• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
koveslav - майстор
m_markovski написа:
Или слагаш в патронника на ударната бормашина един коларски болт и вибрираш.
Това е от сборника "Знаете ли как" на изд. Техника, 1986.
Моята идея е от сборника "Излей си сам,само с един сглобяем куфраж 8бр колони",издание 2014-та година..Работи перфектно. Зора учи на много неща.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
кОфраж
Простете
koveslav - майстор
n_a написа:
кОфраж
Простете
Простете ми невежеството :D :D :yawinkle:
reingar-x - специалист
Здравейте,имам един въпрос към знаещите.Харесах си една бетонобъркачка,обема и е 165 литра,но максимално може да работи с 130 литра.Въпроса е,ще мога ли да бъркам 2 колички с една торба 25кг цимент,или така нареченото половин бъркало?Ето линк,да се види и модела!http://www.defro.pl/p,135,bwe-130-l-k.html
bulhomes2 - майстор
За 2 колички една торба цимент е доста малко. Горе-долу 1 количка е 4 кофи, а 1 кофа - 4 лопати. В моята слагам 12-13 лопати чакъл и 2/3 торба цимент. Нямам идея колко литра е моята, че да ти кажа за твоята. Почваш с лопатата и сам ще го разбереш.
Чираче - майстор
bulhomes2 написа:
За 2 колички една торба цимент е доста малко. Горе-долу 1 количка е 4 кофи, а 1 кофа - 4 лопати. В моята слагам 12-13 лопати чакъл и 2/3 торба цимент. Нямам идея колко литра е моята, че да ти кажа за твоята. Почваш с лопатата и сам ще го разбереш.
Чакъл/ или бут /? Пясък не слагаш ли?
bulhomes2 - майстор
Баластра Стефко. Чакъл беше неправилно казано, ама не бях влизал навътре да търся кое точно е чакъл и кое баластра. По-лесно е да си взема готова баластра, а не да карам по няколко купчини неомешани и да ги мешам аз. "Бут" съвсем нямам идея какво общо има с бетона, щото тоя дето го знам е обикновено свински.
Чираче - майстор
bulhomes2 написа:
Баластра Стефко. Чакъл беше неправилно казано, ама не бях влизал навътре да търся кое точно е чакъл и кое баластра. По-лесно е да си взема готова баластра, а не да карам по няколко купчини неомешани и да ги мешам аз. "Бут" съвсем нямам идея какво общо има с бетона, щото тоя дето го знам е обикновено свински.
Бут - едър чакъл, фракция над 50 мм. Използва се за полагане под големи трансформатори.

Баластра - непромита маса, използваща се за подложен материал. Не става за отговорен бетон.

:?
juvesan - специалист
Не знам с 165 литрова, ама аз с моята 145 литрова мога да бъркам спокойно общо 1 към 2 към 3 кофи по 12 литра цимент , пасък и чакъл... което за цимента е половин торба от 25 килограма... сложа ли повече се започват проблеми :vom:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: