Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stan4o333 - специалист
Имах в предвид че не може с техния натурелския софтуер да стане отдалеченото изчистване . С управляемия контакт е ясно че и спираш тока на горелката и си готов.
stan4o333 написа:
Имах в предвид че не може с техния натурелския софтуер да стане отдалеченото изчистване . С управляемия контакт е ясно че и спираш тока на горелката и си готов.

Ясно, че изчистването на грешката няма как. И при мен излиза грешка при спиране на захранването, но след това си пали нормално и изчиства грешката.
Та и при теб така. Даже мисля, че не ти е необходим GSM модул.
През програмата за мониторинг задаваш СТОП, след това режима който искаш. Ако няма друга причина, за да не запали нормално, грешката се изчиства автоматично.
stan4o333 - специалист
За съжаление не става . Пробвано е , докато не дръпнеш щепсъла не става или да задържиш F бутона.
lz2skt - специалист
stojan83 написа:
Днес смених термометъра за димните газове със друг които е със по дълга сонда (100мм) и и димните газове на трета мошност показа 170 градуса , на втора мошност около 140-150, а на първа мошност са около 120 градуса. На мен ми се виждат малко високи .Някои със котел греико 20кв може ли да даде данни за сравнение?
На Бош 32кв+Грейко 20кв-1,2,3 степен -70гр,100 гр,130гр.При зацапване на котела се вдигат леко нагоре.Термометър 0-500гр-10см сонда.
lz2skt написа:
stojan83 написа:
Днес смених термометъра за димните газове със друг които е със по дълга сонда (100мм) и и димните газове на трета мошност показа 170 градуса , на втора мошност около 140-150, а на първа мошност са около 120 градуса. На мен ми се виждат малко високи .Някои със котел греико 20кв може ли да даде данни за сравнение?
На Бош 32кв+Грейко 20кв-1,2,3 степен -70гр,100 гр,130гр.При зацапване на котела се вдигат леко нагоре.Термометър 0-500гр-10см сонда.
И аз съм с Бош 27 квт. и подобни, малко по високи стойности. Това при затворена клапа на фукса. Отварял съм я за момент и бяга нагоре. Тук се вижда, че по големият котел е предимство.
Очуден съм, че Експерта няма клапа на фукса. Пелетен е,но при добър комин доста топло ще бяга.
Стоян Петришки - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
lz2skt написа:
stojan83 написа:
Днес смених термометъра за димните газове със друг които е със по дълга сонда (100мм) и и димните газове на трета мошност показа 170 градуса , на втора мошност около 140-150, а на първа мошност са около 120 градуса. На мен ми се виждат малко високи .Някои със котел греико 20кв може ли да даде данни за сравнение?
На Бош 32кв+Грейко 20кв-1,2,3 степен -70гр,100 гр,130гр.При зацапване на котела се вдигат леко нагоре.Термометър 0-500гр-10см сонда.
И аз съм с Бош 27 квт. и подобни, малко по високи стойности. Това при затворена клапа на фукса. Отварял съм я за момент и бяга нагоре. Тук се вижда, че по големият котел е предимство.
Очуден съм, че Експерта няма клапа на фукса. Пелетен е,но при добър комин доста топло ще бяга.
След основно почистване на трета мощност димните газове паднаха на 150 градуса. Да комина е доста добър, във много студено време дори отварям чистача за да намаля тягата, иначе регулатора на тягасе заварява на максимално отворен и вобще не трепва
lz2skt - специалист
Като притворя регулатора на тягата падат може би с мах 10гр,но е предпоставка за повече пелел по нагревните повърхности и почва леко да припушва котела .Сложих и още един турболатор в първият ход на газовете(там,където са отворите за третичен въздух) но няма разлика,или е пренебрежимо малка.
lz2skt написа:
Като притворя регулатора на тягата падат може би с мах 10гр,но е предпоставка за повече пелел по нагревните повърхности и почва леко да припушва котела .Сложих и още един турболатор в първият ход на газовете(там,където са отворите за третичен въздух) но няма разлика,или е пренебрежимо малка.
При теб температурите са добри. Няма нужда да го душиш повече.
Какви пелети гориш?
Miro4774 - специалист
Как може да се разбере дали горелката гори правилно при "удушаване" на котела. С термометър ли трябва да се замери и каква тем. трябва да се достигат на комина за да усвоява добре котела?
Последна промяна от Miro4774 на чет яну 12, 2017 10:40 pm, променено общо 1 път.
lz2skt - специалист
Слънчогледови.Ако си на дървесни може да се пробва и в последният ход с турболатори.Бях качвал линк на снимка на Дакон с 3 турболатора.Само че, там трябва да са 2 турболатора ,защото лоста за затваряне на последният ход пречи.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: