• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
Lisko написа:
Тази пералня е историческа. Колко деца са къпани в нея!
Сигурно и мнозина от пишещите тук.
Я дай инструкция как се къпят деца в пералня :?
Гост - специалист
Lisko написа:
Тази пералня е историческа. Колко деца са къпани в нея!
Сигурно и мнозина от пишещите тук.
Надявам се никой от пишещите тук да не е бил къпан като дете в такава или друга пералня.
Вероятно някои са били къпани в нещо такова:
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тази пералня, ако работи, си заслужава да е пералня. Най-добре изпраното пране! :-) Обаче плакне полуавтоматично и няма центрофуга. Ако някой ден пак се занимавам с текстил такава ще си търся. Хладилникът работещ или не, има дизайнерска стойност. Шумен, неикономичен, но практически не се поврежда
Как се къпят деца ли :-) На непусната пералня, разбира се. Като във вана

Прикачен файл

зил.jpg
зил.jpg (21.16 KиБ) Видяна 2083 пъти

Прикачен файл

зил2.jpg
зил2.jpg (58.03 KиБ) Видяна 2083 пъти

Прикачен файл

зил3.jpg
зил3.jpg (94.07 KиБ) Видяна 2083 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
pif4o написа:
Оо, мангалите само да им свирна и ще я отнесат на ръце веднага, но на тях съм им приготвил други неща, стари пружини, кюнци, печки тип чудо, абе боклуци в тоя сутерен колко щеш, вече два месеца махам и все има за махане :) Чудя се и старите долапи и разни маси, столове, дървении кво да ги правя, ша ми трябва мангал с каруца. Сори че се отклоних от темата, но съдбата на пералнята е ясна, хладилника също ще върви на някои мангал подарък.
Във фейсбук има една група луди каки, дето от боклуци творят чудеса. https://www.facebook.com/groups/2454971 ... =bookmarks
Пиши им, ще дойдат и ще ти отнесат съкровищата и ще ти благодарят. После ще те е яд :-) По спомен, трябва да си член на групата, за да видиш какво правят, не боли
Lisko - майстор
Чираче написа:
Lisko написа:
Тази пералня е историческа. Колко деца са къпани в нея!
Сигурно и мнозина от пишещите тук.
Я дай инструкция как се къпят деца в пералня :?
Както и в леген, само че вероятността да изпличка наоколо е по-малка, защото "легена" е по-висок. Най-добре да е на възраст от една до няколко години детето за да може да се изправя вътре. Стените и пода са идеално гладки, дори "перката" която леко се показва от дъното е супер гладка. Ако не си го виждал може би няма да разбереш. Има и дупка за източване - широка колкото да си пъхнеш пръста. Тя е единственото негладко място.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lisko написа:
Чираче написа:
Lisko написа:
Тази пералня е историческа. Колко деца са къпани в нея!
Сигурно и мнозина от пишещите тук.
Я дай инструкция как се къпят деца в пералня :?
Както и в леген, само че вероятността да изпличка наоколо е по-малка, защото "легена" е по-висок. Най-добре да е на възраст от една до няколко години детето за да може да се изправя вътре. Стените и пода са идеално гладки, дори "перката" която леко се показва от дъното е супер гладка. Ако не си го виждал може би няма да разбереш. Има и дупка за източване - широка колкото да си пъхнеш пръста. Тя е единственото негладко място.

Прикачен файл

riga-nenaudota.jpg
riga-nenaudota.jpg (52.83 KиБ) Видяна 2003 пъти
chapara - майстор
А да му се намира на някой неизползваема в момента пернишка печка за в едно селце което посещавам,може и да е без тухлите,аз мога да си я иззидам? :? :roll:
teon - специалист
Гост написа:
Вероятно някои са били къпани в нещо такова:
...тцц,то на времето за къпане и не само се ползваха дървени копани(корита)...ама то мно'у лъскаво това ве, от'де го изкара? :) ...а ето го и бащата на ''таковата'':
Прикачен файл:
Picture 001.jpg
Прикачен файл:
Picture 002.jpg
A.Asenov - специалист
Бях изправен пред същите въпроси преди няколко години. Мтора на пералнята задвижва гроздомелачката на мой приятел, а казанчето се превърна в страхотен стерилизатор за буркани :) :). Хладилника стоя няколко месеца на открито и след това него подарих.
angel_ov - специалист
chapara написа:
А да му се намира на някой неизползваема в момента пернишка печка за в едно селце което посещавам,може и да е без тухлите,аз мога да си я иззидам? :? :roll:
Имам, обаче си далеко!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Какво мога да си направя от стара БГ пералня тип варел :) и хладилник ЗИЛ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: