• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
pif4o - специалист
Оо, мангалите само да им свирна и ще я отнесат на ръце веднага, но на тях съм им приготвил други неща, стари пружини, кюнци, печки тип чудо, абе боклуци в тоя сутерен колко щеш, вече два месеца махам и все има за махане :) Чудя се и старите долапи и разни маси, столове, дървении кво да ги правя, ша ми трябва мангал с каруца. Сори че се отклоних от темата, но съдбата на пералнята е ясна, хладилника също ще върви на някои мангал подарък.
shotik - майстор
Няма снимка на хладилника, но ако е от този модел с камера , може да го ползваш за подреждане на инструменти и др. или зимно време да са ти там буркани със зимнина, няма да се спукат от студовете там.
Аз го ползвам за инструменти по дворни работи- чук, клещи, триони, сърпове, пирони,разните препарати, в камерата са брави и пособия за тях . Даже не си спомням дали има компресор , а в един хладилник - фризер SIEMENS,към 180 см висок, повреден и без мотор редя бурканите
lyubohar - майстор
Доста трудно ще се извади мотора както казаха.
Кой знае как е ръждясала резбата и спекла.
А май беше и обратна.
А казана не е алпака,а точно неръждавейка.
Алпаката е друга сплав.
Това е търговското наименование на сплав от мед, цинк и никел, със съдържание на никел най-малко 5%.
Ползва се в електрониката,прибори за хранене и много други неща.
Неръждавейка,или Инокс е казана на тази пералня.Както и мивки,прибори за готвене и хранене.
И хиляди още неща.

Компресор от хладилник ползвам за захранване на аерограф.
Последна промяна от lyubohar на съб яну 07, 2017 4:27 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Пералнята от снимката е ЕП-60. Снимката не е на pif4o а я е взел от нета.
Казаните на тези модели перални на вторични ги делят на магнитни и немагнитни.
Ако не лови магнита - добре, ако я лови я взимат като желязо.
Намирал съм такива "комбинирани" - дъното не го лови магнита а стените "лепнат".
От казана става дори саксия за фикус, лимон ... Даже може да му се сложат колелца.
:partyman:
maleeeestrax - специалист
Не давай нищо на мангалите а ги запази.След 50-60 години ще е антика и пералнята и хладилника и ще са много скъпи.Хладилника може да се ползва за инкубатор,сушилна и пушилна.Пералнята -може да се ползва за пране. :rock:
pif4o - специалист
Хладилника е еи такъв http://prntscr.com/dswzk9 снимката пак е от нета ама е същия :)
lyubohar - майстор
На бас,че още работи. :-D
pif4o - специалист
Работи да, до последно си бачкаше не е пускан от 2 месеца иначе.
Найденов - специалист
Нещо грешка, моля простете...
Последна промяна от Найденов на нед яну 08, 2017 1:09 pm, променено общо 1 път.
Найденов - специалист
За хладилника (по- точно за компресора му):

http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 20#p832662
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Какво мога да си направя от стара БГ пералня тип варел :) и хладилник ЗИЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: