Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Ало-у, присмехулниците, прочетохте ли първия пост от темата? Колегата прави съвсем правилни изчисления и изводи. В магазина казват, че нагревателят е 350 вата като е на подразбиране "при 230 волта". Принципно това му е гранична мощност (по-скоро номинална). Просто няма практика да се казва основния му параметър - съпротивление, нали? Та той колегата казва, че ще си купи такъв и ще го ползва на 12V. Също си е пресметнал каква мощност ще се отдава в този случай. Е, приблизително (щото няма да се нагрява до номиналната температура), но в случая задоволително. Та чете и мислете малко преди да се присмивате!
tzetz009 - специалист
Аз лично бих предпочел няколко дебели алуминиеви шини , на всяка шина мощен транзистор и пуснати в контролиран режим на късо съединение . Това ще е перфектно , но за такова "космическо" изпълнение колкото и "цветно" да го обясним и нарисуваме ще му е трудно на човека пуснал темата !
Hoвoceлckи - майстор
Я пробвай това да го обясниш като на разбиращи, че ми стана интересно.
nikolov333 - майстор
Аз като неразбиращ си обяснявам, че алуминия ще е радиатор на транзисторите, които трябва да го загряват..
tzetz009 - специалист
В последно време ставам в 5.10 и се прибирам около 21.00 ! Верно ли искате отговор и схеми ВЕДНАГА!!!!! :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Нямам нищо против - аз съм на работа цяла нощ :-D
Кажи каква ти е идеята, че не се сещам като няма пад върху шините как ще се отделя топлина? Висока честота? Или верно като риатори?
tzetz009 - специалист
Ще постна изпитана схема на "инкубатор" на кварцови резонатори . Всъщност цяла платка на металотърсач с топлил на 40 градуса ! Ама това нека да е утре , а ???
Hoвoceлckи - майстор
Нищо друго не остава освен да чакаме :)
ESPACE - майстор
tzetz009 написа:
Ще постна изпитана схема на "инкубатор" на кварцови резонатори . Всъщност цяла платка на металотърсач с топлил на 40 градуса ! Ама това нека да е утре , а ???
Дай и схема с магнетрон.
moimoimoi - майстор
саморегулиращ нагревателен кабел за 12/24 волта : http://www.filkab.com/main/bg/products/ ... LTAGE/699/

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: