• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Radoslaw - специалист
Така и така съм се хванал да опиша ,малкомпо подробно новите неща в тази тема.Давам един жокер ,за патента на
Mettal Fech за създаване на надналягане и 100% защита от обретен огън в бункера.Ккато винаги гениалните неща
са много прости.

Прикачен файл

Надналягане.jpg
Radoslaw - специалист
mirochukov написа:
Да уточня. Просто ходих да видя как работи горелката и снимах.50 киловатова е,монтирана на многоходов висок котел.Доколкото разбрах Дряновско производство.Монтирана и запалена преди студовете. До сега само сипване на пелети и изхвърляне на пепел.Друга информация нямам.
Моите уважения,но Титаника ,не може да управлява запалка.Всяка жаба,трябва да си знае как беше ,няма значение.Риска от самозапалване е огромен.А и мой познат си върна котела от Дряново,вярно беше миналата година,може би да са си изчистили грешките.Но всеки решава сам за себе си,какво да избере.
klintan - специалист
Radoslaw не съм в противников отбор.Тук сме да обменяме мнения и всички да печелим от това.Лично съм се срещал теб и уважавам мнението ти, но е факт че моята ЕКОЕНЕРГИЯ не гореше равномерно.Чак накрая на миналия сезон един колега ми писа че трябва да се уплътни със силикон.А я продадох защото ми беше много мощна.Интересно ми е ти лично пробвал ли си горелката ЕКО и с какво толкова е по лоша че твъдиш че съм допуснал огромна грешка.ч
mirochukov - напреднал
Radoslaw написа:
mirochukov написа:
Да уточня. Просто ходих да видя как работи горелката и снимах.50 киловатова е,монтирана на многоходов висок котел.Доколкото разбрах Дряновско производство.Монтирана и запалена преди студовете. До сега само сипване на пелети и изхвърляне на пепел.Друга информация нямам.
Моите уважения,но Титаника ,не може да управлява запалка.Всяка жаба,трябва да си знае как беше ,няма значение.Риска от самозапалване е огромен.А и мой познат си върна котела от Дряново,вярно беше миналата година,може би да са си изчистили грешките.Но всеки решава сам за себе си,какво да избере.

Току що говорих със собственика на горелката. Тази запалка никога не е ползвана. Просто е била монтирана на горелката и така е останала. Първото и единствено за сега запалване на горелката било с кубче сух спирт. :-D
lz2skt - специалист
Ретортните горелки Екоенергия са супер.Проблема е свързан според мен с дългогодишното мизерстване и хамалуване относно в миналото и нежеланието на хората за отопление на въглища в бъдеще.Нещата трябва да се погледнат доста отдалеч.Поляците за разлика от нас имат традиции в отоплението на въглища.Още в проектирането на фамилните им къщи е заложено конструктивно котелно помещение ,склад за въглища за разлика от повечето къщи посроени 60-70-80г на мин век при нас.При нас нещата са заварено и присадено положение...отделно и качеството на въглищата.Да не споменавам ,че през комунизма хубавите въглища бяха дефицитни и народа се топлеше с брикети,а с тях мизерията и пепелта бяха още по-ужасни.Гледам на поляците котелните им са като аптеки...въглищата (екогрошек) са в полиетиленови чисти чували ,без да са омазани отвън и пепел вътре.Чиста работа.При нас нещата са различни.За търговците и за народа има само ,,руски" въглища от Домбас.А какви са и от къде са и с какво качество са ...само един господ знае.Такива шашми се правят около въглищата ...както с всичко останало тук.Мокрене .лъжене в кантара,често има баластра във въглищата(дали нарочно или в баржите преди това са карали инертни материали,Вие сами може да прецените).Купувал съм въглища много години и когато нямаше пресети и сега когато и пресетите имат голям процент пепел и т.н.Пакетираните в чували са пълни с пепел и мн.дребни въглища и кг не отговарят и цената е безбожно скъпа.Иначе като цена ,ако въглищата са купени доста преди началото на от.сезон си струва ...Прибирането на въглища изсипани на улицата и всекидневното зареждане на котлите за отопление просто при нас е свързано с много пепел и мизерии.Ако тепърва имаш желание да се топлиш на въглища и си купиш полска горелка и имаш удобства като отделно котелно,удобно разтоварване и прибиране е много добре,но ако нямаш нужните условия и имаш 20-30 г социалистическо-демократичен стаж като огняр нещата са други...
Radoslaw - специалист
klintan написа:
Radoslaw не съм в противников отбор.Тук сме да обменяме мнения и всички да печелим от това.Лично съм се срещал теб и уважавам мнението ти, но е факт че моята ЕКОЕНЕРГИЯ не гореше равномерно.Чак накрая на миналия сезон един колега ми писа че трябва да се уплътни със силикон.А я продадох защото ми беше много мощна.Интересно ми е ти лично пробвал ли си горелката ЕКО и с какво толкова е по лоша че твъдиш че съм допуснал огромна грешка.ч
Klintan,преди да повярваш на някого повярвай на себе си.Много мислих ,но току що написах ,моето мнение и в другия форум.Не искам да водя безмислени спорове.Но помисли сам ,тези горелки ,наистина трябва отвреме на време да се чистят ,какво става ,като ги запечаташ със силикон.И причината за недобрата ти работа на горелката не е това а неправилните ти настройки.Ела да видиш ,как работи 35 кВ горелка на комшията с новите контролери,направо ще скъса котела.Наистина ,може би Титаника не дава най доброто управление.Аз самия не можах да повярвам ,как е възможно с такива скапани въглища да се развие такъв горивен процес .Ще се опитам в най скоро време да анализирам нещата и да ги посоча.
gnt69 - майстор
Radoslaw написа:
klintan написа:
.Ела да видиш ,как работи 35 кВ горелка на комшията с новите контролери,направо ще скъса котела.Наистина ,може би Титаника не дава най доброто управление.Аз самия не можах да повярвам ,как е възможно с такива скапани въглища да се развие такъв горивен процес .Ще се опитам в най скоро време да анализирам нещата и да ги посоча.
Как са с разхода тия горелки, колко е изгорил комшията и какво е стоплил.
boyanak - напреднал
Radoslaw написа:
Klintan за съжаление ти си от противниковия отбор,ако мога ,така да се изразя.Така и не повярва във възможностите на Екоенергиа.Доколкото разбирам от другия форум в който участваш си продал екоенергиата и си купил горелката Еко,което за съжаление е огромна грешка.Просто повярва в изказванията ,на няколко участници и реши ,че те са прави.А да знаеш случайно,че Екоенергиа произвеждат и едни от хубавите и иновативни котли в Полша.Тоест имат ,подобаваща материална база.Дали горелките ,еко могат да се похвалят с това.Защо най големите полски производители на котли Mettal Fach,Per Eko ,Witkowski са избрали Екоенергиа ,а не Еко.Но ти просто повярва в писанията на пишман майсторите.Но няма значение ,избора си е твой.Все пак ти показвам ,как изглежда оригинала.
Видях ,че има и други колеги с такива решения.Моите поздравления ,към тях.Въпроса е обаче ,как се управлява самата запалка.Колко време да работи с каква сила ,на вентилатора,преди това ,колко гориво да се подаде.След това ,кога да се включи ламбда сондата и да поеме своята част в управлението на горивния процес.Изобщо моите поздравления ,към колегата ,който отвори тази тема.Очертва се ,като една ,от най актуалните с оглед на промените,настъпили в новите контролери.Не напразно с тези именно нови контролери едни и същи котли се изстреляха от 3 в 5 клас на екологичност.Но това е друга тема и ще я продължим ,малко по нататък
Колега Радослав,разбрахме че си лют фен на полската екоенергия,няма лошо,но не се пали толкова,"че колегата бил в противникови отбори" и тем подобни глупости!Ние тук сме в един форум да си помагаме,кой с каквото може ,а не сме запалянковците на стадиона! Екоенергия е една от водещите фирми в Полша в областта на екоенергията и в частност производството на всегорими ретортни горелки.Но в никакъв случай не е най-велика на света!Аз съм с конверсия чехско производство,и чехите не са по-назад от поляците!Затова че не се изхвърляй толкова,и не забравяй че всеки си има определен бюджет!Горелките на екоенергия са скъпи!За моята мощност ми искаха 50% над моята цена!А това си мисля е важно :yawinkle: Доколкото ми е известно,Полша и Чехия са водещи с тази технология в света.Колкото до контролерите,електроника се произвежда в цял свят.
energo - специалист
boyanak написа:
Radoslaw написа:
Klintan за съжаление ти си от противниковия отбор,ако мога ,така да се изразя.Така и не повярва във възможностите на Екоенергиа.Доколкото разбирам от другия форум в който участваш си продал екоенергиата и си купил горелката Еко,което за съжаление е огромна грешка.Просто повярва в изказванията ,на няколко участници и реши ,че те са прави.А да знаеш случайно,че Екоенергиа произвеждат и едни от хубавите и иновативни котли в Полша.Тоест имат ,подобаваща материална база.Дали горелките ,еко могат да се похвалят с това.Защо най големите полски производители на котли Mettal Fach,Per Eko ,Witkowski са избрали Екоенергиа ,а не Еко.Но ти просто повярва в писанията на пишман майсторите.Но няма значение ,избора си е твой.Все пак ти показвам ,как изглежда оригинала.
Видях ,че има и други колеги с такива решения.Моите поздравления ,към тях.Въпроса е обаче ,как се управлява самата запалка.Колко време да работи с каква сила ,на вентилатора,преди това ,колко гориво да се подаде.След това ,кога да се включи ламбда сондата и да поеме своята част в управлението на горивния процес.Изобщо моите поздравления ,към колегата ,който отвори тази тема.Очертва се ,като една ,от най актуалните с оглед на промените,настъпили в новите контролери.Не напразно с тези именно нови контролери едни и същи котли се изстреляха от 3 в 5 клас на екологичност.Но това е друга тема и ще я продължим ,малко по нататък
\

Колега Радослав,разбрахме че си лют фен на полската екоенергия,няма лошо,но не се пали толкова,"че колегата бил в противникови отбори" и тем подобни глупости!Ние тук сме в един форум да си помагаме,кой с каквото може ,а не сме запалянковците на стадиона! Екоенергия е една от водещите фирми в Полша в областта на екоенергията и в частност производството на всегорими ретортни горелки.Но в никакъв случай не е най-велика на света!Аз съм с конверсия чехско производство,и чехите не са по-назад от поляците!Затова че не се изхвърляй толкова,и не забравяй че всеки си има определен бюджет!Горелките на екоенергия са скъпи!За моята мощност ми искаха 50% над моята цена!А това си мисля е важно :yawinkle: Доколкото ми е известно,Полша и Чехия са водещи с тази технология в света.Колкото до контролерите,електроника се произвежда в цял свят.


Ако не са тайна снимките и характеристиката на тази Конверсия,дай да видим колега?
boyanak - напреднал
klintan написа:
boyanak написа:
klintan написа:

Аз съм ползвал два полски контролера TIMEL и TITANIC ,и двата съм нямал никакви проблеми ,нито са ми губили настройки при токови удари и спиране на тока.От две години съм с полска чугунена горелка и досега никога не ми се случвало да заклини шнека и да скъса предпазния болт.Относно UPS моето мнение е че няма нужда аз нарочно съм спирал тока на контролера с часове ,като ми спира и помпата и няма никакви проблеми нито котела прегрява и веднага си се разпалва жарта .Горя Донбаски въглища и като я запаля октомври се гаси в края на април.
За спиране на тока,ако спре за повече от 2 часа въглищата изгарят,загасват и няма кой да подаде въглища и системата СПИРА :?
Категорично потвърждавам че съм пробвал по 10-12 часа и не са ми изгасвали въглищата.Може би ти имаш проблем отнякъде да ти смучи въздух котела и да ти изгаря горивото .
Много ми е интересно как горят 10-12ч???На магия ли???За горивен процес са нужни гориво и кислород!В случая спира духача(кислорода) и горивото също изгаря това което е в реторта и край!!!Как я правиш тая магия???
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: