Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Chefo77 - майстор
Чираче написа:
Не разбирам защо всички се хващат за цифрите? Какво значение имат те? Никой не ги знае с точност.
Има ли концесия?
Има ли национални предатели?
Има ли комисионни?
Има ли почти нулев процент печалба за Държавата от собствените и ресурси?
Хващат се, адаш, защото именно цифрите хвърлят тази злоба. Нямаше да ти направи никакво впечатление, ако вместо посочените милиарди, от страната изнасяха злато за 50 000. И именно коректността на цифрите е първото, което трябва да направят журналята, когато представят някаква новина. Защото цифрите са факти, а новина без факти не е новина, а измислица. Ясно е, че е много - но колко много - дай ще напишем МНОГО големи цифри, та белким да шокираме...
Да, има концесия. Навсякъде има концесии за добив на ресурси, ако мислиш, че Шел например работят само в Холандия, много се лъжеш. Защото концесията се сключва, за да може фирма с възможности и познания да експлоатира оптимално даденото находище. Фирмата има интерес да извлече максимума и една добра договорка е повече в плюс на държавата, в която е находището, отколкото в минус.
Да, има национални предатели. Те нямат партия, нямат възраст или политически убеждения. Те са просто предатели - дали ще предават на Русия, на САЩ или на Марс, е все тая - ефектът е предателство.
Да, има комисионни. Къде са и колко са - надали знае друг, освен получателите и тези, които ги дават.
Да, има почти нулев процент печалба. Защото националните предатели са сключили неизгодни договори за концесии, но с изгодни за тях комисионни.
Всичко би било ОК, ако се посочат имената на сключилите договорите и се дадат доказателства за вината им. Но бъди сигурен, че няма да ги научиш, а ако ги научиш - няма да намериш доказателства.
gogo7777 - майстор
Най-богатата страна на злато в света е доста изостанала икономически и с доста нисък стандарт. И никой не дръзне да я закача. Знаете ли коя е тая държава?

А познайте от 5-я път :wink:
Последна промяна от gogo7777 на пет дек 30, 2016 8:33 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
fill написа:
crez написа:
... на злато – 18,8 тона...
Ба си мамата...Тва е БВП на БГ за 15 години...При това,ако е 14 карата...
Верно цифрите ги немате за нищо...
:lol: Това са 1,3 милиарда ЛЕВА и то по днешния курс на златото и на долара(грубо сметнато).
И то ако златото е 24 карата. В тея сметки никой не брои 14-те карата, смята се само 24 !!!
Верно, мое цифрите да ги нямаме за нищо ама поне мое да направим една сметка... :razz:
:partyman:
P.S. Само декември месец правителството е изхарчило ... 2 милиарда лева.
gogo7777 - майстор
Това са 1,3 милиарда ЛЕВА и то по днешния курс на златото и на долара(грубо сметнато).
Колко е курса сега на жълтото.....че не ми се делят трилиони на мегатонове, а ти си го сметнал :lol:
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
Това са 1,3 милиарда ЛЕВА и то по днешния курс на златото и на долара(грубо сметнато).
Колко е курса сега на жълтото.....че не ми се делят трилиони на мегатонове, а ти си го сметнал
Ми то лесно бе и даже без делене на гигатнове. :lol:
Курс на БНБ за вчера - 2148.21 лева за трой унция.
18800000 / 31,103 = 604443,3 тройни унции
604443,3 х 2148,21 = 1298471141,493 лева
Демек почти 1,3 милиарда.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Ейййй ся ще ме караш да смятам......ама сега числата са по-малки и няма да ме боли главата.

2148.21/31,103=69 кинта за грам

Значи не съм се набутал много :lol:
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
Значи не съм се набутал много :lol:
Ако е до 6-8% бива. :lol:
:partyman:
gogo7777 - майстор
Ми миналия месец го платих на 62 кинта за чистота 9,980 /не могат да го докарат до 9,996 :-D /
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
Ми миналия месец го платих на 62 кинта за чистота 9,980 /не могат да го докарат до 9,996 :-D /
Много мръсно бе? Как са успели да го осе...рат така? Иначе е лесно де...
:partyman:
P.S. Първо се притесних дали бе си взел да продаваш... Щеше да има шамари... :lol:

Тема "Къде е истината?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: