиш,току виж някой може и да ти помогне. :?
Chefo77 - майстор
Привет!
Питанка - има ли Г-образен алуминиев профил със страни 80/20, 100/20 мм или нещо подобно? Ако е прахово боядисан в бяло, още по-добре. Смених една "хармоника" с плъзгане и останаха малко канали :) И шина с ширина 100 мм ще ми свърши работа.
Интересувам се дали изобщо има, или е излишно търсенето по складовете?
VLADO66 - майстор
Има такива които се ползват за первази за прозорци.
fill - специалист
Скоро пазарувах кутия 100х20 и шина 100х 10.Дадоха ми бюлетин за наличните профили,ама не съм се заглеждал по него.Утре ще проверя и ще ти дам координати.Иначе предлагат елоксиран и бял по RAL.
mitev75 - напреднал
Chefo77 написа:
Привет!
Питанка - има ли Г-образен алуминиев профил със страни 80/20, 100/20 мм или нещо подобно? Ако е прахово боядисан в бяло, още по-добре. Смених една "хармоника" с плъзгане и останаха малко канали :) И шина с ширина 100 мм ще ми свърши работа.
Интересувам се дали изобщо има, или е излишно търсенето по складовете?
нибекс,преди електромаркета вдясно. :supz:
  • 1
  • 2

Тема "Алуминиеви профили" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: