Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Влез в сервисното меню и в периферия сложи отметка и за помпа БГВ.
dmx_the_rain - напреднал
Така аз съм вързал едно кабелче от бойлера до горелката и съм го монтирал там където е гнездото за да си следя температурата в бойлера и си го виждам постоянно и примерно днес температурата там беше 68 при зададена на котела 65 и си направих пробата да затворя входящия кран към серпентината за да я охладя и влязох да се изкъпя за да станат по бързо нещата, слизам да видя какво е станало гледам температурата пише че е 40 градуса а лампичката не свети и отворих крана и си я пуснах принудително. От главното меню съм му я посочил че съм я вързал там където съм посочил и другата помпа и пак не иска да зацепи. Много ми е странно всичко. :)
n.ganev - майстор
VLADO66 написа:
В инструкцията пише изрично че настройки се правят при режим стендбай
Тестове на изходите се правят в този режив. Настройки на горелката се правят в този режим само през програмата за мониторинг. Иначе надтройси по всяно време.
n.ganev - майстор
dmx_the_rain, на колко градуса си задал БГВ?
dmx_the_rain - напреднал
60 бойлера 65 парното.
LazarGanev - "Велик майстор"
dmx_the_rain, дал ли си режим "Паралелни помпи"?
Пише назад че пробва на всички режими.
Нещо не му е подвързано правилно, щом в последното си мнение казва - гледам температурата пише че е 40 градуса а лампичката не свети и отворих крана и си я пуснах принудително.
Или не слага отметка за помпа БГВ в Addons Activation.
Ура! 444 Ши стани набиден майстор от мене, ама надали.
dmx_the_rain - напреднал
Сложил съм отметка за помпа на бойлера и съм опитал всички режими и не тръгва а като е изключена горелката и дам тест на двете помпи си святкат и двете и съм правил размяна на гнездото на тази за отоплението при гнездото за бойлера и тръгва но вече в работен режим нещата не седят така само помпата за парното върви.
vaseto89 - специалист
Колеги някой използвал ли е OD входа да върже гсм модул там за да си пали парното дистанционно? На схемата в книжката са го дали производителите, като ON/OFF обаче при мен не е активиран изглежда софтуерно, защото при замостване в режим на Standby горелката не реагира.
dmx_the_rain написа:
Сложил съм отметка за помпа на бойлера и съм опитал всички режими и не тръгва а като е изключена горелката и дам тест на двете помпи си святкат и двете и съм правил размяна на гнездото на тази за отоплението при гнездото за бойлера и тръгва но вече в работен режим нещата не седят така само помпата за парното върви.
Последен опит.
Загаси горелката
Издърпай кабела на захранването
Пуши една цигара, ако не пушиш-виртуална
Сервизно меню- ресет, след което отметка на помпа БГВ в същото меню
Потребителски настройки-паралелни помпи
Ако не стане и така, значи и неволята няма да помогне.
Следва инсталатора, евентуално гаранционно или следгаранционно събитие.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: