Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
След 10 г. експлоатация на таков маншон, он прокапа. Технология на монтажа на маншона както отбеляза:
chapara написа:
Този вид маншон не е за вкарване във фитинг, а за вкарване в тръба. Когато инсталацията завършва с фитинг, се отрязва парче тръба и се вкарва във фитинга с гумата, а в него се вкарва маншона. При такъв монтаж канализацията няма как да диша :idea: Чинията ако е залепена само със силикон-полиуретан се маха лесно с макетен нож или капронов конец. Правиш процедурата която описах и си връщаш чинията на място. Няма нищо по хубаво от монтажа на твърда връзка, но не е за всеки :wink:
Оказа се, че маншона се е абсолютно удървил и нема никаква еластичност. Е да ама моите чинии не са лепени, а само дюбелирани, а м-у чиния и под имам подложен профил от гума.
Fender - специалист
Засега спря да тече, да чукна на дърво, няма да разбутвам, обаче прокапе ли пак, ще му таковам мамата и на кенефа :)
Писна ми от тая баня, конуса на сифона залепен, нема чистене, резах го с макетен нож да може да бръкне човек, наклон на плочките няма, сега и тоалетната чиния и ми дойде в повече, ама нещата се успокоиха.
Благодаря ви много, задължен съм ви. Пак ще пиша ако имам нужда от съвет.
kozl - майстор
Ако не ползваш препарати в кенефа такива прокапвания се самозапушват от биологична кора. Не е гарантирано, но се получава :roll:
И така еднаж капе, друг път не :?
nikolovvd - майстор
Fender написа:
Писна ми от тая баня...
Ако можеше да ти сипем и по една ракия още по доволен щеше да останеш! :wink: :-D
chapara - майстор
Временни течове няма :-D :cool:

Тема "Маншона на тоалетната тече, моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: