Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
Да, идеята е да работи малко като при буфер - при затоплена къща и малки пикови натоварвания от време на време да не изпада в сага гасене - палене, а да е в готовност за следващото отваряне на глава. Ето при мен как е работило снощи - след 20:30 на практика редува съспенд - 1-2-1, а когато е отворило за по-дълго време, и малко трета. Така средната мощност пак е около 5-7 киловата, но когато за около 20-30 минути е само 2 киловата, не се гаси.

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (113 KиБ) Видяна 1825 пъти
Miro4774 - специалист
И при мен цял ден работи на BMG веднъж не се загаси само, че забравих да отворя на най малкия радиатор термо главата до край и стана 80 градуса след като я отворих никъв проблем макс до 75 стига.
filmatoplo - майстор
Утре ще пробвам ,има ли нещо особено за настройка.ако има свързан стаен термостат и даде команда стоп- какво се случва .
Evgeniy - майстор
Както и при другите режими - влиза в съспенд и го кара или докато загуби пламъка или докато му изтече времето. Аз затова свързах стайния термостат на OD - от там влиза в гасене веднага.
grants - специалист
Evgeniy написа:
Както и при другите режими - влиза в съспенд и го кара или докато загуби пламъка или докато му изтече времето. Аз затова свързах стайния термостат на OD - от там влиза в гасене веднага.
Това е много нубава идея.Ще го пробвам.
grants - специалист
Пробвах го .Изгаси веднага но не иска да запали при подаване на сигнал от стайния и си го върнах на RT
Стоян Петришки - специалист
Колко литра вода събира експерт 20 ?
димитар кисиов - специалист
85 литра събира котела
Evgeniy - майстор
grants написа:
Пробвах го .Изгаси веднага но не иска да запали при подаване на сигнал от стайния и си го върнах на RT
Най вероятно не си променил настройката за стаен термостат. И си чака сигнала на RT, освен на OD. Махни отметката на стаен термостат и ще сработи.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: