• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, това лято преминах на пелетно отопление , но нещата не тръгнаха на добре.Къщата е около 130 квадрата ,като прозорците са ПВЦ дограма 5-камерена ,но няма изолация и се отопляват два етажа.Котела е Viadrus U22 C ,а горелката B-MAX 30kW. От начало харчех по около 50-60 кг. на ден ,като спирах горелката за около 7-8 часа.После ми сложиха термодатчик ,който при достигане на желаната темепература да спира горелката при което започна да харчи около 75-80 кг. на ден ,но това се случи в най-студените дни , но и в момента разхода е някъде около 60-65 кг. за ден при спиране на горелката през деня.Идваха 3 пъти от фирмата да нагласят горелката ,но нещата не се получиха,като всеки път давам пари за това нещо и мисля ,че няма смисъл вече. За 4 месеца съм изхарчил 8 тона и половина .Искам да попитам хората ,които имат опит с тези неща дали този разход е нормален и има ли начин да се намали.(И тъй като пелетите ми свършиха ,ако някой знае някъде от София добър източни от които да взема , ще бъда благодарен ,ако сподели!)
Благодаря!
Стоян Славев - специалист
mihail89 написа:
Здравейте, това лято преминах на пелетно отопление , но нещата не тръгнаха на добре.Къщата е около 130 квадрата ,като прозорците са ПВЦ дограма 5-камерена ,но няма изолация и се отопляват два етажа.Котела е Viadrus U22 C ,а горелката B-MAX 30kW. От начало харчех по около 50-60 кг. на ден ,като спирах горелката за около 7-8 часа.После ми сложиха термодатчик ,който при достигане на желаната темепература да спира горелката при което започна да харчи около 75-80 кг. на ден ,но това се случи в най-студените дни , но и в момента разхода е някъде около 60-65 кг. за ден при спиране на горелката през деня.Идваха 3 пъти от фирмата да нагласят горелката ,но нещата не се получиха,като всеки път давам пари за това нещо и мисля ,че няма смисъл вече. За 4 месеца съм изхарчил 8 тона и половина .Искам да попитам хората ,които имат опит с тези неща дали този разход е нормален и има ли начин да се намали.(И тъй като пелетите ми свършиха ,ако някой знае някъде от София добър източни от които да взема , ще бъда благодарен ,ако сподели!)
Благодаря!


Решението ти е bobi65 :)
andy_forresite - майстор
Дори да се подобри кпд с 5-7% това няма да се отрази на разхода. Дали ще изгарят 67 или 63 кг няма съществено значение. Отговор на въпроса как да се намали с брой опаковки се крие във въпроса - изолацията. Тривиално, изтъркано и повтаряно до втръсване, но това е най-резултатният начин.
Стоян Славев - специалист
andy_forresite написа:
Дори да се подобри кпд с 5-7% това няма да се отрази на разхода. Дали ще изгарят 67 или 63 кг няма съществено значение. Отговор на въпроса как да се намали с брой опаковки се крие във въпроса - изолацията. Тривиално, изтъркано и повтаряно до втръсване, но това е най-резултатният начин.

6% Плюс КПД не са 4кг. Пелети..
Свези, темата щеше да е само за разход на пелети.
Дали не зе да се омазва, включително и от твоя милост?!!
nandrolon - специалист
За София, най добрите които намерих са orpheus pellet. След Герман към Панчарево.

340 лв за тон. Не знам дали имат в момента.

Като казвам най-хубави имам в предвид, че полската горелка работи най добре с тях. Не правят шлака и имат малко пепел.

Но пък са с около 25% по- ниско калорични от предишните ми които правеха доста шлака.

Т.е. тези 5.3 калоричност дето са посочили са малко съмнителни.


П.с. въпреки , че нямаш изолация този разход е доста за квадратурата.

Търси тунинг за Вядрус + настройки на горелката.
k_marinov - специалист
kalin72 написа:
Моля те, отговори на въпросите ми.
3 тона въглища, 24 часово отопление на дадената квадратура с поддържане на 22-24 градуса, с такъв котел....на мен ми се вижда фантастика, ама нека и знаещите в тоя форум да кажат.
Абе, кажете му че е супер и да се кефи! =D> Нали всеки в Бг трябва да е с нещо уникален?! Аз като горя само половин чувалче за денонощие, какво да кажа, тъпан ли да бия? Ако искайте ми вярвайте, ама пелетите нали аз си ги плащам?! :yawinkle:
Благодаря за отговорите! Казаха ми ,че нямало как да бъде от настройките разхода..
1харалди2 - напреднал
здравейте
ние имаме Котел KOMBI KN-PA 56
за 2 седмици изгорикме 2 тона пелети и просто сме поразени
моля дайте някакьв сьвет за намаляване на разхода
gnt69 - майстор
1харалди2 написа:
здравейте
ние имаме Котел KOMBI KN-PA 56
за 2 седмици изгорикме 2 тона пелети и просто сме поразени
моля дайте някакьв сьвет за намаляване на разхода
Не топлете басейна.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Тема САМО за разход на пелети !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: