• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
olelemaiko - специалист
по назат съм писал.каквато си я направиш в такава ще живееш.кат съм ходил на море съм спал в такива.де дървени де метални.ама спъ една седмица.и като чувам как пукат от жегата стените и таваните не мисля.щот си тръгвам.аз знам лятото е лято зимата е зима.
Grezinski - специалист
olelemaiko написа:
по назат съм писал.каквато си я направиш в такава ще живееш.кат съм ходил на море съм спал в такива.де дървени де метални.ама спъ една седмица.и като чувам как пукат от жегата стените и таваните не мисля.щот си тръгвам.аз знам лятото е лято зимата е зима.
Много добро мнение, много си прав!
Продължавай така активно да следиш темата и ще видиш как трябва да се направи, за да се възползваш от всички предимства на стоманата, без да се проявяват недостатъците!

Поздрави!
Sirius9 - напреднал
Малко в страни от темата.
Как стои въпроса със летните кухни?
В нета пише че могат да са леки постройки залепени или не до къщата и че са разрешени за спане.
Също така няма изискване за отстояния от граници.
До колко квадрата може да е тази кухня? Реално на първо време 30 квадрата (две спални по 15 квадрата) ще ни свърши работа.
VladkoM - специалист
Здравейте. Тези дни разглобявахте бунгала от етернит с дървени сглобки. Относно написано в тази тема искам само да кажа, че са строени може би около 1980 може и по рано. Дървените сглобки нито са импрегнирани нито са обработвани. Двата панела са с ширина 80см, и се сглобяват от греди който са направени мъжко-женско като при ламперията. За тези години са изгнили единствено и само в долната част защото влиза вода там и не е изолирана добре. Но никъде другаде не е изгнило и дървеници няма. Не знам за какво гниене и какви дървеници говорите.
Здравейте,
Сглобяемите дървени къщи, както и монолитно изпълнените,
имат предимства и недостатъци. Решението е да се съчетаят предимствата
на едните с предимствата на другите. Базирайки се на опита ми, препоръчвам
Ви добре да помислите, преди да купите готова сглобяема дървена къща.

П.П.: Относно "лятната кухня" - има определени правила за разполагането и в имота.
BLUEPUPIL - майстор
Хубав дебат сте си спретнали тука. Въпроса е непреходен- Каква да бъде конструкцията на бъдещата къща? Eто го и моят съвет към Sirius9- Не прави носещата конструкция на къщата изцяло стоманобетонна, дървена или стоманена. А извлечи най-доброто от трите материала като ги комбинираш. Основите от бетон, следва плоча или армирана замазка след това свободно стоящи колони от стоманобетон, стоманени главни греди, върху тях второстепенни дървени греди, дървена покривна конструкция. Покривното покритие- каквото душа поиска, от бетонни и керамични керемиди, през всички видове стоманени покрития барабар с термопанелите до битумните и покритията с участие на полиетилен и поливинилхлорид. При външните стени отново има пълна свобода. От камък, тухла, бет. блокове през пено и газобетонни блокчета до дърво, различните видове дървесни плоскости, ламарина и сандвич панели. Ей на това му викам строителна свобода. Предложената от мен едноетажна конструкция е може би едно от най-добрите конструктивни решения, включително и за земетръсни райони.
Grezinski - специалист
Монтирахме и столиците.
Заради студеното време смятаме да направим пауза до към 10-ти Февруари, когато ще започнем обшиването на покрива.

Изображение
olelemaiko - специалист
ще е тъмно в тая къща.даи височина надолу нагоре на прозорците доде е време.колко ше е високо от пода до тавана накрая.
valentino_g - специалист
[quote="Grezinski"]Монтирахме и столиците.
Заради студеното време смятаме да направим пауза до към 10-ти Февруари, когато ще започнем обшиването на покрива.

Grezinski би ли споделил какви метални профили ползваш и от къде ги намираш в България?Ако сметнеш че ще е реклама,моля пиши на лично.Благодаря
Grezinski - специалист
olelemaiko написа:
ще е тъмно в тая къща.даи височина надолу нагоре на прозорците доде е време.колко ше е високо от пода до тавана накрая.
Абе точно това и аз си мислех вчера. По скоро съотношението на прозореца към размера на стената във всекидневната не ми харесва. Много малее. Визуално ме дразни.
Ще го променям, по-висок и малко по-широк.

Чудех се, има ли някаква процентна норма, ориентировъчна, за площ на прозорците спрямо площ, на стените/обем/под !?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: