Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
Miro4774 написа:
В BMG режима ли може да се направи поддържането.
На мен сега ми е 5 Kw на първа.
gnt69 - майстор
Това е хубаво значи си стоплил чак да гаси браво. Допреди месец не искаше да дигне температура. :partyman:
Miro4774 - специалист
Имах теч от единият клапан който беше за налягането смених го. Замерих шнека на ново пуска 20 кг пелети за час вкарах в програмата малко си пойграх с вентилатора и всичко е Ок сега котела държи 120 градуса на комина. Сега с BMG някакви предложение да ми предложите на първа е 5 KW. Да го направя ли поддържането на 2.5KW.
Evgeniy - майстор
Миро, аз ползвам BMG, на почти същото зареждане като на първа, но с цикъл 90 секунди и вентилатор 0%. на първа ми е 2.4, а на поддържане 2.2. Установих, че при малки дози, без вентилатор ми прави по-малко нагар. Може и да е самовнушение :). Пробвай.
Miro4774 - специалист
Ако е в режим BMG и я огранича от менюто на 75 или 80 градуса ако ги подмине ще започне ли да се гаси? Температурата която ще гони мисля да я направя 70. С отворена термо глава на някой малък радиатор или бойлер.
grants - специалист
Miro4774 написа:
Ако е в режим BMG и я огранича от менюто на 75 или 80 градуса ако ги подмине ще започне ли да се гаси? Температурата която ще гони мисля да я направя 70. С отворена термо глава на някой малък радиатор или бойлер.
Ако е в режим BMG и я ограничиш на 70 ще влезе в този режим на поддържане толкова време колкото си и го задал , мисля че може до 180 мин ,аз съм го направил 40 мин и през това време ако отвори някоя термоглава ще се охлади водата и като падне под 70 ще мине на първа скорост.
Miro4774 - специалист
Имам едно питане когато е в режим BMG горелката работи и обдухва както на реторт ли? Или аз нещо си внушавам, че обдухва пелетите само отгоре.
batkotony - специалист
Няма как да ги обдухва само отгоре,вентилаторът е общ .По-скоро са ти се задръстили дупчиците на "подковата".
filmatoplo - майстор
Никога не съм ползвал режима BMG какво прави .
filmatoplo написа:
Никога не съм ползвал режима BMG какво прави .
Прави съспенда като още една предавка под първата.
Има подаване, което си настройваш.
Идеята е да се направи така, че да не е достатъчна да покрива топлозагубите и в зададеното време да премине на 1ва. Максимално е 180 минути.
Да не се гаси, сиреч.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: