• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kuuuuuul - майстор
Като се има в предвид че една кутия цигари струва колкото един чувал пелети не виждам защо изобщо се обсъжда този разход.Пушачите имат стимул да ги откажат за зимата и отоплението на семейството ще им е без пари,а не пушачите са си на далавера.Като се замисли човек и колко други безмислени разходи се правят просто давайте газ на печките и не се замисляйте за разхода. :partyman: :partyman: :partyman:
nelim - специалист
wankata7108 написа:
Апсолютно нищо гнило няма в сметките по горе които съм дал значи най големия разход до тук ми е 25 кг .пелети по 0.21ст/кг са си 5,25лв.горелката работи 10 ,5 часа от24часа.Какво толкова ви учудва в сметката .Вземете калкулатор и смятайте бе хора недейте писа глупости .
Ще си ги изплюеш 1 по 1, слънчогледови пелети, не се топли 24 часа и пак сметката не идва на 27 киловата през ти1 10.5 часа от тези 25кг :)
kuuuuuul написа:
Като се има в предвид че една кутия цигари струва колкото един чувал пелети не виждам защо изобщо се обсъжда този разход.Пушачите имат стимул да ги откажат за зимата и отоплението на семейството ще им е без пари,а не пушачите са си на далавера.Като се замисли човек и колко други безмислени разходи се правят просто давайте газ на печките и не се замисляйте за разхода. :partyman: :partyman: :partyman:
Е то излиза че тия пелетни котли харчат по-малко от твоята термопомпа...
lov - майстор
Я наистна дървените философи да спрат да си правят кривите сметки. Да не би аз като имам инсталирани 45kW да не би да ги бича на пълна мощност 24 часа в денонощието. Изразходваната енергия за денонощието е толкова колкото са практическите загуби от топлообмена плюс тези за проветрение щото не вярвам някой да е чак толкова пестелив че да предпочита у тях да мирише на скункс само да спести за един пакет цигари. А да не забравя забравя и загубите които са ни нормални при влизане и излизане в едно жилище.
Нали чакахте да се появи някой със супер изолациите и да го емнете. Ми аз няма да съм щото нямам 15-20 санта такава но въпреки всичко при -10. -15 външна загубите са ми около 1.5-2 kW/h. Пробвано и мерено но въпреки това всичко е относително защото малка промяна на температурите дава осезаема разлика. А дали ще е на газ дърва пелети всеки сам си прави сметката. Сега където съм е примерно на нафта щото най евтино. Дори и в България да беше на тази цена пак щеше да е най евтиното гориво. Но това е въпрос на държавна политика. На тази за битово отопление няма акциз и ддс то е по ниско.
wankata7108 - специалист
Какво имам да си изплювам грешно е че горя евтини слънчогледови пелети ли ,или че горелката ми гори 10,5 часа от24 и ходя по тениска в къщи.Не виждам нищо ненормално и гнило тук .ААА между другото нека се доизплюя вътрешна изолация картон с вата и външна 8 см.Тухлена къща топла вода бол и температурен режим в стаите по това време е максимум24,5гр.минимум21,5 гр.И при това по целзийй.Това е реалността 5,25лв.за ден .
nelim - специалист
wankata7108 написа:
Какво имам да си изплювам грешно е че горя евтини слънчогледови пелети ли ,или че горелката ми гори 10,5 часа от24 и ходя по тениска в къщи.Не виждам нищо ненормално и гнило тук .ААА между другото нека се доизплюя вътрешна изолация картон с вата и външна 8 см.Тухлена къща топла вода бол и температурен режим в стаите по това време е максимум24,5гр.минимум21,5 гр.И при това по целзийй.Това е реалността 5,25лв.за ден .
Напълно възможно е, просто ми се искаше да разбера цялата информация за да навържа нещата, защото без тези подробности просто не излизаше сметката :)

Весело посрещане на Новата Година! :)
wankata7108 - специалист
Ами не трябва да се смята на сляпо .Няма как да консумира на макс след като няма такива загуби едно жилище.консумира докато го затопли до нужното другото е поддръйка на загубите колегата Lov и той го написа.Но крайния резултат като напиша в първия момент все някой се шокира и си мисли че е уйдурма .Но не е .Къща с по големи загуби може да гори двойно че и тройно повече.Температурите ми по фасадата са почти колкото са и външните.
preslav - майстор
wankata7108 написа:
Ами не трябва да се смята на сляпо .Няма как да консумира на макс след като няма такива загуби едно жилище.консумира докато го затопли до нужното другото е поддръйка на загубите колегата Lov и той го написа.Но крайния резултат като напиша в първия момент все някой се шокира и си мисли че е уйдурма .Но не е .Къща с по големи загуби може да гори двойно че и тройно повече.Температурите ми по фасадата са почти колкото са и външните.
Ами то за да не се смята на сляпо някой трябва да подаде и точната информация - аз също се заблудих от тези 27 Киловата, очевидно това е инсталираната ти мощност, а не потребяваната. На мен са ми инсталирали 15 Киловата, после бушона пада. Надявам се никога да не надхвърля тези киловати в 70-те квадрата, които обитавам!
wankata7108 - специалист
Абе най важното е крайния резултат като видя че разхода ми на пелети за едно денонощие е 5,25лв.и съм изкефен.
wankata7108 - специалист
Преди малко ходих да меря температурата на фасадите на стената и на прозорците.Ето резултата външна температура на въздуха -2,6 темп.на фасадата -0,7.На прозорците отвътре 19.2 отвън -0,2.
idealist - специалист
Всяка по-значителна пауза, в която парното не работи се отразява на комфорта на температурата в жилището. Апартамент, къща с или без изолация. Повече от 20 години парното ми гореше само дърва. Още в средата на първия ми отоплителен сезон проумях въпросния факт. Разберете, че най-високия разход на гориво е до като жилището се затопли (темперира). От там нататък само се поддържа стайната температура. Колкото по-дълго време котелът почива (не работи) - толкова повече загуби инкасирате.
От този сезон се отоплявам с газ и не нарушавам горния принцип. Котелът е включен в режим отопление на 01.10.16. и не смятам да го изключвам до края на зимата, когато и да дойде.
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: