• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
На ВЕЦ-те не им е това работата. Въпреки, че могат да се включат в режим Макс. те си остават регулярни алтернативи. Ама ако наистина няма вода :? .....
nikolovvd - майстор
Няма, ама има! Вчера обявиха, че над 50 са под денонощно наблюдение да не прелеят и да направят бела.
a_stoev - майстор
язовирите на шродингер.
Хем са пълни, хем са празни.
kozl - майстор
330V сега, нямам външен термомер.
А така де. Язовири и напрежение. Пада напрежението, пада и на язовирите нивото. Е дека било на законите подобието м-у напор и напрежение :-D
Язовири празни. Язовирите за кво са :? Некои си мислат, че са защита срещу наводнения :?
gogo7777 - майстор
Винаги съм се чудел защо се монтираха само две машини под големият нов язовир Цанков Камък.
DundyTheCroc - майстор
gogo7777 написа:
Винаги съм се чудел защо се монтираха само две машини под големият нов язовир Цанков Камък.
Защото целта му не е производство на ток, а подобряване работата на каскадата. Турбините са ги сложили основно да не се губи енергията от изпусканата вода.
gogo7777 - майстор
Оооо не е само това. ВЕЦ-а е конструиран да може да произвежда ток, да регулира мощности и честота. Цялата каскада е синхронизирана така, но тя може да работи и много по-гъвкаво. Не знам последните от каскадата ВЕЦ-ве дали са ремонтирани /Въча и Кричим/ другите ги постегнахме :wink:
ESPACE - майстор
Времето се постопли, сега е около 0-та а удома е 212V. И от нямане какво да правя се сетих, че не ми работи проточния бойлер(7kW Tesy Geyser in-line). Мислех че защитата му е изключила, оказа се че не работи датчика за дебит. Промих бойлерчето, защото си помислих, че "торпедото" е блокирало от варовик, пък то се оказа че рид ампулата е сдала багажа. Смених я и по време на тестовете ми направи впечатление, че лампите много намалят интензитета. Измерих и честито - 195V. От 212 на 195. Преди едва се усещаше по лампите, че се включва. Отдолу на бойлерчето пише 7kW/220V; 7.7kW/230V. Е, сега е 5,5kW при 195V. За сметка на това водата във водопровода е ледена. Добре че съм на газ :)
FM STEREO - специалист
Току що измерено при мен на около 50м. от трафото 218V,при включен бойлер 3kw пада на 214V, а беше 230V,чак пък толкова да кляка трафото,миналата година дори и в най студените дни беше в границите 230-225V.
bdz43r - специалист
Провокирахте ме да премеря и аз.
204 V в София, кв. Изток без мощни консуматори включени. Друг път, като съм мерил, винаги е било 220 ±5 V дори с включен 3 kW бойлер, а сега с бойлера падна на 200 V.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Енергийната система в студовете или колко е напрежението у вас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: