Нека намерим най-тънките цени.
Virtex - майстор
Това вече го обсъдихме. Лиско иска да покаже, че при него разликата не е много.

Но при много покупки може да има значение, в зависимост какво има желание човек да прави с финансите си.
stonesour - специалист
когато плащате с пейпал, по дифолт е зададено превалутирането да се направи от пейпал.
то винаги е по-голяма пръчка от курса на VISA / Mastercard. последния има отношение и към некои специфики на банките.
трябва преди да платите, да изберете other conversion options и да изберете курса, с който работи вашия картов оператор.

за пример, пейпал цака 1 евро за около 2,02 лв., с виза от моята банка излиза около 1,97 лв. ма то е щото моята банка си има неква такса при превалутирането.
разликата с пейпал, обаче, е фрапантна.

някъде може и да е по-тънко, някъде по-дебело, примерно картите на ОББ съм виждал да осчетоводяват транзакции на фиксинг, но чак като при пейпал, надали някъде има.

скоро от разсеяност изгорях с 15 кинта на транзакция от 600 лв.
Lisko - майстор
Има една далавера, да си нагласиш да не обменя пейпал, а да плащаш във валутата на прдавача.
paypal conversion options трябва да се настрой на Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
Да, това е добро уточнение при ползване на ПейПал извън e-bay.
В e-bay ако избереш плащане с карта (тоест без да минава през Пейпал), ще се случи същото - конвертирането ще стане от картата. Продавача няма да има достъп до данните на картата.

Virtex, не съм искал да покажа, че не е много. Исках просто обективно да покажа колко излиза. В други случаи (други карти и валути) може да излезе друго. Пък и въпрос на вкус кое е много и кое малко. :partyman:
lov - майстор
В настройките на пейпала има опция да забраните тотално той да извършва превалутирането. Почти всички наши банки правят това по изгодно. Малко е забутано и някои са си направили труда да го обяснят.
http://www.1lev.com/paypal-valuten-kurs.htm
п.п.Писали сме заедно
profesionalist_wood - майстор
Скоро ще пристигне поръчката от този сайт където разисквахме по DHL въпреки че са бавни https://www.feinewerkzeuge.de/ :drinkers:
Мисля да направя поръчка и в Алиекспрес от Китай. Направих справка колко е таксата в Western Union понеже в сайта трябва пазаруваните стоки да са над 20 долара за да ползвам техния Уестърн юниън като за 100 долара примерно превод таксата за транзакция е към 10 евро като в Токуда банк :?
lov - майстор
И защо вобще пазаруваш от тези шваби. Погледнах няколко артикула които съм си ги купувал от алито. Става на въпрос за измерителни прибори. Че те цените са им двойни да не кажа тройни. Ще кажеш ма те не са китайски и са по качествени. Същите са и са излезнали от един и същ гараж. :cool: Айде викам да погледна и едни кухненски ножове на японски майстори че са ми слабост. Там пък няма как да бъде неясен произхода. Същите цени купувано в нормален швейцарски магазин за един и същи модел нож само че не са се оляли толкова та умножили само по 2 :lol: Па моите ги хванах на разпродажба та делих пък на две. :lol:
Пък и погледни за подобното ъгломерче дето се прав у нас и качеството му е в пъти по добро. Е еднакви са цените ама там е в евро.
http://ziiu-bg.com/izmervatelni-instrum ... yna-skala/
:lol:
profesionalist_wood - майстор
lov написа:
И защо вобще пазаруваш от тези шваби. Погледнах няколко артикула които съм си ги купувал от алито. Става на въпрос за измерителни прибори. Че те цените са им двойни да не кажа тройни. Ще кажеш ма те не са китайски и са по качествени. Същите са и са излезнали от един и същ гараж. :cool: Айде викам да погледна и едни кухненски ножове на японски майстори че са ми слабост. Там пък няма как да бъде неясен произхода. Същите цени купувано в нормален швейцарски магазин за един и същи модел нож само че не са се оляли толкова та умножили само по 2 :lol: Па моите ги хванах на разпродажба та делих пък на две. :lol:
Пък и погледни за подобното ъгломерче дето се прав у нас и качеството му е в пъти по добро. Е еднакви са цените ама там е в евро.
http://ziiu-bg.com/izmervatelni-instrum ... yna-skala/
:lol:
Защото канадските инструменти или части Veritas не се правят в Китай а във Канада
profesionalist_wood - майстор
Така. Днес станах рано сутрин и направих първите покупки със онлайн банкиране в Алиекспрес с банковата ми ката ВИЗА. Поръчвам си две неща-споукшейв за 8лв и кондуктор за 70 лв и бях изчислил точно колко ми дръпват китайците от сметката ми -една стотинка на транзакция което е добре. Пратките ще дойдат след 44 дни по китайски пощи.(бях забравил че имам онлайн банков акаунт в Булбанк който съм направил преди години и ги потърсих картите в шкафа)Дотк добре,отивам в Аксминстър Англия,регвам се и си харесвам две неща,въвеждам данните и опа...кво става мама му стара :? ....пак въвеждам и ми излиза че трябва да си напиша последните 4 цифри от ЕГН и 9 -цифрен номер от клиентския сертификат който аз обаче го нямам в онлайн банкирането,почвам да търся из нета и виждам големи суми за клиентски сертификати от порядъка на 70-80 лв. Как така става че си плащам без проблем на китайците за минути а в западните сайтове ми искат клиентски сертификати и ми отхвърля картата.....? :?
lov - майстор
Браво откри топлата вода. :lol:
profesionalist_wood - майстор
Нали знаеш че човек не може да знае всичко. А като си толкова ерудиран защо не заместиш Хидразин като можещ и знаещ...?Не че се заяждам,но България има нужда от знаещи хора :)

Тема "Пазаруване от Ebay -как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: