• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Не е залепен ето как е.....и не се изумявайте :)
Прикачен файл:
DSC_0375.jpg
DSC_0375.jpg (64.88 KиБ) Видяна 1484 пъти
Duke_BG - специалист
те тия са 6 ама не са ли и отделенията 6
valentino76bs - майстор
Прикачен файл:
DSC_0377.jpg
DSC_0377.jpg (68.27 KиБ) Видяна 1466 пъти
Три са.
zz_stefanov - майстор
При тая всеки етаж си е трифазен, което е най добре. При пауталията с тея ключове не се получава.
Rosen86 - помощник
Здравейте,
Искам да кажа само, че аз все още работя с Пауталия 3 и е много надеждна. Единствения и проблем е, че лапка повече ток, но това което пече никои конвектомат не може да го изпече по същия начин а и самите фурни са големи. Ако все още има въпроси човека пуснал темата да ми пише на лично или тук както си прецени.
Здравейте майстори!
"Понякога съм бяла и добра" - както казваше младата поетеса...
А понякога направо гледам и не вярвам - на УШИТЕ си... :prayer:
Разглеждах, зачетох се и направо се изумих... никой не е виждал "на живо" пауталии... само по снимки в нета "копчетата" може да са всичко!
Няма тактни ключове, ни 3, ни 5, ни N-тактни... има само щрак-щракни :butthead:
Всяка фурна функционира сама за себе си. Инсталацията е 3-фазна, 20kW-ва, де-мек за поне 7kW на фаза.
Всяка двойка нагреватели (горни ИЛИ долни) се управлява от самостоятелен терморегулатор и прилежащия му шалтер, на нашенски - це-ка ключ! ... и да не ви се привиждат контактори!!! [-X на входа, на жицата, на кабела - се слага съответния трифазен автоматичен предпазител. Фурните имат осветление! Някога се слагаха обикновени 25W крушки в керамичен Е14 цокъл, и пукаха като пуканки - някога беше така!
Печката е проектирана за производствена и затова е с инсталирани "големи" мощности, иначе всяка фурна си пече прекрасно само с 2 x 1,25kw - горен/долен. Ако гоните производство - времето е фактор и се компенсира с киловатите. В някои села, 2 такива печки "доставаха" хляба всеки ден. По празниците печваха по няколko: прасенцa,агънцa,яренцa, etc...
До човека поставил темата - ако нямате знания да разпределите сено на едно магаре, хич не ви трябва магаре - особено на баир или пък три! :rolleyes:
Но ако все пак сте енергичен и не се отказвате, ще дам малко напътсвия:
първо => Печката трябва да бъде надлежно З-А-З-Е-М-Е-Н-А !!!
второ => Захранващата инсталация да е в съответствие с по-горе казаното!
трето => Намерете квалифициран спецЯлис' да извърши реновирането на уреда!!! или го направете под негов контрол!
4-то => това ще реши ПРАВИЛНО всичките проблеми !
Ако извършите всичко това, ще ви бъда благодарен и ще спя спокойно, че съм спасил хора :supz:
... иначе схемата е по лесна от на "МЕЧТА". Всяка група (горна или долна) нагреватели се включва в мрежата през един шалтер и терморегулатор в схема "логическо И", паралелно на нагревателната група се връзва светлинна индикация. т.е. всяка фурна има 2 шалтера, 2 терморегулатора и 2 глим-индикатора на лицевия панел.

--------
ако те шибне тока, няма начин да му го върнеш! :axe:
zz_stefanov - майстор
чет май 21, 2020 2:17 pmLi4ko написа:
Здравейте майстори!
"Понякога съм бяла и добра" - както казваше младата поетеса...
А понякога направо гледам и не вярвам - на УШИТЕ си... :prayer:
Разглеждах, зачетох се и направо се изумих... никой не е виждал "на живо" пауталии... само по снимки в нета "копчетата" може да са всичко!
Няма тактни ключове, ни 3, ни 5, ни N-тактни... има само щрак-щракни :butthead:
Всяка фурна функционира сама за себе си. Инсталацията е 3-фазна, 20kW-ва, де-мек за поне 7kW на фаза.
Всяка двойка нагреватели (горни ИЛИ долни) се управлява от самостоятелен терморегулатор и прилежащия му шалтер, на нашенски - це-ка ключ! ... и да не ви се привиждат контактори!!! [-X на входа, на жицата, на кабела - се слага съответния трифазен автоматичен предпазител. Фурните имат осветление! Някога се слагаха обикновени 25W крушки в керамичен Е14 цокъл, и пукаха като пуканки - някога беше така!
Печката е проектирана за производствена и затова е с инсталирани "големи" мощности, иначе всяка фурна си пече прекрасно само с 2 x 1,25kw - горен/долен. Ако гоните производство - времето е фактор и се компенсира с киловатите. В някои села, 2 такива печки "доставаха" хляба всеки ден. По празниците печваха по няколko: прасенцa,агънцa,яренцa, etc...
До човека поставил темата - ако нямате знания да разпределите сено на едно магаре, хич не ви трябва магаре - особено на баир или пък три! :rolleyes:
Но ако все пак сте енергичен и не се отказвате, ще дам малко напътсвия:
първо => Печката трябва да бъде надлежно З-А-З-Е-М-Е-Н-А !!!
второ => Захранващата инсталация да е в съответствие с по-горе казаното!
трето => Намерете квалифициран спецЯлис' да извърши реновирането на уреда!!! или го направете под негов контрол!
4-то => това ще реши ПРАВИЛНО всичките проблеми !
Ако извършите всичко това, ще ви бъда благодарен и ще спя спокойно, че съм спасил хора :supz:
... иначе схемата е по лесна от на "МЕЧТА". Всяка група (горна или долна) нагреватели се включва в мрежата през един шалтер и терморегулатор в схема "логическо И", паралелно на нагревателната група се връзва светлинна индикация. т.е. всяка фурна има 2 шалтера, 2 терморегулатора и 2 глим-индикатора на лицевия панел.

--------
ако те шибне тока, няма начин да му го върнеш! :axe:
Добър ден, автора на темата ясно ти е показал петтактовите ключове на неговата

viewtopic.php?p=801393#p801393
viewtopic.php?p=801924#p801924

Има и само с терморегулатор и "шалтери".
Айде не абсолютизирай по твоята в кухнята.

Ето я неговата: https://www.olx.bg/ad/pechka-pautaliya- ... a23fba8102
Ето я твоята: https://bazar.bg/obiava-16160017/1-vtor ... tazi-furna
valentino76bs - майстор
чет май 21, 2020 2:17 pmLi4ko написа:
Здравейте майстори!
"Понякога съм бяла и добра" - както казваше младата поетеса...
А понякога направо гледам и не вярвам - на УШИТЕ си... :prayer:
Разглеждах, зачетох се и направо се изумих... никой не е виждал "на живо" пауталии... само по снимки в нета "копчетата" може да са всичко!
И това ли беше повода да се регистрираш тука?
mironcho - специалист
Има ли значение дали има или няма петтактови ключове, като темата е започната преди почти 4 и прашасва вече 3 години...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Схема за фурна Пауталия 3 - ­ 3-етажна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: