Вашето лично помещение
swenstyle - специалист
Здравейте,


решили сме да си правим гардероб от мдф плоскости, грубо ш/д/в 260/60/220, три плъзгащи врати, двете крайни от по едно цяло парче плоскост, без АЛУ кант профили, само с обтегачи, но....
...средната да е стъклена, (бронзе, почти огледално, кафяво) и на всичкото отгоре стъклата да са 4-ти, а НЕ 1 цяло, като между тях да няма алуминиев профил. само рамката да е алуминиев профил, който ще боядисваме прахово в много тъмно-кафяв цвят почти черно.
размера на въпросната врата е 85/217 см, ще ми се и перото да е възможно най-малко, профили всякакви от 18/45 до 20/50, за сега съм се спрял на Шуко 923-150, мисля че освен размера, важна е дебелината на стената а и материала, да се надявам техните да са най здрави.
перото е 2 мм,
http://interior-i.bg/userfiles/editor/f ... PROFIL.pdf
въпроса ми е каква деформация би имал профил с дължина 217 см да не се окаже че като го хвана да го отварям да кривне 2мм и да паднат стъклата!
ако ги залепя към рамката ще стане много здраво, обаче силикона ще се вижда като петно отвън.
nikolov333 - майстор
Ами залепи ги само странично към профила и няма да се вижда, ако се направи внимателно с по-малко силикон..макар, че не мисля, че ще има проблем от даването на профила..по-скоро рязането на стъклата ме съмнява, така че е по добре да имат силикон страничном където са рязани, за да ги фиксира да не се пукат.. :drinkers:
swenstyle - специалист
не се бях сещал че силикон може да се сложи и странично, иначе стъклата само с елмаз ли се режат, наистина трябва да са отрязани много точно по размера, а там където ще се допират стъкло до стъкло ще е шлайфано или кантирано на машина, като купено огледало
olelemaiko - специалист
стъклата трябва да са калени.6милиметра наи малко.
joroantonov - специалист
swenstyle написа:
Здравейте,


решили сме да си правим гардероб от мдф плоскости, грубо ш/д/в 260/60/220, три плъзгащи врати, двете крайни от по едно цяло парче плоскост, без АЛУ кант профили, само с обтегачи, но....
...средната да е стъклена, (бронзе, почти огледално, кафяво) и на всичкото отгоре стъклата да са 4-ти, а НЕ 1 цяло, като между тях да няма алуминиев профил. само рамката да е алуминиев профил, който ще боядисваме прахово в много тъмно-кафяв цвят почти черно.
размера на въпросната врата е 85/217 см, ще ми се и перото да е възможно най-малко, профили всякакви от 18/45 до 20/50, за сега съм се спрял на Шуко 923-150, мисля че освен размера, важна е дебелината на стената а и материала, да се надявам техните да са най здрави.
перото е 2 мм,
http://interior-i.bg/userfiles/editor/f ... PROFIL.pdf
въпроса ми е каква деформация би имал профил с дължина 217 см да не се окаже че като го хвана да го отварям да кривне 2мм и да паднат стъклата!
ако ги залепя към рамката ще стане много здраво, обаче силикона ще се вижда като петно отвън.
С тоя профил трудно ще намериш механизъм за плъзгане който да е достатъчен за тежестта на вратата и да може да го монтираш.
swenstyle - специалист
стъклото ще е максимум 4 мм, - 1,85 м2 х 10 кг са 18,5 кг, и профилите да са 1, айде 2 да са, стават 20 кг, тя вратата от МДФ ще тежи 25 кг.
а на стъклото отвътре мисля да залепя прозрачно фолио, ако нещо се спука или дори счупи, да не се пръска на парчета.
системата ми за плъзгане е EVO 2 от Киров, само да не са спрели да я продават.
swenstyle - специалист
отдавна се каня да пиша за да е полезно за някой който би прочел темата.
вратата е готова, изпълнена по първоначалния ми план
размер 220 на 86
профил за вратата - стандартен профил за кухненски вратички, материал инокс (препоръчват го за размери на вратите до 150)
вратата е разделена на 5, т.е. пет стъкла бронзе, 4 мм, залепени отвътре със фолио, което дори е 15% затъмняващо, защото само бронзето прозираше прекалено много
между стъклата сложих някакъв Т профил, който дори незнам за какво се ползва, но като размери ми пасна и като цена
всичките метални части се боядисаха прахово
как закрепих количките на плъзгащата система, които са за плоскост, върху рамка - ами много просто- отрязах си на лазер планка, която се завинти в горната част на вратата и така вече количките имаха достатъчно площ да се завинтят. планката и тя е боядисана.
не съм я теглил реално, деформацията на вратата е не повече от 2 мм, трудно се забелязва,
плъзгаща система е DOMINO на FGV
прилагам снимки на елементите които съм ползвал, сваляни са случайно, не целят да насочат към определен продавач или модел.
за съжаление заради чернната почти огледална повърхност не мога да направя снимка на която да се вижда добре

Прикачен файл

_DSC2053.JPG

Прикачен файл

prof.jpg
prof.jpg (11.88 KиБ) Видяна 2402 пъти

Прикачен файл

get_image.jpg
get_image.jpg (10.3 KиБ) Видяна 2402 пъти

Прикачен файл

garderob 2d za poru4ka Model (1).jpg
garderob 2d za poru4ka Model (1).jpg (100.59 KиБ) Видяна 2402 пъти

Прикачен файл

fgv.jpg
fgv.jpg (97.85 KиБ) Видяна 2402 пъти

Тема "Плъзгаща стъклена врата на гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: