• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
koveslav написа:
Не ти разбрах хумора.Говорим за вложени средства и смисъла от тях.Моите LG след 5-6 сезона започнаха да гълтат значително повече ток.Според техниците-нормално стареене,износване на компресорите.Работят,не са отказали,но аз тогава преминах на друго отопление,а климатиците ги ползвам само за охлаждане през лятото.Нещо смешно ли има в това? Колко ще ми струва да ги възстановя до старата им консумация,няма значение,така ли? Важното е да си спомням колко са били най-ниските сметки. Нещо като щрауса,дето си заровя главата в пясъка и си мисли че се е скрил.
Всички дограми стареят,но изолацийте защо да не влизат в сметките?Колко живот имат? Нормалната конвенционална мазилка има безпроблемен живот поне 50-60 години.Сегашните минерални измишльотини ще ни карат да си ремонтираме боите и мазилките на къщите си по-на често от боите на колите. Колко икономии ти дава изолацията спрямо себестойността си? Никой не смята,нали,важното е да сме модерни и къщата да е в еди какъв си цвят.Ебати далаверата.И след 10-15 години хайде пак на фасадата,че нещо 20 годишната гаранция издиша.....А всичките тези пластмасарии с които изолираме ще оживеят ли до тогава.....И пак едни хиляди-хиляди левове за бои и мазилки,дето няма да ги смятаме,ама ще твърдим че имаме икономии.Ами честито.
В такива филми ни вкарват с тези нови строителни моди,че ще си проклинаме старините от дертове,а икономически ефект-на куково лято.Важното е да сме в играта и нашето да е по-голямо от на комшията :D Не изключвам и себе си от тези безсмислици,които всички правим с къщите си,но далаверата не е за нас и никога няма да бъде.Бъдете сигурни!
Важното е да сме щастливи :D
Говориш нещо без да си взел сметалото в ръка - понеже визираш едни 10 години на своята инсталация пресметни колко ти е амортизацията на един климатик от 1400 лв. за същите тези години - нещо около 2 кубика дърва ли? Има обаче една малка подробност, климатиците от този ценови клас не карат само по 10 години - имам приятел с климатици на тази възраст, но втора употреба, колко е била първата им употреба не знам. Е, аз не съм фен на втората употреба, ама твоят котел дали ще изкара 20 години?
Въпросът с пластмасариите съм го решил като в старата дървена дограма съм монтирал стъклопакет и съм сменил само едни врати по 250 лв.
Колкото до топлоизолациите си в голяма грешка, че ще сдадат багажа след 10-15 години - стиропоровите може би да, но на тях и цената им е такава. Една стандартна къща от 100 квадрата се "облича" за 4-5000 лв. - сам си сметни годишните амортизационни отчисления, но с ръка на сърце кажи колко време е горещо кафето ти в обикновена чаша и в термос. Изолацията е единствената инвестиция в едно домакинство, която си връща парите + комфорта + всички останали екстри.
p.v.x - майстор
preslav написа:
Изолацията е единствената инвестиция в едно домакинство, която си връща парите + комфорта + всички останали екстри.
Ето това е истината.
Като чуя , че се инвестира в отоплителната инсталация , защото не смогвала , а се игнорира изолацията. :)
Това не мога да разбера. :?
Вярно , че не на всякъде позволява , инвестирането в изолация , но това не трябва да ви спира.
И когато си изчислите колко са ви топло-загубите , се замислете как да ги намалите , а не как да ги компенсирате.

:rock:
infomar
p.v.x написа:
preslav написа:
Изолацията е единствената инвестиция в едно домакинство, която си връща парите + комфорта + всички останали екстри.
Ето това е истината.
Като чуя , че се инвестира в отоплителната инсталация , защото не смогвала , а се игнорира изолацията. :)
Това не мога да разбера. :?
Вярно , че не на всякъде позволява , инвестирането в изолация , но това не трябва да ви спира.
И когато си изчислите колко са ви топло-загубите , се замислете как да ги намалите , а не как да ги компенсирате.

:rock:
Идеалната изолация е много скъпо нещо и няма нищо общо с псевдоизолацията която се прави сега от ГЕРБ в масовката.
Когато имаш изолация обаче се сблъскваш с опонента и - проветряването - хем трябва да се изолираш, хем трябва и да проветряваш, за да не се вмиришеш... а това е още по-скъпо ако се прави както трябва, а не с отваряне на врати и прозорци... но и така става и се спасява положението. :partyman:
p.v.x - майстор
infomar написа:
p.v.x написа:
preslav написа:
Изолацията е единствената инвестиция в едно домакинство, която си връща парите + комфорта + всички останали екстри.
Ето това е истината.
Като чуя , че се инвестира в отоплителната инсталация , защото не смогвала , а се игнорира изолацията. :)
Това не мога да разбера. :?
Вярно , че не на всякъде позволява , инвестирането в изолация , но това не трябва да ви спира.
И когато си изчислите колко са ви топло-загубите , се замислете как да ги намалите , а не как да ги компенсирате.

:rock:
Идеалната изолация е много скъпо нещо и няма нищо общо с псевдоизолацията която се прави сега от ГЕРБ в масовката.
Каква политика вкарваш в темата , бе шматко. :evil:
Ходи да си търсиш баба , в тел. предавания.
Посланието ми , няма нищо общо с изкривената ти същност.
И не е отправено към болни мозъци като теб.

Потребителят е предупреден от администратор за неспазване на правилата на форума!
infomar
p.v.x написа:
infomar написа:
p.v.x написа:

Ето това е истината.
Като чуя , че се инвестира в отоплителната инсталация , защото не смогвала , а се игнорира изолацията. :)
Това не мога да разбера. :?
Вярно , че не на всякъде позволява , инвестирането в изолация , но това не трябва да ви спира.
И когато си изчислите колко са ви топло-загубите , се замислете как да ги намалите , а не как да ги компенсирате.

:rock:
Идеалната изолация е много скъпо нещо и няма нищо общо с псевдоизолацията която се прави сега от ГЕРБ в масовката.
Каква политика вкарваш в темата , бе шматко. :evil:
Ходи да си търсиш баба , в тел. предавания.
Посланието ми , няма нищо общо с изкривената ти същност.
И не е отправено към болни мозъци като теб.
Според теб това което се прави сега в масовата изолация каквато трябва да бъде по дебелина и материали ли е?
Голям разбирач си.... в няколко изречения няколко обиди присъщи на... познай :supz:
lov - майстор
GalinBelos написа:
,..............
И като ги спират тия климатични системи как точно си климатизират големите молове през лятото ?
Гледам че и кметицата на София нещо роптае срещу отоплението на твъдо гориво , пък нищо не казва за климатиците .
Нарочно писах че също имам и ползвам климатици но някой трябваше да прочете. А с големите молове много лесно, никак или по точно намалява се тяхното използване до въможния минимум Вентилациа през ноща когато температурите са ниски и т.н. Мога да ти кажа дори точно за едни позабравени стари системи на климатизация които се завръщат но темата е за съвсем друго а и не стават за домашно ползване. Не е като едно време кога лятото влезеш вътре и да почнат да ти тракат зъбите от студ. Не знам дали трябва да кажа че това за което пиша не съм го чул или прочел някъде а просто го гледам и в момента на живо. Това дали кякой ще се вслуша и вземе под внимание хич не ми пука щото не съм като онези измислени екозащитници. Това да ми обеснява някой че от дървата се отделяли формалдехиди и не знам какви си други отрови също е толкова смешно защото май забравят от де идва тока и какво се гори в тецовете и къде заминават същите тези газове. Та Фъндъчката да си реве колкото ще там нещата са други щото явно има едни пари за харчене и трябва да се оправдаят. Да спре тецовете и да си оправи градския транспорт а не както гледах по новините да показват елетростатични филтри за по 3000…евра. Евтения баце как да не си го купиш и монтираш па после да ръгаш у кюмбето каквот ти падне.
Тия пари в место да ги наливат за глупости по добре да ги вложат в производство. Па българина не е глупав кат има пари ще си намери начин как по чисто да се топли и как да ди изолира къщето.
koveslav - майстор
preslav написа:
Говориш нещо без да си взел сметалото в ръка -
Говоря,защото наблюдавам как вече се пребоядисват сгради и се ремонтират изолации,правени скоро .Да не говорим за поражения от градушки и т.н.,все невъзможни за традиционното българско строителство проблеми. Аз не съм против изолация,а съм за масивното строителство.За нашия регион правилната изолация не е тази,която практикуваме според мен и не смятам,че е достатъчно издръжлива за нашите климатични условия.Пооглеждайте се като се правят ремонти наоколо и като видите,че нещо се случва някому,не мислете,че на нас няма да се случи.
p.v.x - майстор
infomar написа:
p.v.x написа:
infomar написа:

Идеалната изолация е много скъпо нещо и няма нищо общо с псевдоизолацията която се прави сега от ГЕРБ в масовката.
Каква политика вкарваш в темата , бе шматко. :evil:
Ходи да си търсиш баба , в тел. предавания.
Посланието ми , няма нищо общо с изкривената ти същност.
И не е отправено към болни мозъци като теб.

:rock:

Според теб това което се прави сега в масовата изолация каквато трябва да бъде по дебелина и материали ли е?
Голям разбирач си.... в няколко изречения няколко обиди присъщи на... познай :supz:

Точно така.
Истината се пише с големи букви.
Бях решил да се въздържа , но предполагам , че ти си ме докладвал.
Много ме кефи , как се кефиш ( :supz: ) , колко си прост.

:rock:
wankata7108 - специалист
Отоплението на един дом започва с изолацията му първо а после с отоплителна инсталация било то каквато и да е.
То е все едно да си със кофти дрехи до силен огън на студа а я се екипирай с подходящ екип може и без огън на студа.
torongill - напреднал
За мен изолацията е неотменна част от самата къща, но сте прави, че можем и да я разглеждаме като част от климатичната (не само топлинната) инсталация.

А дали климатици или камини, дали печки, централно парно, термопомпи... Всичко зависи и от самата къща и от самите собственици.

В моя случай (стара къща, плътни единици, без изолация в момента), в момента съм на пелетна камина с водна риза. Отначало беше студено, но сега, след като вътрешните стени се затоплиха, всичко е много уютно. Камината се спира в 01:00, запалва се в 05:00, за час горене температурата на въздуха в цялата къща се е върнала до нормалното, дори при -5 навън. Добавеното удоволствие от гледката и топлотата на огъня дават един комфорт, едно успокоение, което климатикът не може да даде.

От друга страна, лятото при 27 градуса вечер камината е неизползваема, освен ако водната система няма добавена възможност за циркулация на студена вода. Тогава ще има ефект, но иначе климатик или система за водна мъгла.

За къща със стени тип сандвич панел, които почти нямат акумулиращи елементи, бих се спрял на климатик.
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: