• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Sirius9 - напреднал
Здравейте,
Наскоро се сдобихме с имот около половин декар близо до София. На него има една малка къща 45 квадрата която е строена около 1980 година. Къщата е много малка за фамилна, а и няма бетонни колони. След направен консултации стигнахме до извода че е по-добре в свободната част на имота да направим нова еднофамилна къща. Има място както за едноетажна 100 квадрата, но може и дву етажна по 60 квадрата на етаж.
Това което всички ни казват е че ако къщата е монолитна цената ще е по-висока от сглобяема такава. Времето за построяване и узаконяване също ще са по-големи.
До сега сме разгледали къщите на ТЕС и Еврохаус.
Ще се радвам с препоръки и предложения, както и мнения за избор на строител.
dimitrov - напреднал
Нищо не сте видели още и нищо не сте прочели. Чакат Ви месеци на четене и проучване. Не се отказвайте.
Форумите са за това. Дерзайте.
VLADO66 - майстор
Първо си изяснете какъв тип конструкция на къщата ще предпочетете-дърве или метален скелет,СИП панели или друго и тогава избирайте фирма която строи със съответната технология.Вижте и къщите на Милин камък.
andreygg - напреднал
Здравей, колега!
Един приятел преди 2 години си поръча сглобяема къща от "Милин камък" Враца.
http://www.milinkamuk.com/
За 1 етаж, 130 кв.м. му излезе 70000 лева до ключ. Отделно си хвана /и плати/ строителна фирма да му отлее площадката /основата/ за къщата. От фирмата вдигнаха къщата за 1 месец. Тя е някаква дървена конструкция /импрегнирана/ с външна изолация и е много здрава. Той е много доволен. Заслужава си парите.
sinfon - специалист
Здравейте! Сглобяемите къщи се правят от плоскости с армирана рамка и практически гипсокартон! Това не са постройки за постоянно обитаване и лично аз не бих си дал парите за нещо, което ще ми изгние.
Чираче - майстор
sinfon написа:
Здравейте! Сглобяемите къщи се правят от плоскости с армирана рамка и практически гипсокартон! Това не са постройки за постоянно обитаване и лично аз не бих си дал парите за нещо, което ще ми изгние.
А какво ще кажеш за къщи с метален скелет? Метала не гние, но пък ръждясва. А ако металния скелет се грундира и боядиса с автоемайл лак, става практически вечен.
sinfon - специалист
Чираче написа:
А какво ще кажеш за къщи с метален скелет? Метала не гние, но пък ръждясва. А ако металния скелет се грундира и боядиса с автоемайл лак, става практически вечен.
Ще кажа, че тухлите с мазилка не са гипсокартон с дървена или метална рамка. Имам моя позната, която даде сумати пари за подобна къща, а след това се оказа, че дава още пари за ремонти, защото всичко прогизва, тече или кой знае какво.
Не се хващайте на американския терпип и не правете къщи от картон, които и някоя свиня може да си ги хапне, както трабантчето в "Черна Котка, Бял Котарак"
70 хиляди за сглобяема колиба посмъртно не бих дал. Това е цената за построяване на масивна сграда.
Sirius9 - напреднал
sinfon написа:
Чираче написа:
А какво ще кажеш за къщи с метален скелет? Метала не гние, но пък ръждясва. А ако металния скелет се грундира и боядиса с автоемайл лак, става практически вечен.
Ще кажа, че тухлите с мазилка не са гипсокартон с дървена или метална рамка. Имам моя позната, която даде сумати пари за подобна къща, а след това се оказа, че дава още пари за ремонти, защото всичко прогизва, тече или кой знае какво.
Не се хващайте на американския терпип и не правете къщи от картон, които и някоя свиня може да си ги хапне, както трабантчето в "Черна Котка, Бял Котарак"
70 хиляди за сглобяема колиба посмъртно не бих дал. Това е цената за построяване на масивна сграда.
От вчера чета усилено по темата.
До сега по-важното:
Дървената конструкция ако не е импрегнирана правилно може да изгние;
Металната се предполага че е по-здрава;
Гарантирания живот и в дватя случая е максимум 50 години;
Наистина имаш усещането за това че живееш в кашон;
Имат обаче две предимства (май);
Устойчиви на земетресение;
Фундамета излиза заначително по-евтин. Казват че при монолитна може да дадеш но 20 хиляди само за фундаметн;
По-лесно се узаконяват;
По-бързо се строят, макар че да речем това не е фактор за момента;
Принципно при еднакви размери излизат с около 30% по-евтино;
В нашия случй едноетажна около 100 квадрата с покрив гредоред (без плоча) също ни върши работа.
Grezinski - специалист
Здравей!

Когато аз мислех на каква конструкция да се спра направих същата грешка като теб да мисля и калкулирам прекалено общо. За да си направиш коректна равносметка трябва да сравняваш идентична геометрия и цена на продукти, с които, най-малко, ще постигнеш идентични параметри на топлоизолация примерно. Само с четене не става; Скицирай някакво разпределение и пусни конкретни запитвания. Всичко останало са общи приказки, които само ще ти губят времето...

По моите сметки, най-високата цена бе на дървена къща, разбира се, изпълнена с качествени материали.
Гарантираният живот ти е максимум 10 години, каквото и да правиш, а и ти, какъв точно смисъл влагаш в това понятие, нали не вярваш че след 20-30-40 години ще можеш да предявиш където и да е някакви щети!?
Ако си разглеждал единствено продукти, в които се чувстваш като в кашон, значе наистина нищо не си видял!
Фундамента не излиза по-евтин; това е мит. Също така, дори да излиза по-евтин, разликата ще е минимална.
на мен 139 кв.м., с 56 куб.м. бетон ми излезе 19 хил. лева; труд и материали. Разликата във вариант с монолитно строителство щеше да е не повече от 2000 лв. Има много много други неща от където можеш да ги спестиш тези пари. Също така, има много други неща за които може да ти се наложи да ги дадеш; Примерно за извозване и депониране....
По-лесното узаконяване е абсолютен мит.
Бързото строителство е много съществен фактор! Аз започнах на 6-ти ноември; Дадох едни пари и на 28-ми имах готов фундамент; взех си полагаемата отпуска и на 6-ти декември започнах да сглобявам; 2-ма човека имаме 15 работни дни до сега. Само лошото време и късия ден ни спира до сега да сме сложили покрива.
Оцени правилно собственото си време, всички емоции които съпътстват строежа като снабдяване; оправяне на документи, контролиране и т.н.

и много още мога да пиша, но няма време сега.

Поздрави!
Sirius9 - напреднал
Принципно имахме намерение да наемем фирма да свърши висичко, по възможност до ключ.
Сега, чух се с Евртохаус. Препоръчаха метална констукция. До тук добре. На въроса колко приблизително излиза едноетажна къща около 100 квадрата до ключ казаха 250. След доуточнението какво, казаха евро без ДДС :shock: .
Просто забравям за това.
Май ще се кара по класическия начин.
Въпроса ми е, ако гоня цена едноетажна 100 квадрата би трябвало да е по-евтина от двуетажна по 50 квадрата на етаж?
При едноетажна ще има само фундамет и таван с греди, тоест отгоре втора плоча няма да има.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: