Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Не разбрахте ли, че всичко е строго индивидуално - тяга, вид пелети, производител на пелети, захранващо напрежение / оказва влияние на вентилатора тъй като един асинхронен ел. мотор е с квадратна характеристика /.
Пресен пример - преди 20 дена клиент си закупи продукт от мен и заяви, че сам ще си го присъедини към съществуваща инсталация и ще се оправя сам. В деня на пуск ми звъни и вика - " 'ми то ни щйе да тръгни?! "
Добре - сега е 16часа а аз мога да реагирам след 120км пробег в тези преспи защото си решил да си правиш експерименти.
Отговор - " То Ша станЕ 19 часа докаТ' додИш. Кажи на мАстура ми к'во да натисини!"
Започна се : Прави 1. Прави 2. Прави.... - Ни тръгва.....
Така - оказа се, че наистина трябвало да отида и да се приключи с това - " Няяма да му дам аз на Него Х пари да ми включи пИечката в контактя" Ама при аномалии в захранващото напрежение или други тънкости и Господ да слезе няма да Ви запали пИечката.
gogosto - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
gogosto написа:
Здравей Трифон П.Трифонов, може ли да дадеш снимки на Боша как си го направил петходов, че моя е солид 2000 и търсех начини да оптимизирам топлоотдаването. При мен съм сложил само ламарината за дърва, която е с веригата в първия сектор на котела и температурата на димните газове е винаги между 100 и 120 градуса измерено вътре в комина с един китайски търмометър.
Естествено. До ден-два,само да остане време.
Опааа, то времето останало. Гледам контролера-2градуса, пипам комина-студен, благоверната и кучката спЪт, котьола и той, време е за фото. Има и стари снимки от подобренията,първите две.
https://goo.gl/photos/BLzNrVi273mMeb2W7
Благодарение на снимките, които предостави температурата на изходните газове на моя бош солид 2000 я свалих от над 100градуса до тези градуси. http://media.snimka.bg/s1/5777/037797492-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5777/037797493-big.jpg?r=0
Благодаря за снимките помогнаха ми . :prayer:
Miro4774 - специалист
Не аз питам само. Към колегата с термометъра ако държа водата в системата на 54 градуса и моя комин е толкова горещ. Когато стане 66 -70 градуса става около 105 -120 градуса. Има добро изгаряне на пелетите също. До колкото до пускането и настройките на горелката е елементарно само трябва някой да ти как горе долу става. И ако човек не жали пари може да си сложи ламба сонда.
gogosto написа:
Трифон П.Трифонов написа:
gogosto написа:
Здравей Трифон П.Трифонов, може ли да дадеш снимки на Боша............................ температурата на димните газове е винаги между 100 и 120 градуса измерено вътре в комина с един китайски търмометър.
Естествено.
https://goo.gl/photos/BLzNrVi273mMeb2W7
Благодарение на снимките, които предостави температурата на изходните газове на моя бош солид 2000 я свалих от над 100градуса до тези градуси. http://media.snimka.bg/s1/5777/037797492-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/5777/037797493-big.jpg?r=0
Благодаря за снимките помогнаха ми . :prayer:
Радвам се,че си доволен. Направеното от мен е благодарение на форума. Н. Ганев ми изпрати снимки и чертежи, нещата са ги правили с още някого,не помня кой.
Мисля, че термометърът ти не е верен,доста ниска температура показва.
Поне, като контролен, дава да се разбере, че ползата е налице.
Поздрави!
filmatoplo - майстор
n.ganev написа:
Не разбрахте ли, че всичко е строго индивидуално - тяга, вид пелети, производител на пелети, захранващо напрежение / оказва влияние на вентилатора тъй като един асинхронен ел. мотор е с квадратна характеристика /.
Пресен пример - преди 20 дена клиент си закупи продукт от мен и заяви, че сам ще си го присъедини към съществуваща инсталация и ще се оправя сам. В деня на пуск ми звъни и вика - " 'ми то ни щйе да тръгни?! "
Добре - сега е 16часа а аз мога да реагирам след 120км пробег в тези преспи защото си решил да си правиш експерименти.
Отговор - " То Ша станЕ 19 часа докаТ' додИш. Кажи на мАстура ми к'во да натисини!"
Започна се : Прави 1. Прави 2. Прави.... - Ни тръгва.....
Така - оказа се, че наистина трябвало да отида и да се приключи с това - " Няяма да му дам аз на Него Х пари да ми включи пИечката в контактя" Ама при аномалии в захранващото напрежение или други тънкости и Господ да слезе няма да Ви запали пИечката.

+1 :)
gogosto - специалист
Мисля, че търмомътъра е приблизително точен Друг е въпроса вътре колко е - сондата е 5 см в кюнеца. Знам, че над 65 градуса не мога да си държа дланта на кюнеца, а тук сега мога. 20 мин ми трябваха да срежа едно платно за бетон и да направя преградата. Над 500 кг пелети предполагам съм изгубил в комина. Категорично цяла зима не ми е показал термометъра по малко от 120-130 градуса преди да сложа ламарината. Благодаря и на двама Ви за споделената идея. :drinkers:
LazarGanev - "Велик майстор"
gogosto написа:
Мисля, че търмомътъра е приблизително точен. Знам, че над 65 градуса не мога да си държа дланта на кюнеца, а тук сега мога.
А вътре в кюнеца дали ще можеш? Щото температурата на димните газове се мери по средата на кюнеца :wink:
gogosto - специалист
LazarGanev написа:
gogosto написа:
Мисля, че търмомътъра е приблизително точен. Знам, че над 65 градуса не мога да си държа дланта на кюнеца, а тук сега мога.
А вътре в кюнеца дали ще можеш? Щото температурата на димните газове се мери по средата на кюнеца :wink:
Споменах, че сондата е 5 см, При всички положения не е в средата, но аз не съм толкова придирчив и за 3 лв (толкова струва този търмометър) какво да очаквам. Доволен съм от показанията му служат ми като ориентир какво беше и какво е сега. Имам и цифров с дълга сонда, но не смятам да го тествам даже. Има и друго- Много е близко до клапата, която е затворена винаги на 90градуса. Тя е срязана от противоположната страна на термометъра и газовете излизат близо до него но от другата страна, което може да влияе на показанията му.
Здравейте. Някой, може ли да обясни в детайли, как се чисти малкия шнек и отворите за въздух в пепелника на РБ 20? :prayer:
filmatoplo - майстор
:) С мерак и запретнати ръкави .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: