Всички имаме коли, нали ?
Hoвoceлckи - майстор
Не намерих обобщаваща тема за органите на пътя, а ми се струва, че има какво да се коментира, споделя, съветва относно действията им към нас - шофьорите.
Искам да изкажа разочарованието си от начина, по който преустановяваха движението по магистрала "Хемус" на 10.01.2017г. На "детелината" от "Северната дъга" за Ботевград полицай ни спира и след отговора въпрос "за къде сте", заповядва: "продължавайте напред, магистралата е затворена". На опита ми да попитам "защо, за колко време, от къде да минем ..." последва изкрещяване: "разкарай се от тук". Не, че товарът ми е най-важния, но карах ученици от 70-80км. Обратно ли трябваше да ги връщам :? Ми няма кой да ти каже. Завъртях се по детелината за влизане в София. Гледам други катаджии. Спирам и ги питам какво знаят за спряното движение в отсрещната лента посока Ботевград. Вдигат рамене и казват: "нищо, спряха преди десетина минути." Докато се шашкам накъде да хвана, огромната колона се заклаща и бавничко потегля. Правя кръгче по детелината и се включвам в потока. В последствие разбирам, че били спирали за почистване. Много не го разбирам как се почиства магистрала за 15-ина минути, но това не е задължително. Защо катаджията обаче просто не ни го каза, та щях да се върна ...?!
Ефекта от почистването изобщо няма да го коментирам. Само ще кажа, че всъщност сняг не валеше, а пясък/луга никъде не беше хвърлена и прашинка. Беше си луда пързалка.
crez - майстор
Колега Новоселски, възпитанието е различно за всеки индивид. Тези катаджии са нечии братя,бащи,съседи,роднини и т.н. Така че, няма какво да се сърдиш,те са си наши не от Марс. Пак стигаме до чипа на българина, такъв ни е! Вероятно и ти някога си се държал подобно,защо търсиме вината винаги в другите,а не сравняваме с нашето поведение.
kozl - майстор
Да и аз съм се държал така. Ето спомени.
Една дама "интелегентно" лепи плакат в-у трафопоста. На мен ми байгън от такива и още не го бе доизлъскала отивам и го отлепвам с късане. Дамата го определи като просташко държане. И обяснявам, че има знак "опасно напрежение" та да не се пипа или лепят разни обяви. А оная продължава, че имало следи от други залепени плакати и що други е могло, а тя не може.
А ся де :?
Щот са мноо простаците де клепат трафопостовете или щото са малко простаците като мен :?
1115 - специалист
kozl написа:
Да и аз съм се държал така. Ето спомени.
Една дама "интелегентно" лепи плакат в-у трафопоста. На мен ми байгън от такива и още не го бе доизлъскала отивам и го отлепвам с късане. Дамата го определи като просташко държане. И обяснявам, че има знак "опасно напрежение" та да не се пипа или лепят разни обяви. А оная продължава, че имало следи от други залепени плакати и що други е могло, а тя не може.
А ся де :?
Щот са мноо простаците де клепат трафопостовете или щото са малко простаците като мен :?
Лично мисля, че си избързал.
Логиката диктува така:
- Първо с добро.
- След като първото не даде резултат, то тогава може по-грубо, макар да не е редно. Причината е, че държавате не си спазва задълженията, за които и плащаме. Ако инспекторите от общината си вършеха работата примерно, щяха да глобят собственика на плаката, а той да търси кой го е залепил на забранено място. Грубо казано - някой удря шамар на детето ти и ти докладваш в училище, а не да почнеш саморазправа.
1115 - специалист
Hoвoceлckи написа:
Не намерих обобщаваща тема за органите на пътя, а ми се струва, че има какво да се коментира, споделя, съветва относно действията им към нас - шофьорите.
Искам да изкажа разочарованието си от начина, по който преустановяваха движението по магистрала "Хемус" на 10.01.2017г. На "детелината" от "Северната дъга" за Ботевград полицай ни спира и след отговора въпрос "за къде сте", заповядва: "продължавайте напред, магистралата е затворена". На опита ми да попитам "защо, за колко време, от къде да минем ..." последва изкрещяване: "разкарай се от тук". Не, че товарът ми е най-важния, но карах ученици от 70-80км. Обратно ли трябваше да ги връщам :? Ми няма кой да ти каже. Завъртях се по детелината за влизане в София. Гледам други катаджии. Спирам и ги питам какво знаят за спряното движение в отсрещната лента посока Ботевград. Вдигат рамене и казват: "нищо, спряха преди десетина минути." Докато се шашкам накъде да хвана, огромната колона се заклаща и бавничко потегля. Правя кръгче по детелината и се включвам в потока. В последствие разбирам, че били спирали за почистване. Много не го разбирам как се почиства магистрала за 15-ина минути, но това не е задължително. Защо катаджията обаче просто не ни го каза, та щях да се върна ...?!
Ефекта от почистването изобщо няма да го коментирам. Само ще кажа, че всъщност сняг не валеше, а пясък/луга никъде не беше хвърлена и прашинка. Беше си луда пързалка.

Аз те разбирам и постоянно се сблъсквам с неадекватоността на Българските институции, но помисли логично.
- едва ли са затворили магистралата за да те прецакат.
- едва ли някой е уведомил катаджията, колко време ще се чисти и въобще закакво затварят точно. Предполагам са казали да затворят и да пуснат само снегорините.
- представи си ако всеки с рейс, камион и кола иска обяснение. Има си за това на радиото бутон, който в България е неизползваем.

Аз лично съм виждал как селски тарикат с Ауди 80 изпреварва снегорините на магистралата и катастрофира в греблото на единия, защото навлезе с висока скорост в необработените преспи и в паника сгъна волана. После се опита да изкара, че едва ли не снегорина завил и го ударил. Стана адско задръстване и магистралата спря за няколко минути. Година мисля 2011...2012 вече не помня точно.
Hoвoceлckи - майстор
1115 написа:
Hoвoceлckи написа:
- едва ли са затворили магистралата за да те прецакат.
- едва ли някой е уведомил катаджията, колко време ще се чисти и въобще закакво затварят точно.
– не знам защо си го написал;
– виж това е нелепо да не е казано на катаджията защо трябва да спира движението.
Защо изобщо трябваше да ми казва да се махам? По изхода от София в 4-те платна бяха спрели коли и просто чакаха. Какъв беше проблемът просто и ние да си изчакаме на място :? Защо трябваше да казва, че магистралата е затворена (фактически безусловно) и трябва да се връщаме. Става въпрос за 150км. Само, защото ТОЙ не знае защо е там или не му се отварят устата :x Аз така го чувствам. А вие всички, които одобрявате такива действия на родния КАТ можете сърдечно да им благодарите в подобна ситуация. Даже ще ви подсетя - можете да си купите цветя и да си ги носите превантивно в колата за подобни случаи :idea:
1115 - специалист
Ами нищо от това не одобрявам.
Просто искам да ти кажа, че проблема е по-нагоре.
Никой не му е обяснил на този и той съответно не обяснява на никой.
Никой не е предвидил как да се действа в тази ситуация. Просто я създават и "Оправайте се".

Та искам да кажа, че проблема не е в най-долното ново, дръвници има по всички етажи на управлението.

Тема "КАТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: