Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
yotebote написа:
Ясно :lol: а аз съм разбрал, че нещо с графиката не е наред :rolleyes:
Тя не е наред. Горелката не е работила между 11.30 снощи и 7 сутринта. После от 11 сутринта до 18 вечерта. А всичко е лилаво все едно е работила на 2. Вижда се по разхода и двата пъти когато е работила на р3
batkotony - специалист
Така става когато блокира програмата или изпадне в таймаут.И при двата случая се рестартира и графиката се омазва.Поне при мен е така... :?
Kondor1 - специалист
Един по-общ въпрос имам за пелети от дървесина: Ако чувалите стоят 2-3 години примерно на тъмно и хладно място, бърка ли ги нещо? Предполагам единствената опасност за "разваляне" е да не поемат влага отнякъде. Като стоят дълго изсъхват ли като дърва.
Kondor1 написа:
Един по-общ въпрос имам за пелети от дървесина: Ако чувалите стоят 2-3 години примерно на тъмно и хладно място, бърка ли ги нещо? Предполагам единствената опасност за "разваляне" е да не поемат влага отнякъде. Като стоят дълго изсъхват ли като дърва.
Пелети от завода или цеха са по сухи от повечето дърва, съхнали 10 години примерно.
Пелети, прелетували осем месеца на хладно и тъмно, се държаха по същия начин, както предната зима, в огъня.
andy_forresite - майстор
По-скоро ще поемат. Влагата намалява при съхраняване на сухо, проветриво и топло място.
Дървата се купуват с висока (40-50%) влажност. При престой тази влага, понеже наистина е много, намалява, а при пелетите е по-вероятно да се случи обратното - да поемат влага, тъй като са купени при <10%. Така поне се предполага. Все ще горят. Дали е 9 или 11,3% няма как да разбереш като ги емне горелката.
Анди, кефиш. Пунктоален до безочие. Поздрави!
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
По-скоро ще поемат. Влагата намалява при съхраняване на сухо, проветриво и топло място.
Дървата се купуват с висока (40-50%) влажност. При престой тази влага, понеже наистина е много, намалява, а при пелетите е по-вероятно да се случи обратното - да поемат влага, тъй като са купени при <10%. Така поне се предполага. Все ще горят. Дали е 9 или 11,3% няма как да разбереш като ги емне горелката.
Нищо не поемат по скоро доизсъхват. Сега горя едни на година и 3 месеца, купувани ноември 2015. На око мерени ми се струват малко по леки от сегашните. Единственото което съм направил е че пробих стреча на палета на няколко места да излиза влагата защото ми се струваше че е леко влажно от вътрешната страна на стреча. Това за слънчогледови при дървените не знам как е може и да поемат. :partyman:
gnt69 написа:
Нищо не поемат по скоро доизсъхват.
Как да стане, след като пелетите са обявена влажност ок. 10%, а окръжаващата ни среда е доста повече?
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
gnt69 написа:
Нищо не поемат по скоро доизсъхват.
Как да стане, след като пелетите са обявена влажност ок. 10%, а окръжаващата ни среда е доста повече?
Не знам как но е факт. Пелетите са перфектни довечера като се прибера ще изтегля 2-3 чувала да видим по 15 кила ли са.
Kondor1 - специалист
Не знам 10% ли са, но аз като ги вземам съвсем топли от цеха, докато стоят и чакат прибиране се изпотяват чувалите отвътре.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: