Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте , става на въпрос за ламаринен покрив на гараж.
Първо беше обикновен навес дълъг 6м. и широк 4м. След това иззидахме задната стена и страничните две с бетонни тухли.
Навсякъде където имаше просвет и фуги се уплътни с пяна.
Проблема дойде миналата зима по ламаринения покрив отвътре се получи конденс подобен на този Изображение
Зимата претърпях конденза , а пролетта отвътре налепихме със силикон стипопор 5см , лятото от топлоизолационна гледна точка имаше ефект , не беше така топло.
Проблема е сега откакто започна да става студено и започна да капе между стиропора и тръбите (разликата на моя покрив и този от снимката по-нагоре , е че когато правехме навеса не беше само от греди , редувахме греда 8х8 тръба ф80 през около 1м. ).
По принцип стиропора е слаган много плътно с натъпкване един до друг листовете и където е имало малка фуга е запълвано с пяна.
На покрива отгове има положена течна гума с плат.
Аз имам на идея да сложа 5см стиропор върху хидроизолацията на ламаринения покрив и отгоре да направя шпаклофка с циментово лепило. Отгоре вече да сложа воалит или поликарбонат или нещо друго с цел да избегна рязката температурна промяна.
Въпроса ми е вие какво мислите относно идеята ми и ако имате друго предложение ще се радвам да го чуя.


П.С. Моля варианта за смяна на ламаринение покрив с такъв от сандвич панели , де не се коментира.
колега намери ли решение,че и аз имам подобна задача в момента
8180 - майстор
Тя малко дърта Темата, ама.
nikilom написа:
П.С. Моля варианта за смяна на ламаринение покрив с такъв от сандвич панели , де не се коментира.
Туй хубаво, ама защо не се поинтересуваш ЗАЩО при него не се наблюдава твоят проблем.
1. Стиропорът е неподходящ в случая. Известно подобрение може да има с Фибран, евентуално допълнително плътно и на кръст със стиропора.
2. Трябва да се положи преграда за парите, както е долната ламарина на сандвича - евентуално добро пароизолационно фолио, но е сложничко да се задържи читаво там.
3. Най доброто за случая е вентилиран покрив, но е късно и ще трябва да се разтурва.
Много покриви днес работят с метални керемиди, което по същество е аналогично.
Монтажник - специалист
Демонтирате ламарината и монтирате сандвич панели в избран от Вас цвят.Бърз,лесен и ефективен вариан.

Тема "Хидроизолация или топлоизолация на ламаринен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: