• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Ми ще говоря с момчето дето изгражда инсталацията да монтира такъв/що не е не знам ?/ На колко градуса да взема!?
шоп - майстор
То момчето трябва да знае. Всеки производител на котел си е дал препоръката.
andy_forresite - майстор
Вземи на 50 градуса ако има. Така ще може да си настройваш 52, 53, 54 ... градуса на водата в камината. А ако вземеш на 60, трябва да я гласиш от 62-63 нагоре. Съществуват и по-топли времена и тази вода над 55 ще ти идва доста. Зависи колко силни си направил степените и дали целиш да има паузи (гасене и палене) или да гори постоянно с по-слаб огън. На мен ми харесва втория вариант. Ти може да предпочиташ първия. За първия може да вземеш и с 60° трипътен смесителен термостатичен вентил с пряко действие на един цол.
bmahob - майстор
Сутринта забелязах за час и половина работа от пълно изгасено от снощи вдигна входящата вода от 24 градуса с зор на 35 градуса. Греее грее и като отвори помпата Т на водата падне и така няколко пъти докато се закрепи.
шоп - майстор
Ще си пробиеш котела с тези температури....ако е стоманен разбира се.
kalin72 - майстор
Аз и тук да попитам, щото в темата за Торч никой не ми обърна внимание...
Не е ли този трипътен нужния за котлите?

Изображение

http://herz.bg/index.php?p=27&id=620



Вместо него, гледам, повсеместно се слага ето този:
Изображение

http://herz.bg/index.php?p=27&id=397
Evgeniy - майстор
Калине, първия е с термостат заработен вътре. На печата отстрани са градусите и KVS- а му е доста висок. Втория си иска термоглава с изнесен сензор и може да се регулират градусите, но KVS-a му е по-нисък.
bmahob - майстор
шоп написа:
Ще си пробиеш котела с тези температури....ако е стоманен разбира се.
Ми ко мога да направя освен да сложа трипътен вентил? При повечко работа качва до 40-42градуса на входящата и тогава в нас е топло :rolleyes:
шоп - майстор
това е логичното и лесно решение

вентила на херц от горната снимка струва около 85лв
kalin72 - майстор
Evgeniy написа:
Калине, първия е с термостат заработен вътре. На печата отстрани са градусите и KVS- а му е доста висок. Втория си иска термоглава с изнесен сензор и може да се регулират градусите, но KVS-a му е по-нисък.
И според описанието първия е верния винтил за да се осигури връщата вода над 55-60 градуса в котела. Незнам защо се слага от втория....не мисля, че върши същата работа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

Тема "Отопление на пелети първи стъпки...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: