• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
yanko78 - специалист
Здравейте. Напролет трябва да навързвам осветителни тела в градината и се съмнявам, че няма да се оправя. За начало. Предвидил съм ЛЕД осветителни тела на 12 волта. Прекарал съм двужилен кабел под земята, като съм оставил изводи където ще са лампите. За жалост не съм сигурен, че ще ми свърши работа тоз кабел. Идеята ми е, да има и два датчика за движение. Единият да е в началото на пътеката от където се влиза, другият да е в другия край на пътеката от към къщата. Целия кабел прави кръг, като единият край влиза в къщата от където ще го захрана. Може би и сензор за светлина ми си струва, че е хубаво да има ама пусто не знам как да се случи всичко. Ще се радвам да помогнете.
moimoimoi - майстор
до всеки датчик поне трижилен кабел
а какво ще стане ако се застоиш по пътеката и лампите угаснат ?

а може да го направиш като се стъмни да се включват лампите и след 22-23 часа да изгасват,тогава допълнителни кабели няма да ти трябват

колко на брой са ти лампите?колко дебел кабел си пуснал?
hidrazin - майстор
Как да свържеш тоците?
Ами фазата с нулата и Аллах Акбар !!! :-D
Като не можеш да се оправиш, има хора които могат...
На мен например не ми се отдава редене на керемиди, мазилки ... та си викам хора и им плащам.
:partyman:
yanko78 - специалист
moimoimoi написа:
до всеки датчик поне трижилен кабел
а какво ще стане ако се застоиш по пътеката и лампите угаснат ?

а може да го направиш като се стъмни да се включват лампите и след 22-23 часа да изгасват,тогава допълнителни кабели няма да ти трябват

колко на брой са ти лампите?колко дебел кабел си пуснал?
Кабела е многожилен 2х1.5, лампите са около 20х4 вата всяка.
Ники274 - специалист
Колко метра е цялата постановка,на каква дълбочина пусна кабела и в гофра положен ли е?
yanko78 - специалист
Ники274 написа:
Колко метра е цялата постановка,на каква дълбочина пусна кабела и в гофра положен ли е?
Около 50-60 метра. Не го сложих в гофре, понеже от магазина ми казаха, че нямало смисъл. Гофрето изгнивало за 1-2 години. Дълбочината е около 60-70 см.
tzetz009 - специалист
80W на 12V с "квадрат и половина" при мрежа поне 50 метра ?!? Стъпил си на кантара само с един крак :lol: :lol: :lol:!
burkov - специалист
Щом прави кръг, може да го разделиш на две отделни трасета. Но хем да се управляват от отделни зони, хем с две жила ще е трудно. А гофрето е грешка че не си го сложил. Покажи поне какъв е кабела.
moimoimoi - майстор
автора да обясни какъв кръг прави кабела
но и в най добрия вариант тези 50-60метра трасе са много и ще е по добре да се насочи към 24 волта, тогава сметките са по приемливи и оптимистични
preslav - майстор
tzetz009 написа:
80W на 12V с "квадрат и половина" при мрежа поне 50 метра ?!? Стъпил си на кантара само с един крак :lol: :lol: :lol:!
Би ли споделил защо е на кантар с квадрат и половина?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Как да свържа тоците???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: