Много интересна и все по-често дискутирана тема.
ValBo - специалист
Здравейте,
Трябва да изравня пода в два коридора и стая. На схемата съм дал разликите в нивата, свалени с лазерния нивелир. Данните са частични, защото стаите са все още с мебели и нямам достъп навсякъде. Общата площ е около 18 квадрата - синята площ

Стигнах до следните изводи
1. Няма как да направя по-висока замазка, защото ще изляза над нивото на входната врата, а и там където е кота нула има леко стъпало от 3 см. към останалата част от апартамента. Тоест полусухата замазка отпада заради минималното изискване от 30 мм
2. Ръчната замазка също е проблем защото и тя иска минимум 10 мм.
3. На саморазливната не и стига пък максималната височина, а и цената е...

Стигнах до следното решение, което не е сигурно, колко е вярно. Ще направя ръчна замазка от пясък и цимент с армировка до кота -10 мм. От там саморазливна до 0 (+/- 2 мм)
Върху нея ще има ламиниран паркет с 5 мм подложка.
Уж всичко съм измислил, но с моя любителски опит, вероятно нещо не съм се сетил :)
Та помагайте на пишман майстора :-)
Благодаря предварително!

Прикачен файл:
zamazka_pod2.jpg
zamazka_pod2.jpg (29.77 KиБ) Видяна 5007 пъти
MASTER - специалист
Истинският материал за твоя случай е това.

Изображение

Основният ти проблем е, че имаш ниво 0

Нискобюджетният вариант е точно както си го замислил, материала по редичък, и ако старата замазка е гладка - набразди я. Направи си някакви "пилета" за нивото.
ValBo - специалист
Благодаря!
Трите милиметра ще ги преживея.
Скъпичко удоволствие е обаче :-)
Pooh - майстор
ValBo написа:
Благодаря!
Трите милиметра ще ги преживея.
Скъпичко удоволствие е обаче :-)
:lol: :lol: :lol:
То ... така поставена задачата, няма евтино решение. :wink:
MASTER - специалист
Опс, забравих нещо. Желателно е да намажеш старата замазка с грунд бетонконтакт.

За армиране не знам какво имаш предвид, най удачно за тази дебелина е с фибри за бетон. Предвид дебелината малко повече цимент не е излишен, нещо като 2,5/1

Тема "Изравняване на новото на под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: