Нека намерим най-тънките цени.
XpacTa - специалист
Lisko написа:
На въпроса за банковия превод. Кой те бие да плащаш с банков превод.
В немския ebay забелязах доста продавачи (частни лица), които приемаха като опция за плащане само банков превод. Те не очакват, че ще има интерес към продуктите им от чужбина, пък и за какво да се занимава с теглене на парите от paypal...
Virtex - майстор
Lisko написа:
За да се прави разлика кой от какъв опит говори - аз имам стотици транзакции в ebay от 2009-та насам.
По твоята логика : аз съм регистриран от Април 2008 и имам също толкова транзакции (стотици). Значи твърденията ти не следва да се слушат, понеже си толкова "зелен" в ebay... Така че това кой от кога е регистриран не важни много.

Най-малкото защото това не е така:
Lisko написа:
По отношение че курса на пейпал не бил изгоден. Ами не е, ама другата опция е малко лотария - кредитната карта да реши къв да е курса. Ти не знаеш днеска ли го решават и по колко или вдругиден
Никаква лотария не е. Знае се кога точно какъв е курса и колко ще ти вземат в даден момент, когато се извърши транзакцията.

edit: а за кредитните да не говорим, че там темата е дълга. Но трябва да ги ползва човек, за да има идея за какво става дума, иначе такива твърдения, че не се знае какъв е фиксинга са несериозни.
Последна промяна от Virtex на чет яну 26, 2017 1:13 pm, променено общо 4 пъти.
profesionalist_wood - майстор
Значи от всичкото прочетено тук е изгодно на Мастеркард така ли? Ако реша да им платя по сметка 100 евро на спихнат дойчовец,колко ще ми вземат като процент и транзакции?
Virtex - майстор
При изпращане на пари по банкова сметка ако се използва Transferwise ще се заплатят 198.40лв за превеждане на 100EUR по сметка на получателя с включени такси на услугата. Услугата им е типа "твоя сметка в БГ -> тяхна БГ сметка -> черна магия -> тяхна сметка в страната получател -> сметка на получателя". Ако ти трябва сумата да бъде преведена директно от теб или с някаква специална инструкция (като номер на поръчка) тази услуга не знам дали ще свърши работа.

Ако трябва да се правят фирмени трансфери от официални банкови сметки - прежалват се таксите и това е :)

Други опции за БГ не съм проучвал, най-малкото заради годишната такса на кредитни карти.
profesionalist_wood - майстор
potrebitel22 написа:
При изпращане на пари по банкова сметка ако се използва Transferwise ще се заплатят 198.40лв за превеждане на 100EUR по сметка на получателя с включени такси на услугата. Услугата им е типа "твоя сметка в БГ -> тяхна БГ сметка -> черна магия -> тяхна сметка в страната получател -> сметка на получателя". Ако ти трябва сумата да бъде преведена директно от теб или с някаква специална инструкция (като номер на поръчка) тази услуга не знам дали ще свърши работа.

Ако трябва да се правят фирмени трансфери от официални банкови сметки - прежалват се таксите и това е :)

Други опции за БГ не съм проучвал, най-малкото заради годишната такса на кредитни карти.

Мале мале....наистина трябва да говоря да направим така физическо лице изпращач + физическо лице получател.
Пък и трябва да видя как ще им платя на едни фирма 500 лв в валута шекели по пей-пал в Израел :?
:axe:
Lisko - майстор
@potrebitel22
Много се палиш, човек може да се заблуди че си 22 годишен ;-)
Като казваш "това не е така" - бъди изчерпателен и посочи как конкретно не е така. Дотук драгите читатели разбраха, че има разлики в различните държави (на купувача). Даже го пише и в страницата на ибей - например при мен пише: The payment methods described in this article are for Canadian listings only. For payment options in other countries, see the eBay help for that country.
В частност драгите читатели разбраха, че в Германия е на далавера да се пращат банкови преводи.

И понеже ми рече "не е така" ще е добре да обясниш как в момента на плащането ти знаеш колко евро ще платиш ако плащаш с кредитна карта (в евро) за стока обявена в долари. Ако ще ходиш на сайта на твойта си банка да вземеш курса па да превърнеш - да може, но отнема време и има смисъл само за по-скъпи продукти. Ако разликата е примерно дали ще платиш за нещо си 44.44 евро или 44.88 евро, егати упражнението! За сравнение - при плащане с пейпал (който е по-неизгоден, това никога не съм го оспорвал) цената в твойта валута я виждаш моментално без никакви допълнителни сметки и ходене по други сайтове.

potrebitel22 написа:
По твоята логика : аз съм регистриран от Април 2008 и имам също толкова транзакции (стотици). Значи твърденията ти не следва да се слушат, понеже си толкова "зелен" в ebay... Така че това кой от кога е регистриран не важни много.
Най-малкото защото това не е така:
Lisko написа:
По отношение че курса на пейпал не бил изгоден. Ами не е, ама другата опция е малко лотария - кредитната карта да реши къв да е курса. Ти не знаеш днеска ли го решават и по колко или вдругиден
Никаква лотария не е. Знае се кога точно какъв е курса и колко ще ти вземат в даден момент, когато се извърши транзакцията.
edit: а за кредитните да не говорим, че там темата е дълга. Но трябва да ги ползва човек, за да има идея за какво става дума, иначе такива твърдения, че не се знае какъв е фиксинга са несериозни.
sstefanov - майстор
MASTER написа:
Lisko написа:


другите могат да вземат пример от тебе и да си отворят сметки в същата банка, коя е тя - Райфайзен ли?


Сакън, да не вземе да го направи някой :D :D :D Райфайзен България са едни от най наглите обирджии. Казвам "едни от най" само защото не съм запознат със моментната ситуация, може да са се появили и други като тях напоследък.
Най-нагли са ДСК!
Имах взмане-даване с различни банки (между които и Райфайзен). Изводът за мен е, че българските банки са скъпи и лоши. Но ДСК са недостижими в наглостта си! Няма други като тях!
profesionalist_wood - майстор
Вчера влязох в една банка,служителят ми каза че за да пратя 40 евра ,ще ме таксуват в БГ с 30 лева плюс още една такса 30 лева от немската банка като пристигнат парите там.... :lol: а до мен на касата бучеше възрастен руснак с огнестрелна рана че не можел да прати пари в Русия :-D

А пък да пратя като физическо лице към фирма по банков път било абсурд.... :? Пък не знам
markony - напреднал
А дали пречи да се регистрира фирмена карта в PayPal? Тогава парите излизат от фирмената сметка, документ си имаш и всичко е ОК...
Virtex - майстор
Lisko написа:
ходиш на сайта на твойта си банка да вземеш курса па да превърнеш - да може, но отнема време и има смисъл само за по-скъпи продукти.
Не, не съм на 22, но не и двойно повече :)

Сам отговори на въпроса как се прави проверката.
Разликата е, че след няколко проверки човек може спокойно да остави paypal като възможност да сменя валутата. Не виждам как човек може да приеме опцията paypal да е на загуба ако се смени курса ? Ако примерно USD/EUR курса се промени, то това се отразява и при paypal и при картата/банката. Няма опция paypal да е на загуба за сметка на потребителите. По-скоро става обратното - потребителят плаща повече. Както при всички услуги със смяна на валута, където почти винаги слагат 3% без да имаш възможност за промяна ( например Airbnb ).

Другото - за 'егати упражнението' - всеки си знае финансите, но стотици транзакции по 'малко' става 'много' и е индивидуален избор къде и как да си дадем парите. Но ако някои не знае за тези неща е хубаво да се каже, все пак целта е да се помага.

За мен paypal може да радва човек, който е в 'начална' фаза на пазаруване. Да, дава възможност за пазаруване от ebay и други места, но повечето търговци предлагат вече и алтернативни опции. Да не говорим, че за хората, които им пука, paypal са 'омразна' компания заради dark patterns, липса на адекватен съпрорт за нещо различно от стандартните услуги, 'кофти' политики за crowd funding (и съответно няколко изгорели проекта) и т.н.

С днешните възможности човек да си даде парите на много места, алтернативните варианти за плащане ( transferwise, bitcoins, stripe, etc ) стават повече, което само може да ни радва. Един ден ще дойде и реда на банките под формата, които ги знаем :)

Тема "Пазаруване от Ebay -как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: