• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче - майстор
sinfon написа:
А на теб като почне да ти се разпада къщата, ще имаш ли още 30-40 бона да я ремонтираш примерно на всеки 20-30 години? Или е по-добре да направиш нещо веднъж и завинаги?
Нали ти отговорих, че моята къща ще издържи повече от 500 г. Направил съм я веднъж за винаги за поколения напред според моите разбирания за здравина и функционалност.
mindless - специалист
Както Айфеловата кула няма да просъществува дълго, ако не я пребоядисват на всеки 7 години,
така каквато и да е постройка не може да издържи без поддръжка, без значение дали е монолитна, дървена или метална...

В масовия случай дървените постройки изискват повече поддръжка, от масивните такива.

Иначе всеки сам има право да си прецени как да си построи собствената къща.
sinfon - специалист
Чираче написа:
Нали ти отговорих, че моята къща ще издържи повече от 500 г. Направил съм я веднъж за винаги за поколения напред според моите разбирания за здравина и функционалност.
Здравей! Гарантирам ти, че каменна/бетонна постройка издържа много по-дълго. Факт е, че при разкопки се намират стените на къщи, правени от кирпич, камък и глинени тухли, но почти никъде не се намират останки от дървени къщи.
Това са фактите. А другият огромен недостатък е, че дървояди могат да ти изядат цялата къща или ръждата, която работи. Няма как между панелите металната или дървената рамка да я ремонтираш, без да разглобиш всичко.
olelemaiko - специалист
каде го това бунгало. каде е говорено за него
vsterev - специалист
olelemaiko написа:
каде го това бунгало. каде е говорено за него
Олеле майко !
raduloff - напреднал
http://www.strom.bg/w333/ А така направена къща? Е не е точно сглобяема! :?
Grezinski - специалист
Аз съм се заел с това... вчера разчиствахме снега, скоро продължаваме!

Изображение
Чираче - майстор
Grezinski написа:
Аз съм се заел с това... вчера разчиствахме снега, скоро продължаваме!

Изображение

Прекалено много желязо... Кажи на проектанта ти, че така не се прави.
Grezinski - специалист
Щом имаш толкова категорично мнение, явно разбираш материята! Защо не споделиш опита и вижданията си с нас, по-подробно и конкретно!? Или за нещо те е яд?!
olelemaiko - специалист
туи желязо ше подпира изолацията на бунгалото.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: