• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 50
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikisv - специалист
filmatoplo написа:
:) Един клиент с GP тества смес пелети -дърво и слънчоглед ,гори ги само иска почистване .
Микс дърво слънчоглед 1 към 1 ги гори без проблем .Пробвах само слънчогледови но след час два работа се задръства шнека чак от не изгорели пелети явно трябва промяна на заводските настройки.
huntered - специалист
nikisv написа:
filmatoplo написа:
:) Един клиент с GP тества смес пелети -дърво и слънчоглед ,гори ги само иска почистване .
Микс дърво слънчоглед 1 към 1 ги гори без проблем .Пробвах само слънчогледови но след час два работа се задръства шнека чак от не изгорели пелети явно трябва промяна на заводските настройки.
Аз горих и само слънчогледови ф8 по време на големия студ, но настройките бях променил вентилатор на 95%, подаване на пелети на 80%, калоричност на 50 и самопочистване на 60мин. При тези настойки водата не се загряваше повече от 55* в котела. Нямах избор хубавите ми пелети свършиха а пък и нямаше по борсите в големия сняг.
huntered написа:
filmatoplo написа:
Чудя се какво ще стане ако сменя цифрата на 2 ( което сега е 7)със числото 5 , дали горелката ще слиза примерно до 5 киловата . :? Или това е само индикация .Ами ако си купя 18 киловатова горелка и си променя данните в нея - тя ще стане 25 киловата :) .
Да променяш на 5 и минималната мощност става 5 на горелката. Купуваш 18кв и правиш 25кв горелка. Проверено на моята. Спестяваш 100 лв.
Здравейте,

Имам GP 18 четвърто поколение 7/18 kw,правя в effect low 7 на 5,приема го,но пак работи на 7kw.Aз ли не го правя както трябва или не е възможно ?Ще бъда благодарен за мнение.
filmatoplo - майстор
В другото меню се сменят дозите ,тъй мисля .
huntered - специалист
vasson написа:
huntered написа:
filmatoplo написа:
Чудя се какво ще стане ако сменя цифрата на 2 ( което сега е 7)със числото 5 , дали горелката ще слиза примерно до 5 киловата . :? Или това е само индикация .Ами ако си купя 18 киловатова горелка и си променя данните в нея - тя ще стане 25 киловата :) .
Да променяш на 5 и минималната мощност става 5 на горелката. Купуваш 18кв и правиш 25кв горелка. Проверено на моята. Спестяваш 100 лв.
Здравейте,

Имам GP 18 четвърто поколение 7/18 kw,правя в effect low 7 на 5,приема го,но пак работи на 7kw.Aз ли не го правя както трябва или не е възможно ?Ще бъда благодарен за мнение.
В това меню:
MENU / ADVANCED

1. EFFECT ADJ. – Настройка на мощност по степени на горелката
- Effect 1 [kw] 0:7 N:7
- Effect 2 [kw] 0:12 N:12
- Effect 3 [kw] 0:15 N:15
- Effect 4 [kw] 0:18 N:18
- Effect 5 [kw] 0:20 N:20

променяш от 7 на 5 effect 1 след като си променил в

SUPER USER MENU
2. Effect low (kW) 0:7 N:7. от 7 на 5


Първо в super user menu от 7 на 5 и после в menu advanced от 7 на 5 и работи на 5 kw на първа степен.

Въпреки че ако я караш горелката на 2 или 3 степен и модулация при променено от 7 на 5 само в super user menu тя ще модулира до 5 kw и 6 kw при работа.
Дано да ти е станало ясно.
huntered - специалист
Пиши после дали се е получило за да си направя извод за софтуера и да си затвърдя окончателно мнението за GP.
Благодаря,ще опитам и ще пиша.

Поздрави!
venyfill - напреднал
:rock: Точно така и в двете менюта трябва да се промени мощността, за да има ефект!
filmatoplo - майстор
Как се влизаше във второто меню ,нещо с двете копчета едновременно . :? :)
venyfill - напреднал
filmatoplo написа:
Как се влизаше във второто меню ,нещо с двете копчета едновременно . :? :)
2-та леви - 1 път после 2-а десни бутона едновременно натискане и повтаряш, или по три....
Пробвай, трябва да си в основния екран също.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 50

Тема "Котел pelletherm 18v4 lt и горелка gp 18_sc" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: