Жилището на най-малките
barborino - специалист
Направо се втрещих!! Но, разни хора-разни идеали.
Дърводелецо, не Ви ли е хрумвало през ума, че тези след Вас могат да не харесат избора Ви и той може да е морално остарял. Т.е. за боклука?

Имам един колега, 64 набор...и той имал тази нагласа. Купил всичко...в кашони си стои. Ожени щерката и днес 2015 година всичко ново замина на боклука. Чисто нова бяла и черна техника, мебели и т.н., но морално остарели, които не се харесват от младите ;-)))))))))))))))
Ако искаш да помогнеш на следващото поколение според мен има много други начини. Например, вместо легла, които няма да се харесат и бойлери вече без гаранция при сегашни ТП и соларни бойлери, ако си купил злато да кажем преди 15 г за 250 $ за трой унция или си купил един апартамент в Сф за 12000 лв е по добра помощ или инвестиция от боклуци като легла и бойлери. Има две основни правила в инвестициите: доходност и ликвидност.[/quote]

+1
miroki - майстор
Така си е.
Е, имаше едно време, като скачаха цените всеки ден. Тогава се обръщаха парите веднага в каквото падне. Но времето далеч не е такова.
Останал му е навика на колегата.
Относно детската. Не се разбра за какви пари става въпрос.
Също не съветвам кредит. Така определено е по-скъпо.
Та ако нямате пари, след кредита хич няма да имате.
profesionalist_wood - майстор
Ами тогава що хората карат коли втора употреба на 10 + години...? И отгоре юркани и пърдяни от немци. :lol: Ми дай да купя на синковеца докато имам пари и да я сложа на трупчета в гаража. Верно ще е на доста години ама ще си има.
EDI - майстор
Профи, ще видиш ти ангели в ада, като се ожениш, тогава ще си говорим. :-D А иначе един потребителски изобщо не е лош вариант, въпрос на сметки е дали е необходим и в какъв размер.
profesionalist_wood - майстор
EDI написа:
Профи, ще видиш ти ангели в ада, като се ожениш, тогава ще си говорим. :-D А иначе един потребителски изобщо не е лош вариант, въпрос на сметки е дали е необходим и в какъв размер.
Добре че не зимах рускиня ,щото да си вкараш такава,все едно да си вземеш отровна змия за домашен любимец вкъщи :-D
ivailokrustev - специалист
Аз сега ще тегля малък кредит, за да направя ремонт на детската стая. Обиколих доста фирми, накрая се спрях на http://www.easycredit.bg/ . Предложиха ми що годе добри условия, ще успея за няколко месеца да го върна.
Гост - специалист
ivailokrustev написа:
Аз сега ще тегля малък кредит, за да направя ремонт на детската стая. Обиколих доста фирми, накрая се спрях на XXXXXXXX . Предложиха ми що годе добри условия, ще успея за няколко месеца да го върна.
От фирма за бързи кредити не Ви съветвам да взимате кредит. Щото ако пропуснете вноска или закъснеете- брадвата е голяма.
Банките не дават трудно кредити- те от това печелят.
шоп - майстор
ivailokrustev написа:
Аз сега ще тегля малък кредит, за да направя ремонт на детската стая. Обиколих доста фирми, накрая се спрях на http://www.easycredit.bg/ . Предложиха ми що годе добри условия, ще успея за няколко месеца да го върна.
Успехи!

:? :? :? само се чудя, ако за няколко месеца ще върнете главница и лихва, защо ще теглите пари, а не ги спестите първо?

Ремонта на детска стая е бил очакван и предвидим. Не е непредвидим разход, като например за болен човек.

Все си мисля, че планирането е много важно за всяко едно семейство, но разни хора-разни приоритети.
Гост - специалист
Отговора е, че нямаме финансова култура. А вероятно нямаме такава, защото нямаме достатъчно добри доходи.
Което може би не е вярно, тъй като именно хората с по- малки доходи управляват финансите си най- рационално. Без да прахосват и харчат за ненужни неща просто, защото не остават средства за това.
SEV - специалист
profesionalist_wood написа:

Добре че не зимах рускиня ,щото да си вкараш такава,все едно да си вземеш отровна змия за домашен любимец вкъщи :-D
Каквато и да вземеш,няма гаранция.Жената е като прасковата,дървото иска много подрязване,жената иска :finga: Липсва ли мъжа в къщи липсва и "подрязването",после помага комшията :-D .

Тема "Кредит за нова детска стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: