Нека намерим най-тънките цени.
Virtex - майстор
profesionalist_wood написа:
Вчера влязох в една банка,служителят ми каза че за да пратя 40 евра ,ще ме таксуват в БГ с 30 лева плюс още една такса 30 лева от немската банка като пристигнат парите там.... :lol: а до мен на касата бучеше възрастен руснак с огнестрелна рана че не можел да прати пари в Русия :-D

А пък да пратя като физическо лице към фирма по банков път било абсурд.... :? Пък не знам
Не разбрах за фирма-фирма ли става дума или покупка като физическо лице ?
За фирмени неща не знам, но в тяхната сметка се превежда една сума, за която те издават фактура и плащат данъци и физическото лице получава продукт. Не виждам къде е проблема...

За руснака - човек може да не знае, че има почти руска система за разплащания Европа <-> Русия - казва се Unistream / Юнистрийм. До колкото знам 2 банки я предлагат, но е най-изгодна за преводи от и към Русия. Това ако на някои му се наложи де, не че става за ebay :)
profesionalist_wood - майстор
Ами фирма са,а аз физическо лице и съм поръчал продукт и те са ми изпратили електронна фактура по мейл с точната сума и искат да им я преведа по банков път ИБАН и изпращат стоката по DHL. Проблемът е че в бг банките не могат да изпратят пари по схемата (физическо лице>>фирма). И ся им писах на дойчовците какво да правим.
Същите главоболия ме чакат с Израел щото искат във валута шекели :?
gnt69 - майстор
profesionalist_wood написа:
Ами фирма са,а аз физическо лице и съм поръчал продукт и те са ми изпратили електронна фактура по мейл с точната сума и искат да им я преведа по банков път ИБАН и изпращат стоката по DHL. Проблемът е че в бг банките не могат да изпратят пари по схемата (физическо лице>>фирма). И ся им писах на дойчовците какво да правим.
Същите главоболия ме чакат с Израел щото искат във валута шекели :?
Ами не си гледал. Под цената има и методи на плащане, винаги трябва да се гледа. И аз така миналата година, купих една помпа за парно и греда. Не помня мисля за 20 евро я купих и още 20 за превод. Ама дъщерята в Германия тя я плати по банков път и така. Ако имаш някой познат в Германия той може да плати фактурата. Сега вече гледам, има също много интересни стоки на сносни цени но искат вземане от място.
profesionalist_wood - майстор
gnt69 написа:
profesionalist_wood написа:
Ами фирма са,а аз физическо лице и съм поръчал продукт и те са ми изпратили електронна фактура по мейл с точната сума и искат да им я преведа по банков път ИБАН и изпращат стоката по DHL. Проблемът е че в бг банките не могат да изпратят пари по схемата (физическо лице>>фирма). И ся им писах на дойчовците какво да правим.
Същите главоболия ме чакат с Израел щото искат във валута шекели :?
Ами не си гледал. Под цената има и методи на плащане, винаги трябва да се гледа. И аз така миналата година, купих една помпа за парно и греда. Не помня мисля за 20 евро я купих и още 20 за превод. Ама дъщерята в Германия тя я плати по банков път и така. Ако имаш някой познат в Германия той може да плати фактурата. Сега вече гледам, има също много интересни стоки на сносни цени но искат вземане от място.

Прав си че е така. Единствено бях на далавера когато ми пратиха от Хаваите машини на стойност 2-3000 лв и платих само 200 и нещо за транспорта :roll: Бяха ми подарени от приятели
Lisko - майстор
markony написа:
А дали пречи да се регистрира фирмена карта в PayPal? Тогава парите излизат от фирмената сметка, документ си имаш и всичко е ОК...
Не пречи. Аз работих така 3 години.


А впрочем това, че български банки не можели да превеждат от физическо лице към фирма ми звучи смешно. Те откъде ще знаят в чужбина кой седи зад дадена сметка?
profesionalist_wood - майстор
Lisko написа:
markony написа:
А дали пречи да се регистрира фирмена карта в PayPal? Тогава парите излизат от фирмената сметка, документ си имаш и всичко е ОК...
Не пречи. Аз работих така 3 години.


А впрочем това, че български банки не можели да превеждат от физическо лице към фирма ми звучи смешно. Те откъде ще знаят в чужбина кой седи зад дадена сметка?

Защото в документа е написан ИБАН името на получателя,плюс основанието.Само в Токуда Банк можеш от физическо на фирма да преведеш. Останалите не могат да превеждат от физическо към фирма -Money gram,Western union,PostBank,Bulbank...

ПС Вече ги преведох в Токуда Банк 40-те кирливи евра, таксата е 10 евро и там ми казаха че нищо не се дължи докато стигне в другата банка в Берлин. Засега ще стискам палци да пристигнат парите във Вторник. И ако стане номера. Хубаво е всички които искат да пращат пари натам дружно да преебем банките с ниските такси на токуда. Пък и ми се изпуснаха в разговор че нямало значение дали плащането ще е с карта или по банков път...защото удръжката е еднаква
gnt69 - майстор
Аз пращам пари с прокредит на щерката и таксата е пак 10 евро. Уж чакахме някаква директива да влезе от 2017 и плащането да не е повече отколкото вътрешни приеводи, ама наште хитреци пак се услушват. SEPA май беше.
profesionalist_wood - майстор
SEPA отговаря на нашата Бисера в Токуда например :?
Lisko - майстор
Конкретен пример сравнение от тази вечер от e-bay:

Артикула струва 1.90 USD.
Aз го платих с карта (в канадски долари). Получих есемесчи от банката, че съм дал 2.57 CAD

След това отидох да проверя курса на пейпал. Той е 0.742625 USD за 1 CAD
1.9/0.742625=2.5584 CAD - на пръв поглед по-евтино, но да не забравяме че пейпал хаква 2.5% за обмяната. (мойта банка също, но то вече е вкарано в 2.57-то)
2.5584*1.025=2.62 CAD.

Значи спестил съм 5 цента.
Ако стоката струваше стократно повече, тоест 190USD, щях да съм платил 262CAD през пейпал или 257CAD без пейпал тоест тогава щях да съм спестил 5CAD.

За левове не знам как ще дойде сметката, някой ако иска да пробва и да каже.
resistbody - майстор
Lisko написа:
Конкретен пример сравнение от тази вечер от e-bay:

Артикула струва 1.90 USD.
Aз го платих с карта (в канадски долари). Получих есемесчи от банката, че съм дал 2.57 CAD

След това отидох да проверя курса на пейпал. Той е 0.742625 USD за 1 CAD
1.9/0.742625=2.5584 CAD - на пръв поглед по-евтино, но да не забравяме че пейпал хаква 2.5% за обмяната. (мойта банка също, но то вече е вкарано в 2.57-то)
2.5584*1.025=2.62 CAD.

Значи спестил съм 5 цента.
Ако стоката струваше стократно повече, тоест 190USD, щях да съм платил 262CAD през пейпал или 257CAD без пейпал тоест тогава щях да съм спестил 5CAD.

За левове не знам как ще дойде сметката, някой ако иска да пробва и да каже.
Има една далавера, да си нагласиш да не обменя пейпал, а да плащаш във валутата на прдавача.
paypal conversion options трябва да се настрой на Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
https://www.paypal-community.com/t5/Abo ... 376#M40198
https://www.gamedealscanada.com/2016/06 ... on-option/
Второто е по-ясно описано, аз съм с бизнес профил и малко по различно изглежда при мен.

Доста пари съм изгубил докато го разбера... също и като смених банката и плана, вече нямам такси за плащане, преди имах по 50ст минимум такса на транзакция.

Тема "Пазаруване от Ebay -как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: