Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
faktura - специалист
Това, за което се колебая е дали за управление да ползвам Arduino с CNC shield v3 и GBRL

Изображение

или

Изображение

и MACH 3 ?!
plamen6703 - майстор
faktura написа:
Това, за което се колебая е дали за управление да ползвам Arduino с CNC shield v3 и GBRL

Изображение

или

Изображение

и MACH 3 ?!
Ти си отличник, много добра работа си свършил. Моето мнение е да заложиш на MACH3, ако искаш ми пиши на лични, може да разменим някои идеи в тази връзка и не спирай да дерзаеш :)
MrMurdjo - майстор
За лазер и GRBL ще му свърши работа - няма нужда от координирано движение едновременно на 3 и повече оси. Тя и третата е само за фокусиране. Последните версии на GRBL приемат команди за интерполация на дъга G2/G3, и би трябвало да се движи равномерно. Щом го ползват масово за 3D принтери, трябва да стане и за лазер.
faktura - специалист
Окачването на ролките с болтове - не ми допада.

Изображение

Ще се забавя малко , но ще поръчам изработка на оси при стругар.

По лесно и удобно ще е монтирането на ролките.
faktura - специалист
MrMurdjo написа:
За лазер и GRBL ще му свърши работа - няма нужда от координирано движение едновременно на 3 и повече оси. Тя и третата е само за фокусиране. Последните версии на GRBL приемат команди за интерполация на дъга G2/G3, и би трябвало да се движи равномерно. Щом го ползват масово за 3D принтери, трябва да стане и за лазер.
Фокусирането на лазера става с еталонен маркер (пластина), с който се настройва фокуса според дебелината на материала.
Ще е нужен и един малък вентилатор (освен този за охлаждане на лазерния модул) за отвеждане на дима при рязнаето. Това се прави с цел да не се разсейва лазерния лъч и да се губи мощността му.
faktura - специалист
Изображение

Това са детайлите за Y. Все още с предпазното фолио по плексигласа.
faktura - специалист
Докато се чакат осичките - да помисля и за дреболийте - крайни изключватели.

Изображение

С нормално отворен и нормално затворен контакт - да има според контролера
STEPER - специалист
MrMurdjo написа:
За лазер и GRBL ще му свърши работа ......Щом го ползват масово за 3D принтери, трябва да стане и за лазер.
GRBL не се ползва при 3D принтерите. "MARLIN" е софтуера за тях, но пък лесно може да се модифицира и да се използва за работа и с лазер.
Марлин също е с отворен код като GRBL но много по-гъвкав и развит и с по-голями възможности.Да не говорим,че е много по-бърз от GRBL.
Baud rate- а му е 250000 за връзка с периферията ,колкото е и тактовата честота на процесора в Ардуино 2560 - 16 mgz.
За връзка с периферията спокойно може да се използва и MB RAMPS 1.4. Освен това Марлин предоставя възможност за автономна работа
без компютър - работа със SD карта като нито GRBL нито Mach3 могат да направят това :wink:
Аз например на един 3D принтер Delta свалих печатещата глава и поставих един фрезер задвижван от двигател какъвто ползват
авиомоделистите с необходимото му управление. Модифицирах MARLIN и превърнах Delta 3D принтера в едно CNC. Работи безупречно.
Направих тези тестове с идеята за в бъдеще,да модифицирам един 3D принтер но не Delta а Prusa i3 за друга дейност.
И аз от години имам идеята за един Laser Cuter но не мини а с 40 вата CO2 Laser Tube.Дори имам изработени и някой детайли но досега все не мога да заделя финанси за тази реализация. :)
Поздрави
faktura - специалист
Ще има и осветление на работното поле.

Изображение
STEPER - специалист
Плексиглас 10 мм. и ролки от къде може да се закупят и на каква цена?
Последна промяна от STEPER на пон фев 20, 2017 9:56 pm, променено общо 1 път.

Тема "Играчки за напреднали 3 - Mini Laser Engraver" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: