• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
preslav - майстор
gnt69 написа:
За септичните ями има търпимост, заварено положение. При ново строителство трябва пречиствателно съоръжение или водоплътна изгребна яма и договор с пречиствателна станция която да приема битовите води. Това ако няма изградена канализация.
Така че ако те е яд на комшията можеш да пишеш жалба. Но трябва и твоя кладенец да е деклариран. :partyman:
Не става въпрос за "яд на комшията", не става въпрос и за кладенец - такива в района няма, става въпрос за култура, за хигиена и най-вече за булгаристан! Кретеноидите си изпомпват нощем септичните ями, крият се зад завареното положение, а после сами си газят фъшкиите - букви, точки, алинеи и всичко това вместо прост закон защитаващ масата от единиците.
gnt69 - майстор
Съгласен съм има хитреци със възможности но има и обикновени хорица за които сумата от няколко хиляди лева колкото струва пречиствателно съоръжение или изгребна яма с последващите ежемесечни идвания на фекалка са непосилни. За тях говоря че има търпимост. За новите които сега строят къщи трябва да си направят. Щом като имат пари за къща ще имат и пари за пречиствателно съоръжение. :partyman:
preslav - майстор
gnt69 написа:
Съгласен съм има хитреци със възможности но има и обикновени хорица за които сумата от няколко хиляди лева колкото струва пречиствателно съоръжение или изгребна яма с последващите ежемесечни идвания на фекалка са непосилни. За тях говоря че има търпимост. За новите които сега строят къщи трябва да си направят. Щом като имат пари за къща ще имат и пари за пречиствателно съоръжение. :partyman:
Някъде да съм писал, че съм човек с възможности? Всичко се свежда до Държавната политика, регулации, безлихвени заеми, принуда за тъпанарите, а не ако искаш и ако имаш възможност. Пак опряхме до политиката ще каже някой, ама не ти ли прилича на Ком. принципа "от всекиго според възможностите - всекиму според потребностите"?
И нека да съм ясен - семейство от 2ма души с 3 коли и джип, гъза си не свалят от колите, ама се топлят на дърва и серат в септични ями. Пари ли нямат, търпимост ли трябва или сопа?
MamaMy - майстор
Стига сте дрънкали глупости за ЕС и септичните ями. Ако има вярно нещо от това, то не е решено в много по-стари членки от нас. Половината Гърция и цял Кипър са на септични ями. Все ние ли ще бъдем по-католици от папата? Докато има такива като вас "Защо те са на ями, пък на мен ми искат пречиствател?" ще страдаме общо и групово. Никой от вас не си мисли, че хората доброволно живеят зле, нали? Ако някой от бедните може да си позволи пречиствателна станция, няма ли той да го направи за да повиши собственото си качество на живот? Съмнявам се. Само богатите и сити не вярват на бедните и гладните. Със закани за глоби няма да стане нищо. Държавата трябва да поеме своята отговорност за положението на социално слабите, но на истинските такива, а не на тези които се водят в разни списъци за помощи. Това се постига много лесно. Веднага се вижда кой живее с доход над средното. Лесно става с една комисия която да обиколи и да види домовете на хората.
preslav - майстор
MamaMy написа:
Стига сте дрънкали глупости за ЕС и септичните ями. Ако има вярно нещо от това, то не е решено в много по-стари членки от нас. Половината Гърция и цял Кипър са на септични ями. Все ние ли ще бъдем по-католици от папата? Докато има такива като вас "Защо те са на ями, пък на мен ми искат пречиствател?" ще страдаме общо и групово. Никой от вас не си мисли, че хората доброволно живеят зле, нали? Ако някой от бедните може да си позволи пречиствателна станция, няма ли той да го направи за да повиши собственото си качество на живот? Съмнявам се. Само богатите и сити не вярват на бедните и гладните. Със закани за глоби няма да стане нищо. Държавата трябва да поеме своята отговорност за положението на социално слабите, но на истинските такива, а не на тези които се водят в разни списъци за помощи. Това се постига много лесно. Веднага се вижда кой живее с доход над средното. Лесно става с една комисия която да обиколи и да види домовете на хората.
То пък гърчолята един пример за членове на ЕС - между другото то от целия ти пост нищо не разбрах. Каква ти е идеята, Държавата да раздава безплатна тоалетна хартия на социално слабите?
infomar
preslav написа:
MamaMy написа:
Стига сте дрънкали глупости за ЕС и септичните ями. Ако има вярно нещо от това, то не е решено в много по-стари членки от нас. Половината Гърция и цял Кипър са на септични ями. Все ние ли ще бъдем по-католици от папата? Докато има такива като вас "Защо те са на ями, пък на мен ми искат пречиствател?" ще страдаме общо и групово. Никой от вас не си мисли, че хората доброволно живеят зле, нали? Ако някой от бедните може да си позволи пречиствателна станция, няма ли той да го направи за да повиши собственото си качество на живот? Съмнявам се. Само богатите и сити не вярват на бедните и гладните. Със закани за глоби няма да стане нищо. Държавата трябва да поеме своята отговорност за положението на социално слабите, но на истинските такива, а не на тези които се водят в разни списъци за помощи. Това се постига много лесно. Веднага се вижда кой живее с доход над средното. Лесно става с една комисия която да обиколи и да види домовете на хората.
То пък гърчолята един пример за членове на ЕС - между другото то от целия ти пост нищо не разбрах. Каква ти е идеята, Държавата да раздава безплатна тоалетна хартия на социално слабите?

Иска да каже, държавата да се отнася към всички данъкоплатци еднакво а да не ги дели на такива от столицата, големите градове и селата. На всякъде да направи канализация, щото не ме топлят дадените милиарди за магистралата по която софиянци отиват на море в Гърция и черноморието, а и видяхме какви магистрали направиха - 1 км/колко милиона :? а зимата непроходими.
djendov - специалист
preslav написа:
Само от любопитство - на розовия етикет какво пише "водата е пречистена, омекотена и деминарилизирана по на най-съвременна технология за обратна осмоза"?
Малко механик си, нали? Хайде когато говориш "Айде стига глупости." провери дали някой не е по-механик от теб! Моля те! Да ти е жив и здрав синът на 2, ама моят е на 32 - човръкни в нета дали тогава е имало Девин, че и с розов памперс (пардон етикет)!
"Айде стига глупости" го казах в приятелски тон и усмивка. Ако все пак, по презумция се приема като заяждане, тогава се извинявам.
Незнам какво общо има механиката с вкуса на водата. Наистина смятам, че всеки свиква и познава вкуса на водата която пие(ако е една и съща). Наистина смятам, че са "глупости" статиите за пълнени води от мивката. Дори като си мия зъбите с чешмянка ми мирише, камо ли да я пия.
Преди 32 години май не е имало нужда от минерална вода...за разлика от сега.
И не, не съм механик, навигатор съм. Със сигурност има и по-механици от мен, и по навигатори от мен, и по "хора" от мен. Не съм искал да те обидя, пак казвам, тона ми в този форум е приятелски. Дано ме разбирате така. Ако ли не...здраве :)
Нека и твоя син е жив и здрав, а като е на 32, нямаш ли внуци вече? Те не пият ли такава вода? Или чешмянка с обратна осмоза :)
preslav - майстор
djendov написа:
preslav написа:
Само от любопитство - на розовия етикет какво пише "водата е пречистена, омекотена и деминарилизирана по на най-съвременна технология за обратна осмоза"?
Малко механик си, нали? Хайде когато говориш "Айде стига глупости." провери дали някой не е по-механик от теб! Моля те! Да ти е жив и здрав синът на 2, ама моят е на 32 - човръкни в нета дали тогава е имало Девин, че и с розов памперс (пардон етикет)!
"Айде стига глупости" го казах в приятелски тон и усмивка. Ако все пак, по презумция се приема като заяждане, тогава се извинявам.
Незнам какво общо има механиката с вкуса на водата. Наистина смятам, че всеки свиква и познава вкуса на водата която пие(ако е една и съща). Наистина смятам, че са "глупости" статиите за пълнени води от мивката. Дори като си мия зъбите с чешмянка ми мирише, камо ли да я пия.
Преди 32 години май не е имало нужда от минерална вода...за разлика от сега.
И не, не съм механик, навигатор съм. Със сигурност има и по-механици от мен, и по навигатори от мен, и по "хора" от мен. Не съм искал да те обидя, пак казвам, тона ми в този форум е приятелски. Дано ме разбирате така. Ако ли не...здраве :)
Нека и твоя син е жив и здрав, а като е на 32, нямаш ли внуци вече? Те не пият ли такава вода? Или чешмянка с обратна осмоза :)
Кептън не се извинявай, когато ми се каже "хайде стига глупости" аз разбирам само едно, че съм казал глупости, а в случая може да се окаже, че едва ли не лъжа или подвеждам хората. Позаинтересувай се от къде се доставя "Девин", а още по-добре е да си направиш една разходка до там - разкошна е природата, готини са хората, всичко е на 6 докато не стигнем до бизнеса, който в същност не се прави от местните. Защо приказвам всичко това - точно "Девин" ми е най-блудкава от всички минерални води, не знам как я докарват на вкус като варненската, но все пак вкусът е нещо индивидуално.
За връзката между механика и водата не е нужно точно на теб да обяснявам, че на почти всички кораби питейната вода се произвежда от морска, но в същност най-напред се прави дестилирана или дълбоко деминерализирана вода, а после и се добавят соли, за да стане питейна. Инфомар е ентусиаст (в което няма нищо лошо), но и при теб и при него има едно леко залитане ли, преиграване ли, вторачване ли - не знам как да го нарека, но не с цел обида, а с цел осаферясване.
По повод на децата ще ти кажа, че имам и дъщеря на 27, почти 28 години - тя също никога не е пила минерална вода, не бях се замислял, но може точно поради тая причина да нямам още внуци. Деминерализирана вода ползвам само за кафеварката, че се трупа много котлен камък, ползвам също и за орхидеите, че не обичали варовита вода, акумулаторите отдавна са необслужваеми - не се сещам за какво друго ми трябва нещо различно от чешмянка. Под сурдинка ще ти кажа, че също не съм механик, а съм навигатор - сам знаеш, че Капитанът трябва да е на ясно с всичко, което става на кораба, та доста съм се врял, ама после не ми се е налагало да се извинявам на този или оня.
Живи и здрави!
Последна промяна от preslav на нед яну 15, 2017 5:39 pm, променено общо 1 път.
infomar
preslav написа:
.............. Инфомар е ентусиаст (в което няма нищо лошо), но и при теб и при него има едно леко залитане ли, преиграване ли, вторачване ли - не знам как да го нарека, но не с цел обида, а с цел осаферясване.................
Живи и здрави!

Колега, явно си се стреснал от многото филтри които съм накачулил, а реалното което става в резултат не е толкова много.

Ако махнеш 4 бр. филтри, които са за груба и фина механична филтрация (50,20,5,1 микрона) остават 4 филтъра и една мембрана, които реално оказват влияние върху водата. Нарочно съм сложил повече механични евтини филтри, за да имат следващите по-скъпи специални филтри по-дълъг живот :

1 - Омекотяващ водата филтърен патрон с дребнозърнест йонообменен гранулат сертифициран за контакт с питейна вода. Заменя отговорни за твърдостта на водата калциеви и магнезиеви йони с неутрални натриеви йони. Слагам го, понеже водата ми е твърда.

2. Филтър за вода с активен въглен, KDF смола и полипропиленови влакна FCCBKDF. Пречиства водата от хлор, сероводород, феноли, бензол, пестициди, органични съединения, тежки метали (олово, живак, арсен, кадмий и др). KDF смолата има бактерицидно действие и не позволява развитие на бактерии.

3. Филтър за вода с кокосов активен въглен и полифосфат. Премахва хлор, органични субстанции, пестициди. Полифосфатът предотвратява образуване на котлен камък. Филтърът подобрява вкусът и ароматът на водата.

4. Алкализиращ, минерализиращ, йонизиращ и понижаващ окислително-редукционен потенциал (ORP) филтър. Специално разработен за нуждите на съвременния човек минерализиращ, алкализиращ, йонизиращ и понижаващ окислително редукционен потенциал линеен филтър за вода. Снабдява тялото с енергия, усилва метаболизма, укрепва имунната система, притежава успокояващ ефект. Със своето положително влияние върху биохимичните процеси подпомага разтварянето на токсини и тяхното изхвърляне извън организма. След преминаването през филтъра водата придобива антоксидантни свойства и става мощно оръжие в борбата със свободните радикали. Известно е, че свободните радикали предизвикват клетъчни мутации, които могат да доведат до туморни образования. Допълнителните функции на филтъра са повишаване на pH и добавяне на полезни минерали. Алкалната вода регулира телесните течности и е най-добро средство за намаляване на повишена киселинност на организма. Алкалната антиоксидантна вода е отличен разрушител на свободни радикали, които освен, че предизвикват по-бързо стареене на огранизмите, също така са отговорни за туморни образования,

Всичко това завършва с една не ОСМОТИЧНА а клетъчна мембрана която отстранява и най-финните механични замърсявания, вируси и бактерии. Конструкцията на мембраната позволява премахването на 99.8% от тези вредни субстанции, без да лишава водата от полезни минерали.

Подбрал съм специални филтри които са съобразени с конкретната моя реално постъпваща вода.
olelemaiko - специалист
да го имаш в предвит че може да се наруши стомашно чревната флора.почети и за нея.и напиши и тук.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Сглоби си сам филтрираща система за малка къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: