Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tonybk - помощник
Хм,нискокалорични пелети,котел коййй знае с какво КПД..... Имам сериозни съмнения,че с тия настройки ще се получат нещата.Ама пък за идеята мога да експериментирам :o А с фотодатчика какво да правя?
stelibg - специалист
Tonybk написа:
Хм,нискокалорични пелети,котел коййй знае с какво КПД..... Имам сериозни съмнения,че с тия настройки ще се получат нещата.Ама пък за идеята мога да експериментирам :o А с фотодатчика какво да правя?
Според мен фотодатчика си е наред. При мен така варираше осветеността с много високи нива на вентилатора + тяга от изолиран комин неръждавейка ф200. Сега Р1 е с вентилатор 25, а Р0 - 20. Пламъка е стабилен. Със заводските настройки на вентилатор ми се е случвало да гасне при Р1
batpetio - напреднал
Да попитам за един проблем ,който се появи от смяна на пелети.Докато си бях с Бг.производство всичко си бе Ок...но по нашия район изчезнаха и заредих някакви италиянски с аромат на дъб (по нашия край му казваме мише).Та това мише ми задръсти шнека и се появи на дисплея грешка 44,изключване ,гребане и почистване на шнека и старт запалване,от 40до 63 гр.за по малко от час, след 16-18часа работа пак същия БЪГ.
И същото упражнение ,за сега си работи системата но показанието на датчика за пламък е 850-880 мисля че така се казва ,а беше 180-190 и горивната камера на P 1 ми се струва доста препълнина,появи се и шлака, и жабарите слагат кора МАЛКО повече от нащи производители...Та как да вкарам тоя датчик в норма... :?
gnt69 - майстор
batpetio написа:
Да попитам за един проблем ,който се появи от смяна на пелети.Докато си бях с Бг.производство всичко си бе Ок...но по нашия район изчезнаха и заредих някакви италиянски с аромат на дъб (по нашия край му казваме мише).Та това мише ми задръсти шнека и се появи на дисплея грешка 44,изключване ,гребане и почистване на шнека и старт запалване,от 40до 63 гр.за по малко от час, след 16-18часа работа пак същия БЪГ.
И същото упражнение ,за сега си работи системата но показанието на датчика за пламък е 850-880 мисля че така се казва ,а беше 180-190 и горивната камера на P 1 ми се струва доста препълнина,появи се и шлака, и жабарите слагат кора МАЛКО повече от нащи производители...Та как да вкарам тоя датчик в норма... :?
Гледаш оборотите на вентилатора. Натисни дясното копче няколко пъти и ще се покаже осветеноста. :partyman:
batpetio - напреднал
gnt69 написа:
batpetio написа:
Да попитам за един проблем ,който се появи от смяна на пелети.Докато си бях с Бг.производство всичко си бе Ок...но по нашия район изчезнаха и заредих някакви италиянски с аромат на дъб (по нашия край му казваме мише).Та това мише ми задръсти шнека и се появи на дисплея грешка 44,изключване ,гребане и почистване на шнека и старт запалване,от 40до 63 гр.за по малко от час, след 16-18часа работа пак същия БЪГ.
И същото упражнение ,за сега си работи системата но показанието на датчика за пламък е 880-890 мисля че така се казва ,а беше 180-190 и горивната камера на P 1 ми се струва доста препълнина,появи се и шлака, и жабарите слагат кора МАЛКО повече от нащи производители...Та как да вкарам тоя датчик в норма... :?
Гледаш оборотите на вентилатора. Натисни дясното копче няколко пъти и ще се покаже осветеноста. :partyman:
Ок..да вдигам или намаля тия обороти...предполагам от стрелки те по долу ??? Всъщност под иконката на вентилатора се появи ГРТ=890,a осветеноста 169,сега проверих ...
Последна промяна от batpetio на съб фев 18, 2017 11:18 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
Не знам много е трудно така дистанционно. Според мен намали подаването и увеличи оборотите на вентилатора с малко. Ама това не става директно трябва да влезеш в менюто за настройки. С тия стрелки само можеш да промениш желаната температура на котела. Виж там в книгата прочети малко. :partyman:
batpetio - напреднал
gnt69 написа:
Не знам много е трудно така дистанционно. Според мен намали подаването и увеличи оборотите на вентилатора с малко. Ама това не става директно трябва да влезеш в менюто за настройки. С тия стрелки само можеш да промениш желаната температура на котела. Виж там в книгата прочети малко. :partyman:
Ок,,, ще се чете утре лека и приятна вечер...и за тая грешка 44,дано да пише ама дали ще схванаааа :shock: ..Багодаря и лека...
n.ganev - майстор
С коя версия е горелката? Ако е 1.7/1.4 свиркай на инсталатора да ти метне 1.8/1.4
Поздрави!
stelibg - специалист
Не бях посещавал скоро сайта на Грейко. Имат нова визия - браво, работят. Погледнах новата версия на ръководството. Направи ми впечатление, че стойностите по подразбиране на вентилатора са различни от преди, а именно:
Р3 - 38
Р2 - 32
Р1 - 25
Или експериментално са стигнали до същитер стойности, като мен :), или вентилатора е с по-голям дебит.
Kondor1 - специалист
Може да е за новата версия дето следи оборотите на вентилатора.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: