Най - вълнуващия въпрос зимно време.
yakimovauto - напреднал
Здравейте колеги,
Аз съм с GP32 4 ген. и турски конбиниран котел 28 -38 кв. Имам сложени плочи за повече ходове на димните газове. Измерих 190 гр. в фукса, при 15 -20 торби пелети пепел. При изчистен котел са 170 гр. Възможно ли с още подобрения (още плочи или нещо друго) да акумулирам още повече топлина и да слезна до стойностите на пелетните котли - 80 - 130 гр. ?
jabata - специалист
yakimovauto написа:
Измерих 190 гр. в фукса, при 15 -20 торби пелети пепел.
Искаш да кажеш че при чистене си извадил 15-20 торби пепел от котела? Ти чистиш ли го въобще?
Освен това чистенето не е само да изринеш пепелта ами и да изтържеш налепите от котела. Като цяло дори и 170 след подобренията са много. Което означава че или подобренията са неефективни, или самия котел е недоизмислен.
Как точно са плочите за повече ходове, имаш ли турболизатори?
yakimovauto - напреднал
Колега,
не ме разбра - чистен е в неделя и оттогава съм изгорил 15 - 20 чувала. Чистя го изцяло. Плочите са сложени хоризонтално посредата, така, че го пределят един вид. А нямам идея какво са турболизатори, но със съгурност нямам такива
шоп - майстор
Защо не напишете в търсачката на сайта: "турбулатор" или "турболизатор" и ще разберете.

За всеки котел нещата са уникални. Ако ти дам турбулатори от Виадрус У22 или КЧМ 5 няма да ти паснат на турският котел.

Ако кажеш модела на котела или най-добре снимки ще ти покажа и аз снимки на подходящи турбулатори, които се правят много лесно.
yakimovauto - напреднал
Котел е Карпат - 5 S. Моя е без вентилатор

Прикачен файл

Adarad_Karpat_catalog_mart13_EN-page-002.jpg

Прикачен файл

Adarad_Karpat_catalog_mart13_EN-page-001.jpg
шоп - майстор
Имаш най-добрия на пазара в Бг чугунен триходов котел. Направо бих казал върхова технология в чугунолеенето.

Имаш поле за изява. Щом си сложил хоризонталните чугунени плочи ти остава да си направиш турбулатори за 2-ят и 3-ят ход.

Снимката е на турбулатори на виадрус. Това може да ти е ориентир.

След като направиш турбулаторите на 2ят и 3ят ход, може да започнеш да четеш темата за рекуперация на димогазовете т.е. за подгряване на подаваният първичен въздух.

Прикачен файл

P1010096.JPG
jabata - специалист
Това животно чугунен, много подобен на Viadrus-a, т.е. гледай за някакви плочи от Viadrus, или най-добре да вдигнеш котела на кутия и в нея да сложиш горелката. Виж във виадрус темата. Би трябвало чувствително да повиши КПД-то..
yakimovauto - напреднал
Много благодаря,
тези "хармоники" от двата края са турболаторите, а по средата това какво е?
yakimovauto - напреднал
Колеги,
дайте някакви кординати на майстор да дойде в Хасково и да направи тези подобрения

Тема "Димни газове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: