• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kuuuuuul - майстор
jeorgi написа:
Буфер се слага според мене задължително,поне 50-100л за да имаш добър дефрост.Има един френски форум за термопомпи(пиши на л.с. ако искаш да ти го пратя).Там почти няма машина без буфер,а те са с доста инсталирани .Аз няма къси цикли след настройките в сервизните менюта.При 10гр. работи 30-40мин и почива 10-15,а когато е студено бачка по няколко часа не съм я засичал т.к. нямам време за това.
Да ли да има буфер зависи от някои неща.Аз нямам буфер и циклите са ми точно обратни на твоите,работи 10-15мин и почива 30-40мин при студено време почти се изравнява времето на работа и почивка,а като минути намалява.Щом работи постоянно сигурно е малка за твоите загуби.Без сериозно наблюдение трудно ще разбереш какво се случва.
filmatoplo - майстор
Почива за какво .
1.че е достигнала зададената температура в стаята.
2.спира за дефрост .
radius - майстор
kuuuuuul написа:
Щом работи постоянно сигурно е малка за твоите загуби.
А може да е инвертор (като моята) и да трябва да работи постоянно.
jeorgi - напреднал
Задържаш бутонът A, докато влезеш в сервизните настройки. От там в 1 меню и си правиш корекции за whether dependent. Прочети в упътването за моделът ти.Ако си по нов модел на машината ще имаш опция 9.04 която е overshot(тя е за твоя случай без буфер).Проблемът при мене беше, че утоплявах първо 60м2(затова ми трябваше 500л.буфер)след това 120м2.Плюсът който го разбрах в последствие е при топлене на бойлерът200л(отнема 1ч в студено време),че има запас от топла вода в буферът.
Последна промяна от jeorgi на чет яну 05, 2017 2:48 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Aaa чакай-чакай, моята е Мицубиши. Струва ми се, че при теб просто машината е малка и затова работи в режим и при по-топло време. Я да те питам нещо на лични, че бягаме от темата с тези фабрични машини.
Значи този overshoot показва с колко гр. може да надвишиш зададената температура, май нямам такава опция при мен, но аз и не съм го ползвал много да гоня определена температура. По-скоро по външна температура си правя настройките на водата.
jeorgi - напреднал
Машината ми е инверторна и по този начин я свалям на минималната и честота с голяма продължителност на цикъл работа.Това е най- икономичният начин на работа за инверторна машина,поне според мене де.Иначе може да прави и цикли от по15 мин . Он-офф изпробвано е вече.
jeorgi - напреднал
За колегата, който пита за какво спира машината. Спира по температура. Имам стаен термостат но той е само да дозатопли с конвекторите, ако се охлади помещението.Иначе си бачка по температура на терм.помпата т.к. съм със подово и докато загрее минава много време.
benza83 - специалист
benza83 написа:
Колеги дайте телефон за връзка с Емо
dj_lubaka - напреднал
Ето и малко дани за изминалия студен Януари. Машината използва 1020kw/h от 01.01 до 01.02. Е нямаше как наложи се да запаля притито за около едно денонощие защото нямахме ток 7-8 часа. Но като цяло доста добре се справи в големите студове.
radius - майстор
1,4кВ средно, добре си, ти си знаеш де, но си имал комфорт и не те е веял вятър от вътрешни тела.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: