• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
След няколко кратки консултации с държавата и хора от бранша разбрах, че това което е добре да се направи е писмено съгласие ако не от 51%-та то поне от съседите около мен. На най-обикновен лист хартия просто да се подпишат, че нямат нищо напротрив да си остъкля прословутата тераса.

Това разбира се е незадължително, а се прави с превантивен характер. Ако променят закона в бъдеще и ако евентуално един ден реша че съседа plamen6703 ме дразни, аз мога да подам оплакване, че остъклението ми му пречи. Много ако-та стават, но закона е бил променят 3 пъти за последната една година. Какво им пречи да го променят още 3 пъти и кой знае какво може да сложат\върнат.
plamen6703 - майстор
KalliMan написа:
След няколко кратки консултации с държавата и хора от бранша разбрах, че това което е добре да се направи е писмено съгласие ако не от 51%-та то поне от съседите около мен. На най-обикновен лист хартия просто да се подпишат, че нямат нищо напротрив да си остъкля прословутата тераса.

Това разбира се е незадължително, а се прави с превантивен характер. Ако променят закона в бъдеще и ако евентуално един ден реша че съседа plamen6703 ме дразни, аз мога да подам оплакване, че остъклението ми му пречи. Много ако-та стават, но закона е бил променят 3 пъти за последната една година. Какво им пречи да го променят още 3 пъти и кой знае какво може да сложат\върнат.
Можеш да подадеш оплакване срещу всеки за каквото се сетиш и това никой не може да ти забрани. Съвсем друг въпрос е дали оплакването ти ще бъде прието и разгледано като основателно или разгледано и отхвърлено като неоснователно :-D
Различни по вид оплаквания се подават и отработват ежедневно от администрацията, друг е въпроса, че едни са законосъобразни, други незаконосъобразни.
Понеже шубето си е голям страх вземи събери 100% подписи, че колкото и пъти да променят закона да си спокоен, че никой няма да те пипне :)
Много "ако" стават, а както казват "акото" мирише и цапа гащи... Както решиш, така "превантивно" си подсигури "гащите"... :-D
hidrazin - майстор
KalliMan написа:
... писмено съгласие ако не от 51%-та то поне от съседите около мен...
Забрави. Събери си тези поне 51% и си свиркай. С протокол, подписи и дата.
И да променят закона, твоето ще е валидно по закона от датата.
Разбира се пак подчертавам - ако става въпрос само и единствено за остъкляване.
Ако приобщаваш терасата към стаята, премахваш винкела по парапета или махаш цялата зидария на терасата ....
Това си е съвсем друг случай ...
Тогава и да имаш 100% подписи - нищо не означават...
:partyman:
P.S. Законите у нас са си цензура...али майката. Прекалено са "тълкувателни"...
Та и velas е донякъде прав в това отношение.
velas - специалист
От 2007г съм или управител на УС или член на УС, на 2 блока... :-D
Целта да не се изисква разрешение за строеж е да не се иска издаване на такова, т.е. да не се узаконява...защото има друг закон, който забранява промяната по фасадите.
Контрола е на главния инженер (дирекция “Устройство на територията”, отдел "Незаконно строителство") в общината или района. Това го пишеше в друг закон (мисля в закона за местната власт) не в ЗУЕС.
Моите тераси също са остъклени, но направихме друго - на общо събрание взехме решение всички тераси да се остъклят по одобрен проект, т.е. вид и форма на дограмата. Така станахме 100% съгласие на общо събрание и по-трудно ще ни преборят със ЗУЕС.
Причината за неизпълнението на контрола по чл.6 от ЗУЕС е социален.
:partyman:
Здравейте.
Как точно трябва да изглежда това разрешение за остъкляване на тераса? Като лист хартия, на който има апартаментите в блока, например в таблица и на съгласен се слага подпис?
Благодаря предварително
plamen6703 - майстор
пет апр 12, 2019 9:50 pmSanji написа:
Здравейте.
Как точно трябва да изглежда това разрешение за остъкляване на тераса? Като лист хартия, на който има апартаментите в блока, например в таблица и на съгласен се слага подпис?
Благодаря предварително
Нали тук ти беше отговорено viewtopic.php?f=19&t=47479&start=20 , че разрешение не ти е необходимо, или искаш да знаеш как изглежда нещо, което не ти е необходимо :wink: ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Pазрешение за остъкляване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: