• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
MASTER - специалист
Изображение

Tова е частта на скритата панта, която се монтира на крилото.
Винкхаус е, но не знам дали точно този модел се продава в България.
Това по средата е винт за регулиране на притискането. Като се съди по следите по повърхноста и - явно фунционира добре :D
Мисля, че в твоя случай има шанс да се получат нещата с такова решение.
Извинявам се за качеството, но с телефон посред нощ - толкова.

И последно, ако става дума за врата към два метра висока, според мен ( а и според всички правила) ти трябват две такива панти.
batkotivalio - напреднал
Да, два метра е и в момента съм с четири панти.
trunski - специалист
Здравейте,
отскоро се преместихме да живеем в къща и забелязах че от дограмата много духа.
Дограмата е ПВЦ, марката не знам каква е, на обкова също, слагана е преди около 10 години.
Според мен причината е че на прозорците, които се отварят само по едната ос на гърба не е монтирана скрита панта и има луфт, като натисна с ръка. На тези, които се отварят и по двете оси на гърба не е монтиран заключващ механизъм и също има луфт.

Въпросите са ми:
- От къде в София мога да си купя скрити панти и дали имат някакви размери или всеки модел ще ми свърши работа?
- Мога ли да си монтирам допълнително механизъм на гърба на двуосните прозорци към съществуващия вече механизъм или трябва да сложа изцяло нов механизъм?

Благодаря предварително за помощта!
MASTER - специалист
По принцип всичко може да стане, но ще е най лесно ако на живо намериш някой който разбира от тази работа.

По принцип няма нищо сложно, но козата си сака пръч.

Форумът е направи си сам, но за да си го направиш сам това са необходими поне някакви елементарни познания. Не че и от тук няма да стане, но ще трябват много снимки, много опити и много доуточнения...
trunski - специалист
Мерси за напътствията.
Все пак бихте ли ме насочили към някой магазин за обков в София. Може и на лично съобщение, да не се получи реклама.
MASTER - специалист
Някой магазин няма да свърши работа, трябва магазин в който продават точната за теб марка. Фирмите обков са специализирани и работят с точно определена марка. Аз поне не знам да има място където да предлагат широка гама от продукти на различни марки.

Като начало трябва да определиш марката на монтирания обков. Огледай за някакви букви, или нещо, което да прилича на фирмено лого щамповано по обкова.
trunski - специалист
Марката на обкова се оказа SIEGENIA.
trunski - специалист
Марката носе оказа SIEGENIA.
MASTER - специалист
E така е по лесно вече. Сигения е много популярна марка в Бг и се намира под и над път.

Аз с много далечни спомени се сещам поне за три вносителя, които имат дистрибуция на национално ниво. Хил АД Берковица, Булко София и също така в складовете на производителя на профилите на KMG. Също така имаше една пловдивска фирма, собственост на Петьо Орозов, но тя се трансофрмира и не се сещам как би трябвало да се казва в момента.

Спомените ми са доста стари,възможно е нещо да се е променило, но с помоща на Гугъл би могъл да намериш най удобния ти като местоположение вариант.

Цени няма смисъл да сравняваш, необходимите ти елементи са евтини, и разликите ще са жълти стотинки.
trunski - специалист
Ок, мерси. Ще пробвам да оправя дограмата, само малко да се затопли времето.
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: